Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy értessem meg a szüleimmel...

Hogy értessem meg a szüleimmel, hogy ne ígérjenek a nevemben másoknak ingyenmunkát?

Figyelt kérdés
A szüleimmel anyagi okokból közös háztartásban élő nő vagyok, sajnos "tehetségesen" rajzolok és ezt minden ismerős tudja. Megélni persze, nem tudok belőle, fizetni nem akar senki. Egy teljesen más, betanított fizikai területen dolgoztam amíg volt munkám, sajnos megszűnt, keresek, de alig van valami lehetőség, 30 éves létemre, újra a szüleim tartanak el. A művészeti diplomámmal sehova se kellek. Átképeztettem magam egy más területre kényszerből (nem szeretem), abban van is munka, minimálbéres, csak épp most keresek újra, mert az előző véget ért. A szüleim, felbuzdulva, hogy újra munkanélküli vagyok, újabb és újabb ismerősökhöz "közvetítenek" ki a egy kis ingyen festésre, kisbaba portrézásra, azzal a felkiáltással, hogy illetlenség pénzt kérni tőlük, mert szegények, de sok embert ismernek, akik talán majd rendelnek pénzért és hogy ők csak segíteni akarnak. Én nem úgy látom, hogy ez a dolog a kihasználáson kívül másban is realizálódna, ezek az emberek csupa egyéb olyan embert ismernek, akik szintén előbb költenének egy újabb rossz tetoválásra vagy a hétvégi diszkóra, mint bármilyen művészeti munkára. Ha megpróbálok nemet mondani, családi veszekedés van belőle és lehülyéznek, hogy nem látom át, így mekkora "lehetőségeket" szalasztok el. Már ott tartok, hogy azt kívánom, bárcsak sohase derült volna ki a "tehetségem".

2014. máj. 18. 20:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
9%
Nem tudom, nekem mikor nem volt munkám, ingyen is dolgoztam bárkinek, csak hogy valamivel elfoglaljam magamat. Aki valóban szereti csinálni azt, amiből élni akar, akkor élvezettel csinálja ingyen is. Ma már eljutottam odáig, hogy rengeteg munkám van, és mégis, ha ismerős kér meg bármire, megteszem ingyen neki, a szabadidőm feláldozásával, mert ez igaziból nekem nem is munka, hanem élvezet és játék. (hasonló grafikus-szerkesztő pályán vagyok, de nem annyira művészi)
2014. máj. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
31%

30 éves létedre te azt kérdezted, hogy a szüleidet hogyan állítsad le?


1. Azért nincs munkád, mert nem nőttél fel és képtelen vagy eldönteni, hogy művészkedj vagy egyéb területen dolgozz. Ha tényleg tehetséges vagy, akkor miért nem húzol ki külföldre dolgozni? Németországban élek, számtalan magyar portéfestővel és - rajzolóval találkoztam. Mivel itt élnek, bizonyára nem rosszul keresnek. (és lehet kiegészítésként máshol is dolgozni.)


2. Hol a párkapcsolatod? Ugyanott, ahol a munkád. A szüleid markában.


3. A tehetséged ne átkozd meg, mert az Isten adománya, hanem használd jóra. Pl. ehhez érdemes volna tisztelni a tehetségedet, szeretni, büszkének lenni rá, és bizony tudni, hogyan élj meg belőle.


"Ha megpróbálok nemet mondani, családi veszekedés van belőle és lehülyéznek, hogy nem látom át, így mekkora "lehetőségeket" szalasztok el."


Na látod? Ez a baj. Képtelen vagy nemet mondnai bűntudat nélkül és a saját akaratodat érvényesíteni. Ha nincs akaratod, ha a szüleid bármikor bedarálhatnak, akkor tökmindegy, hogy milyen szinten rajzolsz, és mennyire vagy tehetséges - soha nem lesz belőled művész, de önállóan élő, épkézláb ember sem.


Csak a szüleid foglya.

2014. máj. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
6%
Ilyenek a művészek (grafikusok).
2014. máj. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
62%

Na, azért azt kikérem magamnak, hogy ilyenek a művészek. Elég tapló beszólás volt, de köszönjük.

Én is nemsokára végzek egy művész szakon, remélem, el fogok tudni helyezkedni. Szerintem a kérdező túl sok mindent kombinált össze. 30 évesen a saját magad ura kellene, hogy legyél, de láthatólag fogalmad sincs, mihez kezdj magaddal, a diplomáddal, az életeddel. Erről nem a szüleid tehetnek.

2014. máj. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
92%
Ne a szüleiddel értesd meg, hanem a kuncsaftokkal. Mondd meg nekik, hogy sajnálod, de nem áll módodban ingyen elvállalni, neked is pénzért adják a kenyeret a boltban. Ha erre azt mondják, kifizetnek, az jó, ha nem, akkor is ugyanott vagy. Szüleid meg pár ilyen beégés után rájönnek, hogy hiába csinálják. Addig is hadd veszekedjenek.
2014. máj. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
52%
Amig gyerekként viselkedsz, sehogy nem tudod velük megértetni. Próbálj meg felnőni, nem vagy már óvodás!
2014. máj. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

-Könnyű mondani, hogy menjek ki külföldre, nem mindenki tud csak úgy elmenni innen. Tőke és kapcsolatok is kellenek,nemcsak nyelvtudás.

- Mi köze a témának a párkapcsolathoz?

- A második szakmám piacképes, csak kell találnom egy új munkahelyet, addig meg embernek maradni eltartott helyzetben is. Tán mindenki, aki ideig -óráig másokra van utalva, tűrje el egyfajta jogos büntetésként, hogy megalázzák és tárgyként kezelik? Vagy végezzem ki magam, mert úgyis egy haszontalan senki vagyok? Sok változás nem lenne a mostani helyzethez képest.

- Sokan elvárják bizonyos területeken dolgozóktól az ingyenmunkát olyan alapon, hogy "hiszen szereti amit csinál, akkor nem szabadna pénzt kérnie érte". Ez abból a hibás nézőpontból ered, hogy a munka, melyért fizetni kell, csak a szenvedéssel lehet egyenlő a munkát végző ember számára, pedig számos munka jelent örömöt és meg is tudnak élni belőle. Igen, bőven vannak szerencsére művészek is köztük, persze, hogy sok mindentől függ: bátorságtól, a jellem erejétől, attól, hogy anyagilag, érzelmileg vagy bármilyen más téren kiszolgáltatott -e az illető másnak, mert az ilyesmi felülírja a gyakorlatban a játékszabályokat sajnos. A bátorság a nemet mondásra csak akkor működik rossz következmények nélkül, ha az ember teljesen független, nem gyakorol felette hatalmat senki.

- Én ilyen ember vagyok; nem tudtam rájönni, hogy lehet megélni belőle, talán azért, mert nincs bátorságom feketén elkezdeni, félek, hogy feljelentenének, anélkül meg nem megy. Depressziós vagyok, egész életemben memóriazavarom volt és egy bonyolultabb térképen vagy menetrenden sem tudok eligazodni, gyáva vagyok és a végletekig bizonytalan, csak már kissé kezd elegem lenni abból, hogy úgy kezeljenek mint egy magától értetődően ingyen igénybe vehető rajz-szolgát.

2014. máj. 18. 21:24
 8/12 anonim ***** válasza:
95%

Facebook-on van egy csomó babás csoport, ahol mindenfélét árulnak, szolgáltatásokat is. Sokan keresnek olyan személyt, aki ki tudja dekorálni a baba szobáját, de van, aki dekorációkat készít. Talán érdemes lenne neked is próbálkoznod ilyesmivel (így legalább pénzt is kapnál azért, amit eddig ingyen csináltál).

A szüleidtől nem szép, hogy evidensnek veszik, hogy ingyen dolgozzál, mondván úgyis ráérsz. Szerintem nem lenne illetlenség pénzt kérni azért, hogy időt áldozol valamire, de az pofátlanság, hogy mások ezt ingyen kívánják igénybe venni.

2014. máj. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
98%

ingyen munkát ne vállalj szerintem sem ,(közhelyes de ha valamit jól csinálsz sose csináld ingyen)

Na mármost ,viszont ne is utasítsd vissza az ilyen lehetőségeket ,dolgozz anyagárban eleinte ,portrét vagy rajzot kérnek? Semmi gond, vegyék meg a festéket ,vásznat eszközöket,egy részük belátja,hogy jééé ezt tényleg nem lehet ingyen csinálni ,hisz rengeteg az anyagköltség ,

ha meg valaki mégis áldoz rá akkor annak vállald el ,ami marad azt meg hozd el és vállalhatsz következő munkákat ,eleinte lehet nehéz de majd megtanulsz az emberekkel bánni.

Szüleid jót akarnak csak rosszul próbálnak segíteni. :)

2014. máj. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
98%
A tesómnak is olyan munkája van, hogy mindenki azt hiszi, örüljön, ha csinálhatja, meg mindenkinek ingyen jár, de abba nem gondolnak bele, hogy neki ez anyagköltség is, nem csak idő.
2014. máj. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!