Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális dolog, ha az apa...

Normális dolog, ha az apa mindenhova lepasszolja a gyerekét?

Figyelt kérdés
Az exemtől van egy 5 éves kislányom. Sajnos a gyermeket 1 éve nála helyezték el (ismerte a bírót, ügyvédre is volt pénze). Beletörődtem, mert úgy gondoltam, hogy talán a kislánynak is jobb lesz így, mivel én anyagilag elég rosszul állok, sajnos munka miatt messzire is kellett költöznöm tőlük, de természetesen rendszeresen látogatom, elhozom magamhoz 1-2 hetekre, ahogy tudom. Közben telefonon tartom vele a kapcsolatot, és egyre jobban elkezdett az zavarni, hogy többször nem tudok vele beszélni, mert az apja azt mondja, hogy lent van a játszótéren pl. a Margit nénivel (szomszéd), este 7-kor! Múltkor meg azt mondta a lányom, hogy apa barátnőjének az anyjánál van, akivel csak pár hete jöttek össze! Volt, h 3 hétig külföldön volt, ki tudja, akkor kinek passzolta le, mert nekem nem volt hajlandó odaadni, ill. én is csak utólag tudtam meg ezt. Ha rokonok vigyáznának rá, pl. a nagymama, akkor az más lenne, de nekem ez meredek kicsit. Miért harcolt ennyire a gyerekért, ha most meg mindenhova lepasszolja? Persze értem én, h neki is kell szabadidő, de akkor vigye a nagyanyjához a gyereket, mert ez sztem nem tesz jót neki. Amikor nálam van, akkor is 9-10-ig fent van, nem tud előbb elaludni. Egyedül nem alszik el, és a TV-t is bekapcsolva kell hagynom, mert különben hisztizik. Nagyon aggódom érte :(

2012. nov. 13. 08:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
50%
Nekem olyan ismerősöm van, ahol (még a válásuk előtt) az apa vitte magával mindenhová a gyerkőcöt, otthon a feleség meg ivott cigizett meg drogozott. Aztán a nőnél helyezték el a gyereket. Az apa meg hálából fizethet utána. De hála az égnek megszabadult ettől a ribanctól.
2012. nov. 13. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem, egyáltalán nem normális, de ezt Te is tudod.

Lehet, úgy volt vele, hogy nehogy már nálad legyen, és neki kelljen fizetni, de lehetett még számos 'oka', amiről nem tudhatunk.

Nem tudod mégis megoldani, hogy újra nálad helyezzék el?

2012. nov. 13. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Az a baj, h úgy tudom, két évente lehet újra tárgyaltatni ilyen pert. Ill. tartok attól, hha egyszer nyert, akkor megint fog, mert nekem nincs pénzem a pert és az ügyvédet is finanszírozni.
2012. nov. 13. 09:08
 4/13 anonim ***** válasza:

Jól gondolod. Sajnos semmit nem tudsz tenni. Talán ráhívhatod a családjogisakat, de ez sem úgy működik, hogy betelefonálok és kimennek. Ráadásul attól még lehet hogy jól neveli. Pszichológus tudná emgmondani. Esetleg még az óvodában érdeklődhetsz, hogy milyen a gyerek. Ha nincs vele semmi baj, akkor nem érez rosszat a gyerek.


Nem értem miért baj, ha pl az új barátnőjénél van. A kislányotok nemsokára iskolaérett lesz. Ugye 3 év alatti gyereket az anyjánál (csak nagyon ritkán nem), felette pedig döntéssel helyezik el a gyereket.

2012. nov. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem az új barátnőjénél van, hanem annak az anyjánál, és mint írtam, pár hete vannak együtt, ezért zavar. Meg azért is, mert amikor szétmentünk, ő osztotta nekem az észt, hogyha lesz új párom, akkor majd mit és hogyan csinálhatok a gyerek előtt, meg egyből nem mutathatom be, meg nem csókolózhatunk előtte, stb. ő meg pár hét után már a csaj anyjára bízza. Meg már akkor exeméknél aludt az új párja, amikor lányom még a nevét se tudta, csak hogy náluk alszik valami csaj. Alapvetően ezzel nem lenne bajom, de úgy érzem, nem kezelik helyén így a dolgokat, pláne, hogy ő velem szemben meg olyan "okos" volt.
2012. nov. 13. 09:50
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
nagy hibát követ el ezzel az ex, így nagyon problémás lesz a kislány később, amire rájöhet egy elkallódós kamaszkor. :( sajnos láttam erre példát, de ne legyen így! Ha majd indíthatsz új gyermek elhelyezési pert, és talán úgy állsz anyagilag is, mindenképp próbáld magadhoz venni.
2012. nov. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
80%
Én is így nőttem fel és problémás is lettem,úgyhogy vigyázz.Pereld vissza tőle a gyereket,ez egy önző faß.
2012. nov. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
56%

Én nem értek egyet.

Nagyon kevés információ ez ahhoz, hogy valakit rossz apának nevezzünk.

Valljuk be 5 éves gyereket ritkán helyeznek el az apánál, ennek oka van.

Lehet például, hogy a mama nem ért rá, az új párja édesanyját pedig már régről ismerte. Sosem lehet tudni. Az is lehet, hogy sokat melózik és ezért passzolja le a gyereket.


Én pedig gyerekként mindig TV-re aludtam el, a szüleim direkt neveltek így, hogy ne legyen az, hogy felnőttként csak tökéletes csendben tudok aludni és minden zaj zavar. Pechjükre már újszülöttként és pár óra alvásigényem volt :) Szóval megszívták, mehetett a TV egész éjjel :))


Több diplomás felnőtt nő lettem és sosem züllöttem el.

2012. nov. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Én nem állítottam, hogy rossz apa ő ettől, de tény, hogy azért én nem teljesen tartom jónak, hogy ez így megy, pláne, ha nekem megszabja ezeket a dolgokat, ő meg homlokegyenest másként cselekszik. Azt meg leírtam, miért ítélték neki, nem kell egyből arra gondolni, hogy velem baj volt, mert nem. Most már egyébként sem úgy mennek a dolgok, h mindig az anyának ítélik a gyereket.
2012. nov. 13. 13:53
 10/13 A kérdező kommentje:
Ja, és nem is a meló miatt passzolja le, mert amikor hívom, nem azt mondja, hogy bocs, de nem tudom adni a lányod, mert dolgozom, hanem mert lent van a játszótéren, stb.
2012. nov. 13. 14:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!