Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Segítséget kérnék aki otthon...

Renike1984 kérdése:

Segítséget kérnék aki otthon van a témában! Hogyan lehet egy szülőt hivatalosan ki tagadni?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy apám kő kemény alkoholista 40 éve engem 3 éves korom óta nem nevel mert elváltak az ivászata miatt!Mikor pici voltam részegen majdnem meg is gyilkolt anyámmal együtt és még sorolhatnám a dolgait!Gyerek tartást sem fizette és egyáltalán nem érdekeltem!Most viszont hogy a volt élet társa(aki szintén olyan mint ő) 19 év után ki rakta az utcára ide került újra a lakhelyemre!!! Utcáról össze szedtem ahol 3 hétig volt(előtte hajléktalan szállókon volt hónapokig) illetve kórházban mert időközben érszűkület miatt amputálták a bal lábát!Szóval most hogy itt van csak a gondot csinálja nekem!Kerestem neki albérletet a a

számlájához hozzá fértem és a kevés rokkant nyugdíjából mindig le vettem az albérleti díjat hogy ne igya el azt is a többit próbáltam neki be osztani de csak a gond volt belőle!Nekem 2 picim van anyóséknál lakom minden nap a kapuban ordibált pénzért stb így végül mindig az lett a vége hogy rá hagytam vissza adtam a bank kártyáját és persze mindent elivott!Oldalakat tudnék írni a sok rosszról amit tett de egy szónak is száz a vége az a lényeg hogy csinálja a bajt a nekem és persze kölcsön kéreget hogy majd én vissza adom stb!Már Az OTP-nél is van A-hitel a nevén 50.000Ft a T-comnál is 200.000Ft és ezek csak amiről tudok!Egy ismerős mondta ha valami történne vele a temetése is engem terhel illetve így minden adóssága is!Nekem van egy 1 éves és egy 4 éves gyerekem illetve hitelem 15évre így nagyon nem hiányzik semmi amit ő okoz nekem így is sokszor egyik napról a másikra élünk!Hogyan lehet hivatalosan is kitagadni hogy ne terheljenek engem az ő hátralékai???Köszönöm aki segít!



2014. jún. 18. 21:44
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Nem öröklöd az adósságát. Adósságot csak az örökség nagyságrendjében lehet örökölni. Mivel nem örökölsz semmit utána, gondolom, így az adósságot sem. Ha igen, akkor le lehet mondani az örökségről, így az adósság sem terhel.
2014. jún. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
57%

Nem kell kitagadnod, csak ha végrendeletet írsz, akkor viszont megvannak a megfelelő pontok a Polgári Törvénykönyvben, hogy pontosan miért lehet kitagadni. bbe az esetben te vagy az, aki az örökhagyó, és ő a túlélő, azaz a lehetséges örökös.


Nyílván nem erre gondoltál. A másik eset jobb, az az első hozzászóló pontosan és jól leírta, nem ismétlem. Nem fogsz adósságot örökölni, ha nem akarsz.

2014. jún. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%
Ebben az esetben
2014. jún. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
8%

Hülyeséget írtak le előttem.

Mert sajnos igenis a felhalmozott adósság örökölhető. Tudom.


Menj el egy ügyvédhez és mindent beszélj át vele, ő majd elmondja a lehetőségeket.

2014. jún. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
61%

Plusz az ismerősi körben el lehet terjeszteni, hogy nem adod meg apád tartozását. Ha valaki felkérés ezzel, mondd meg az illetőnek hogy mikor utalják apádnak a nyugdíját.

Jobb ha kivonod ebből magad. Se a gyerekeidnek se neked nem tesz ez jót. Próbáltad, de nem kellett a segítség.

Sőt ha a ház előtt ordit pénzért, hívd rá a rendőrséget.

Van akiket nem lehet megmenteni.

Sajnálom. :(

2014. jún. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
94%

Ha lemond az örökségről,

akkor nem hajthatjak be a kérdezőn.

A temetés viszont tényleg a te felelősséged lesz.

2014. jún. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudod megmenteni azt, aki nem akarja, hogy megmentsék. Az apád felnőtt ember, azt csinál, amit akar.

Valószínűleg még egy pár évig él az utcán, aztán meghal. Sajnos ez a kőkemény valóság.


A halála esetén te szépen visszautasítod az örökséget, így nem kapsz sem értéket, sem hitelt, sem tartozást.


Kitagadni nem lehet szülőt, csak leszármazottat.

2014. jún. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
89%
Temetes koltsegeit ki lehet kerulni, ha a testet felajanlod valamelyik orvosi egyetemnek. Pl. a debreceni elszallitja, tanulnak rajta, majd gondoskodik a temetesrol is.
2014. jún. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Amiket kölcsön kéreget ne ám vissza ad.Mondd meg nekik kérjék attól akinek adták.Mehetnek fűhöz fához.Ne idegesítsd magad.Jól írják lemondasz az örökségről,bár úgy tűnik nincs is semmije.Téged nem terhel semmi.Amúgy mocsok egy törvény ez,hány ilyen gané szülő van aki tartozást halmoz az utod meg nyögje.Hajtsák be azon aki csinálta.
2014. jún. 19. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Sajnos azért kell még foglalkozzak most is vele mivel egy ismerős testvérénél lakik de ki akarják tenni onnan is az élet vitele miatt!Nekem kellemetlen a dolog és már sokadjára is megint nekem kellene erre megoldást találnom!Sajnos ez a település ráadásul olyan hogy sok a bűnöző és a tulaj attól fél hogy majd a testvére értékeit fogják el vinni apám tartozása miatt vagy rám küldi őket apám a hitelek miatt!:-(( Már nem tudom mit tegyek de a gyerekeim és a családom nem fogom hagyni hogy ez az egész tönkre tegye!:-(( Éppen eleget szenvedtem én gyerek koromban már az ő dolgai miatt!
2014. jún. 19. 10:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!