Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan értessem meg anyával,...

Hogyan értessem meg anyával, hogy már felnőttem?

Figyelt kérdés

21 éves lány vagyok. Anyum egyedül nevelt fel, tesóim sincsenek. Mindig is én voltam anyuci pici lánya, mindent megkaptam tőle. Már egy ideje komoly kapcsolatban élek a barátommal, akit anya is kedvel. A problémám a következő: nem aludhatok a páromnál és ő se aludhat nálunk. Ha huzamosabb ideig vagyok a párommal, vagy minden nap találkozok vele, akkor anyum besértődik. Mindig azt vágja a fejemhez, hogy egyedül marad és én nem foglalkozok vele. Tegnap a párommal közös barátaink szerveztek egy bulit, ahova én is hivatalos voltam. Barátom bejött értem kocsival délelőtt, mert délben szülinapra voltunk hivatalosak. Egész délután próbáltam elérni anyát telefonon, de nem vettem fel. este 8-kor felhívtam, erre rám vágta a telefont, hogy őt nem érdekli, hogy mit csinálok. Fél 9-re már itthon voltam. Kérdeztem mi a baja, erre azt vágta a fejemhez, hogy innentől nem fog velem foglalkozni. Amit tehetek, megteszek érte, orvosokhoz kísérem, sétálok vele, vásárolok vele. Attól fél, hogy egyedül marad, de nem érti meg hogy én már felnőttem, és ha ezt csinálja a kapcsolataim fogják bánni és én is egyedül maradok. Mit tehetnék ebben az esetben?


21/L


2014. jún. 22. 08:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
73%
Amíg nem érti meg (vagy nem akarja), addig nem tudsz csinálni semmit. Javasolnám, hogy pszichológus, de az ilyen emberek nem mennének el. Esetleg olvasd el a Mérgező szülők könyvet és utána dug az orra alá.
2014. jún. 22. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Néha úgy érzem, ebbe megyek tönkre, mert túlságosan sokat aggódom, hogy mit szól mindenhez édesanyám.A párom se fogja ezt sokáig tolerálni...Nyomasztó, hogy nem csak a munkahelyemen kell megfelelnem, hanem még itthon is, ráadásul a saját anyám elvárásainak.
2014. jún. 22. 08:36
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
űaz enyém is magához láncol, nem így, de lelkifurdalást éreztetett midnig, ha nem akartunk ott lenni közös saládi programon, pl. hogy akár barátnőmnél (lány vagyok, és heteró) vagyok, és őt nem látom aznap, vagy ilyesmi..Elérte, hogy sajnáljam magam mindenért, és egy ismerkedés végn is bőgök...meg nem merek innen elmenn a gondolattól is honvgáyam van, pedig kellene, mert nincs munka...
2014. jún. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Soha az életben nem fogja megérteni! Neked kell kitépni magad az ártó szorításából!
2014. jún. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Még annyit fűznék hozzá, ha nem lépsz időben, az ilyen "édesanya" végleg tönkreteszi az életedet!

Menekülj!!!

2014. jún. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:
46%
Csináld azt mint a mai fiatalok... köpd le, beszélj vele csúnyán... Nem egyébként mit vársz? Lány vagy. Sőt első szülött. Érzelmileg hozzád kapcsolódik a legjobban, mivel már nincs kit dajkálni ha te elmennél. Én azt tanácsolom beszéld meg vele de égy igazán komolyan, hogy attól még hogy a barátodnál alszol, nem fogod elhagyni. Lehet attól fél hogy elvezted az ártatlanságod. 1et jegyez meg. Néha az anyukákat is meg kell bántani, hogy tudasd vele hogy lassan saját életed fogod élni, persze nem úgy ahogy az első mondatban leírtam. írtad hogy 8kor hívott, felél9re hazaértel. Én ha rajtam múlt volna akkor maradtam volna addig amíg akarok és másnap elmondom neki amit meg kell értenie. De ebből azt veszem ki, hogy túlságosan is a kedvébe jártál/jársz. Engem már 14évesen nem fogott annyira mint téged, bár fiú vagyok. Sok szerencsét.
2014. jún. 22. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 kovpet ***** válasza:

Egy dologra válaszolj: miért baj, ha megsértődik azon, ha éled az életed? Sértődjön, ha akar, ez az ő élete.

Te meg élj úgy, ahogy neked jó, mert ez meg a te életed.

2014. jún. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

"Kérdeztem mi a baja, erre azt vágta a fejemhez, hogy innentől nem fog velem foglalkozni."


Akkor nyugodtan csinálhatod azt, amit szeretnél.

2014. jún. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
53%
21 éves vagy dolgozol ! Mond meg anyudnak ha nem változik akkor elmész otthonról nem muszály neked anyucival lakni barátoddal elköltöztök egy albérletbe és élitek világotokat boldogan
2014. jún. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
Én a helyedben nem hagynám, hogy egy másik ember tönkretegye az életed, legyen ő akár az anyukád. Nem fogja megérteni a dolgokat, legfeljebb beletörődik. Szerintem egy nap lépj le tőle.
2014. jún. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!