Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Folyton veszekednek a szuleim,...

Folyton veszekednek a szuleim, hogy lehet kibirni?

Figyelt kérdés
Most is, apam seggreszeg, mint ahogy eleg gyakram. Ordibalnak hogy utaljak egymast, mert apam feltekeny mindenkire. Apam orditja hogy anyam egy cafka, anyam meg hogy o meg egy feltekeny barom, meg azt ordibaljak hogy elvalnak, hogy soha tobbet szoba sem allnak egymassal. Hogy lehet ezt kibirni? Most nagyon veszekszenek, es ami a legrosszabb hogy apam meg seggreszeg.
2014. jún. 21. 23:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nem tudom hány éves vagy, de szerintem még 18 aluli.

Ha van saját szobád, uzsgyi befelé, füles a fejre és zenét vagy filmet jóóóó hangosan hallgatni. Bármit nézz is, a mostani harcnál csak jobb lehet.


Tanulj a suliban sokat és jól, hogy később koleszba mehess - ha okos vagy és ügyes akkor ösztöndíjat is kaphatsz - , vagy a munkád béréből marha gyorsan elköltözhess otthonról.

Mert ha megszokni nem tudod, akkor menekülni kell, amint lehet.


Addig pedig csak az "elbújás", elzárkózás marad a saját világodban... :((

2014. jún. 21. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

14eves vagyok.

Es attol felek a legobban hogy apa meguti anyamat. Nem szeretem apamat, de tudom hogy itt kell lennie a penz miatt. Gyulolom ot. Nem birom elviselni ha a kozelembe van.

2014. jún. 22. 00:05
 3/14 A kérdező kommentje:
Hogy bujjak el a szobamba ha meg az a szemet hozzam is bejon rikacsolni? Hogy? Seggreszegen bevonszolja magat a szobamba es nekem panaszkodik. Mukizben egy baszott bunko es anyukamat szidja.
2014. jún. 22. 00:10
 4/14 anonim ***** válasza:
Én is kb. ugyanezt szoktam átélni nap mint nap, csak nálunk még időnként dobálnak is egymáshoz dolgokat, pl. poharat, vagy tányért.. :D én azt szoktam általában csinálni, amit az első is írt, felmegyek a szobámba és olvasok, vagy akármi, amivel eltetelem a figyelmemet, mást nem igazán tudok csinálni. 15/L
2014. jún. 22. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Akkor zárd be az ajtód :D
2014. jún. 22. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Mondom elbujnek en a szobamba, de az a reszeg barom meg jon be hozzam es NEKEM PANASZKODIK.

Es igy kene ot tisztelnem? Szerintem ez tobb mint nevetseges.

2014. jún. 22. 00:16
 7/14 A kérdező kommentje:
Sajnos ajto bezarasra lehetosegem nincs:D
2014. jún. 22. 00:17
 8/14 anonim ***** válasza:
Ha ez régóta így megy, nem fognak elválni, pedig ebben a helyzetben nyilván az lenne a legjobb mindenkinek. 14 évesen is lehet kollégiumba menni! Ha akarsz persze...attól ez a helyzet nem szűnik meg, csak legalább távol maradsz tőle...ha az iskola elég távoli, akkor elég akár csak havonta egyszer hazajárni, hátha azt a 2 napot kibírják veszekedés nélkül. Mindenesetre próbáld ne felvenni, próbáld távol tartani magad tőle! Ez nem a te háborúd!
2014. jún. 22. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nem merek elmenni. 2 hugom van, egy 6 es egy 11 eves. Szerintem oket ez meg jobban megviseli. Nem akarom oket igy itt hagyni. Buntudatom lenne. Eleg regota megy ez igy, 2 eve kulonkoltozttek, olyan jo volt, nyugodt volt minden, aztan apam vissza konyorogte magat, akkor egy ideig minden oke volt, de most egy fel eve, minden kezdodik elorol.
2014. jún. 22. 00:25
 10/14 anonim ***** válasza:

Nem csak a szobában lehet elbújni :)

Lehet furán hangzik és lehet csak felnőttként érted meg.

De azért elmondom.


Tanulj meg színlelni. Amikor neked panaszkodik vágj jó pofit - még ha gondolatban leütnéd, akkor is -, hallgasd meg, amikor kérdezd, mondogasd, hogy Igen, Ühüm, Persze. Mást nem, csak ha feltétlen muszáj. A valós véleményedet és gondolataidat nem mondhatod el neki még csak ki sem mutathatod, mert akkor veled is veszekedni fog.

Miközben a "robot-üzemmód" - ez a színlelés - működik, de gondolatban elmenekülhetsz, elbújhatsz.


Miután apád elaludt, vigasztald meg anyukádat, ez nagyon fontos. Tudnia kell, hogy te mellette állsz, még ha az apádnak színlelsz, akkor is.


Ezt magamon próbáltam ki, 13 éves korom óta fejlesztgettem, csiszolgattam, mára már jó lett.


Első válaszoló voltam.

2014. jún. 22. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!