Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek én látom rosszul?

Szerintetek én látom rosszul?

Figyelt kérdés

Anyukámnak elmeséltem öregkori terveimet. (tudom, meg is kell érni)

Annyi lenne, hogy nyugdíj után eladnek mindent, szétosztanám a gyerekeim közt én meg bevonulnek egy otthonba a többi nagyival pletykálkodni. :)

Így nem lennék a gyerekeim terhére, nyugodtan elhetik a saját életüket

Nekem meg nem lenne más feladatom mint néha látogatni őket.

Na erre anyukám kiakadt, először magára vette,majd miután megnyugtattam hogy nem ráccéloztam, azt mondta hogy hülyén gondolkozom.

Szerintetek?



2014. jún. 10. 17:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
98%
szerintem nem tudod mi a különbség egy öregek otthona és egy saját szféra között, amiért talán egész életedben gürcöltél
2014. jún. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

De, tudom.

Viszont végignéztem nagymamám életét, és azt gondolom, kösz, nem, én nem akarok ilyen öreg lenni.

2014. jún. 10. 17:31
 3/18 anonim ***** válasza:
94%

Nem, nem tudod felfogni, hogy milyen az, amikor van valamid, amit te szereztél meg, - hiszen még gyerek vagy.

Lehet, hogy a te nagymamádnak nem volt jó élete, de anyukád inkább azért akadt ki, mert te 80 évre előre beskatulyázod magad, és elgondolkodott, hogy milyen hülye gyereket nevelt eddig...

2014. jún. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
95%
Tudod sok fajta öreg létezik, nem kötelező beállnod a sorba. De csak tudd vannak jó fej öregek is.
2014. jún. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
95%
Nem gondolod, hogy korai már most az öreg korodra terveket szövögetni? Először talán tanulni kellene, majd dolgozni is egy kicsit, közben felnevelni 2-3 gyereket, látni magad körül az unokákat. Ha mindezt végig csinálod, egészen másképp fogod látni a világot. Nem csodálom, hogy anyukád kiakadt.
2014. jún. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
77%
Korábban én is ezt terveztem, de jelenleg Magyarországon már a harmadik puccos idősek otthona ment csődbe, és rakták az utcára az öregeket, hiába fizettek sok millió forintos belépési díjat, vagy adtak oda nagyértékű lakást cserébe. Szóval hatalmas lutri, semmiképp nem vágnék bele, pláne úgy, hogy ne legyen hová visszamennem.
2014. jún. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
95%
Mire megöregszünk, már sokkal nehezebben megy az alkalmazkodás, mindenféle szokásaink és rigojáink lesznek. Én ezt mostanában kezdem megérteni, mert fiatalabb koromban én is pont így gondolkoztam, mint te, hogy majd otthonba vonulok, mert milyen jó lesz, ha mindig lesz társaságom, kapunk ebédet, nem kell főzni, stb. Most 40-en túl, már képtelen lennék másokkal összeköltözve élni, bár igaz, egyedül sem szeretnék.
2014. jún. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
95%

Addig még sok víz lefolyik a Dunán. Addig 37-szer meggondolod magad. Lehet,hogy egyáltalán nem akarsz otthonba menni, viszont a gyerek fog téged behurcolni,hogy "Márpedig itt maradsz te vén szemilis vénasszony!"

Vagy alig várják a gyerekek a halálodat,hogy megörökölhessék a vagyont.Beraknak a legreplásabb otthonba, vidékre,valahol a világ végén és feléd se szagolnak.

Vagy annyira ragaszkodnak hozzád,hogy nem lesznek hajlandóak berakni téged. Otthon fognak felváltva éjt nappallá téve istápolni,mert annyira szeretnek. ÉS belepusztulnak a gondolatba,hogy egy idegen,barátságtalan,sok idegen közé, kétséges ellátású intézménybe berakjanak.


Ha esetleg szellemileg sem leszel ép,akkor meg végkép nem te fogod eldönteni.


Én ragaszkodom az életemhez. Azt,hogy a halál előszobájába önként és dalolva költözzem be, ahol nincs egy szeretett családtagom se, elképzelhetetlen. Ha addig nem kapok sztrókot és tudok még beszélni,ha eljön az idő szeretnék búcsút venni, nem némán, egy intézményi ágyon elhunyni. Én azért,még szeretném azt mondani, hogy : Nagyon szeretlek benneteket! De ha álmomban is halnék meg,mint a nagymamám...akkor sem intézményben,hanem a szeretett családom otthonában.

2014. jún. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
93%

Majd ha megöregszel és felfogod majd épp ésszel az elmúlás és az örökké tartó halál fogalmát akkor változik majd a véleményed és foggal körömmel ragaszkodsz majd minden szerettedhez, nem pedig idegen idősekhez.

Nem olyan ám egy mai öregek otthona mint a filmekben....

2014. jún. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
46%
Én nem halnék meg otthon. Ez csak annak "jó " aki meghal ,az aki ottmarad utána a szobával annak örökre maradó seb. Legalábbis ezt tapasztalom most.
2014. jún. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!