Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan viselkedjek ebben a...

Hogyan viselkedjek ebben a szituációban?

Figyelt kérdés

A szüleimmel közel egy éve megromlott a viszonyom.

A kiváltó ok a piszkos anyagiak voltak. Anyu mindenről tudni akart, mindenbe bele akart szólni. Hol vásároljunk, mire költsük a pénzünket, meg akarta szabni mit vehetünk és mit nem. Pl idegesítette, hogy barna kenyeret veszek, és nem fehéret, mert az olcsóbb.

Mivel külön éltünk, sem én, sem a férjem nem nézte jó szemmel, ha eljött hozzánk, és csak a száját húzta, ha valaki újat látott a lakásban, amit a saját fizetésünkből vettünk.

A lakást is hitelre vettük, egy fillért sem adott bele, így főleg nem volt joga megszabni, a fizetésünk mire költsük.

De azért elvárta volna, hogy annak ellenére, hogy dolgozik, és külön élünk, anyagilag támogassuk, mert x évig ő nevelt engem. Persze nem tettük, mert nem szorult rá.

Ezen besértődött, azt mondta, hálátlan vagyok, és szégyenli, hogy megszült. Hiába kerestem az elmúlt hónapokban, sem levélre, sem smsre nem válaszolt, telefont nem vette fel.

A legfájdalmasabb, hogy apu is megszakította velem a kapcsolatot, amiért megbántottam anyut. Arra, hogy valójában mi történt, nem is volt kíváncsi, engem meg sem akart hallgatni.


Férjem néha beszélt velük, próbálta őket megbékíteni, de nem sikerült. A terhességemről is a férjem szólt. Végül nagy nehezen sikerült rávenni őket, hogy látogassanak meg minket.


Nem tudom, hogyan viselkedjek velük. Félek, hogy újra sértődés lesz.

Igazság szerint az elmúlt hónapokban volt időm megnyugodni, és bár szégyenlem, már nem érzem, hogy hiányoznának a szüleim. Anyám egy hatalommániás, pénzéhes nő, minden pénzt magának akar, mindent ő akar irányítani, és sokkal nyugodtabb vagyok nélküle.


2014. jún. 19. 11:08
 1/4 anonim ***** válasza:
90%

Ha megint akadékoskodik, beszól, akkor én nem keresném többet. Ha látom, hogy változott és próbálkozik, akkor van tovább

Hidd el, majd kaparna még utánatok!

2014. jún. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
90%
szerintem ne alarj mindenképp kapcsolatban lenni vele. ha nem akar akkor majd idővel megbànja de ne teperj utána.
2014. jún. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
90%

Ne akarj szerintem sem mindenáron békülni, illetve bocsánatot kérni. Leírtad a lényeget, hogy nem is hiányzik annyira és hogy hatalommániás. Gondolom megváltás volt a különköltözés is a saját lakásban. Ha most várod a babád, akkor a plusz stressz amúgy sem kell neked.

Egy általános normális kapcsolatot még tarthatsz a szüleiddel, de nem kell az egymásra cuppanás.

2014. jún. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 rda85 ***** válasza:
azonnal szakíts meg vele minden kapcsolatot!
2014. jún. 21. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!