Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy érhetném el azt hogy...

Hogy érhetném el azt hogy megkapjam az új számítógépem? A régi már két hónapja bekrepált azóta nem játszottam semmit és nagyon hiányzik már a barátaimmal a közös játék. Hogy kérjem meg a szüleim hogy hadd kapjam már meg?

Figyelt kérdés
Szóval 2 hónapja nincs gépem. Egy régi laptopot használok amin semmi játék nem fut. A bizimbe sok 2-es lett de nem buktam. Milyen taktikát tudnátok ajánlani? Úgy volt hogy megyek nyárimunkára de nem volt már hely sehól vagy 18-nak kell lenni hozzá. Szóval milyen szöveggel tudnék legjobban hatni a szüleimre? Már utalgatók rá hogy de jó lenne egy új gép meg ilyenek. Előre is köszi!
2014. jún. 24. 08:35
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Olyan taktikát válassz, amivel a jegyes balhét megoldod, és nem kikerülüd.


Legyenek jobb jegyeid jövőre. Menj el magántanárhoz a nyáron, hogy amiből kettes lettél, annak a hiányosságait bepótold. Ha hiányoznak az alapok, nem fogsz tudni ráépíteni, nem lesznek jobbak a jegyeid jövőre sem, ha a mostani hiányosságokat nem pótolod be.


16 fölött pedig vállalhatsz diákmelót. Abból vehetsz magadnak gépet.


DE! Mik a céljaid az élettel? Nem leszel örökké gyerek és a szüleid nem gondoskodhatnak örökké rólad. Nálunk még hármast sem vihettem haza év végén, nemhogy kettest. Egyedül gimi utolsó éveiben volt egy töri kettesem. Ellenben egy csomó más tantárgy négyes-ötüs volt. Nem mindegy. Valami utat muszáj választanod, ami érdekel, amiből jó jegyeket szerzel. A tanulás nem vicc, az életed alapozza meg. Tapasztalat.


Köss üzletet szüleiddel: Kérsz gépet, és ezért megígéred, hogy jobbak lesznek a jegyeid. Ha nem tartod magad ehhez, jogosan vehetik el tőled a gépezés jogát. - De azt is vedd figyelembe, hogy azért egy számítógép nem egy olcsó mulatság. Nekem munkaeszköz, mégsem tudom most azonnal megvenni a jobbat, gyűjtenem kell rá, havonta félretenni.

2014. jún. 24. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Van rá pénzük? Nem olcsó egy olyan gép, amin komolyabb játékok is futnak...

Lehet, azért nem veszik meg neked, (bár ilyen jegyek mellett én se biztos, hogy megvenném, még ha futna is rá...) mert egyszerűen nem telik rá.

2014. jún. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Van pénz nem arról van szó
2014. jún. 24. 10:02
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen jegyekkel megérdemelnél egy új gépet?


Ráadásul meg több időt töltenél játékkal és kevesebbet tanulással.

2014. jún. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha következetesen neveltek a szüleid, semmilyen taktika nem fog használni. Előbb a tanulás, utána a szórakozás.
2014. jún. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Remélem szüleid okosabbak lesznek annál hogy a kretén gyerekük egy kis taktikázással kifacsar belőlük egy gépet :D
2014. jún. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg a régi laptoppal megtanulhatod, hogy a számítógépet nem csak játékra lehet játszani. Pl. tanulj meg programozni, vagy olvasgass értelmes dolgokat a neten, stb.


Egyébként én is végigjátszottam részben az általános iskolás, nagyobb részt a középiskolás koromat a gép előtt ülve (jó nem csak játszottam, de 70-80%-ban az ment), így 3-as, 4-eseim voltak nagyrészt, szüleim persze igyekeztek ezért büntetni, legtöbbet szerintem nem is ott veszítettem, hogy nem voltam jó tanuló (az érettségi már csupa 5-ös lett, meg diplomát is szereztem utána, és ma nem keresek rosszul), hanem ott, hogy a társasági fejlődésem elmaradt, 18-20 évesen voltam a 12-14 évesek szintjén. A multiplayer játék sem helyettesíti ezt.


Egyébként nincsen olyan régi laptop, amin semmi játék nem fut, csak elég réginek kell lennie a játéknak.

2014. jún. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Volt olyan nyár, amikor nem mehettem sehova, egész nyáron olvasnom kellett. Inkább tanulj, gyakorolj. A helyesírásod még nem jó. A hülye játékok csak elvonják a figyelmedet(arra találták ki). Az életben nem fog számítani, hogy mennyire tudtál jól játszani. Most a tanulásnak van ideje. Ha a szüleid szeretnek, nem vesznek gépet neked. Tanulni, jó a laptop is.
2014. jún. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Jó tudom igazatok van... De gépfüggő lettem. :( Amúgy meg sok mindent tudok csinálni egyedűl itthon. Ja és kicsit túloztam a counter strike 1.6 fut igaz 20-30 fps-el amivel játszhatatlan
2014. jún. 24. 18:31
 20/21 anonim ***** válasza:

Gepfüggő lettél? :(

Hát, akkor a terápia része, hogy nincs jó géped most.

2014. jún. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!