Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális az, hogy 22 évesen...

Normális az, hogy 22 évesen mindenhová el kell kérdezkednem a szüleimtől?

Figyelt kérdés
Bárhová megyek, akár még ha csak 2 utcával arrébb a barátnőmhöz is, az első kérdés, hogy "ki engedett el?", aztán meg hogy minek kell nekem állandóan elmászkálnom, miért nem jó nekem itthon. Hozzátenném, hogy suliidőben alig teszem ki a lábam valahova, de még azt is számonkérik rajtam, ha elmegyek futni. Elegem van belőle, hogy ugyanúgy el kell kérdezkednem, mintha 15 éves lennék. Sosem jöttem haza később mint a megbeszélt időpont, nem ittam le magam a sárga földig, nem drogoztam, nem keveredtem rossz társaságba. Mit csináljak? Ha megmondom nekik, hogy felnőtt, önálló ember vagyok, akkor az a válasz, hogy amég az én kenyeremet eszed, addig én mondom meg, hogy hova mehetsz. Jó, ebben persze van is igazság, de azért kicsit túlzásnak érzem ezt. Szerintetek?
2014. jún. 25. 17:18
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Nagyon nem normális ez a dolog. Az okés hogy megmondod nekik hogy hová mész, hogy tudjanak róla, de ennyi, nem több. Mondd meg nekik őszintén hogy már túlzás, és nem kell kis tizenévesként tekinteni rád.
2014. jún. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem normális dolog. De szerintem nálad kimaradhatott a kamaszkori lázadás, amikor csak azért is elmész és kiharcolod, hogy oda mehess, ahova akarsz. Én is jó sok küzdelmet vívtam a családommal. Bár ilyen szülőkkel elég nehéz, mint a tieid. Az enyémekkel se volt könnyű. És ez a zsarolás a leggusztustalanabb a világon. Erre igazából nem is lehet mondani semmit, mert pusztán az önzésről, vagyis róluk szól és nem rólad. Amúgy ha ilyennel fenyegetnek, egyszerűen tűnj el pár napra valamelyik barátodhoz. Meg kell leckéztetned őket párszor a saját érdekedben.
2014. jún. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Kezdjél el járni egy behemót nagy-de jóképű - izompacsirtával,majd mutasd be idióta szüleidnek,hogy ezentúl vele mész el !!

Úgy sejtem ,lenyelik a protézisüket !

2014. júl. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Pendulum92 ***** válasza:

"Gyerekként" mindenki utálja, majd szülőként ugyanezt csinálja ő is az esetek 90%-ában. Igen, az is valószínű, ha neked gyereked lesz, te is ugyanígy fogod otthon tartani, ugyanezzel az ürüggyel.


A pontos okát még nem tudom miért működik ez így.

2014. júl. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
igen mert aki még 22éves korában is anyatejet iszik annak kötelessége elkéreckedni
2014. júl. 1. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Amikor anyám előjött az "én kenyeremet eszed" szöveggel, közöltem vele, hogy majd visszasírja még azt, amikor az övét ettem. És tényleg. Szerintem ne foglalkozz velük, én ilyen idősen közöltem, hogy x-kor érek haza és kész. Ha megkérdezték (reflexből), hogy ki engedett el, közöltem, hogy "senki, sziasztok", és már ott se voltam. Persze, majd 22 évesen szobafogságra ítélnek, meg ilyen hülyeségek... Ki is röhögtem volna őket. 25 évesen elköltöztem otthonról, 26 voltam, amikor férjhez mentem, azért egy 22 évesnek ne legyen már a seggén a tojáshéj. 28N
2014. júl. 2. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Pontosan tudod te is, hogy nem. Egy hatéves csinál ilyet, nem egy felnőtt ember.


Nagyon-nagyon gyorsan húzz el egy ifjúsági pszichiáterhez, mert van még egy-két éved, amikor van esélyed a birtokló, önző szüleidről leválni, vagy inkább onnan kitörni, de ha nem teszed meg, örökre a foglyuk maradsz.


"amég az én kenyeremet eszed, addig én mondom meg, hogy hova mehetsz"


Ebben az esetben pedig azonnal EL KELL költözni!


Vedd ezt olyan komolyan, mint amilyen komolyan írtam.

2014. júl. 2. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Mi lesz, ha nem azt csinálod, amit mondanak? Nem kapsz kaját, vagy zsebpénzt? Vagy csak balhéznak? Mert ha csak utóbbi, akkor én először leülnék velük beszélni, hogy elmúltam 18 és képzeljék már a helyembe magukat, aztán, ha nem mdgy nekik, akkor is elmennék, ,,szeretlek titeket, de ha nem magam miatt vállaltatok, hanem kényszerből, akkor minek vállaltatok?''-kérdéssel már fordulnék is ki az ajtón, ők meg dühöngjenek, ha jól esik. Mondjuk én biztos addig keresném a módját a helyedben az elköltözésnek, ameddig meg nem találom, és 22 évesen már tényleg elvárható, hogy valami minimálisat dolgozz. A jó oldala ennek a rossznak tűnő helyzetnek az, hogy te is önállósodsz, felnősz. Sosem szerettem, ha meg akarták mondani, hogy mit csináljak, mert felelősségteljes embernek tartottam mindig magam, jól tanultam, felvettek az egyetemre, képes voltam döntéseket hozni. Igaz, én már 16 éves korom körül átköltöztem a nagymamámhoz, aki 18 éves korom után mindig csak annyit akart tudni, hogy hányra jövök, és szóltam, ha késtem.


Az utolsó vitám apukámmal 19 éves koromban volt, azelőtt mindig tőle kaptam péntt, ha kellett valamire. Mondtam, hogy nyáron egy hetet Bulgáriába szeretnék utazni a barátaimmal. Mondta, hogy nem, mert ez túl veszélyes (busszal mentünk, meg hogy külföld). Az út egyébként nagyon olcsó volt, tehát nem a pénzről volt szó. Mondtam, hogy rendben, nem baj, ha nem fizeti, attól én még elmegyek. És elmentem szépen megkeresni a rávalót. Onnantól kezdve amikor tudtam, dolgoztam az egyetem mellett, a másoddiplomámat például felesben fizettük anyuékkal. Ha nem olyan kemény a szakod, szerintem menj el dolgozni mellette, vagy nyáron gyűjts pénzt kolira.

2014. júl. 2. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!