Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Volt feleség/volt élettárs...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Volt feleség/volt élettárs aki akadályozza a gyermekláthatást. Kinél meddig tartott ez az állapot? Bárki írhat, aki valamilyen formában érintett volt. Pl. Volt férj, új feleség, szülő, anyós, após bárki, , ,

Figyelt kérdés
2012. szept. 7. 13:18
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

26 éves vagyok, apám akkor ismerkedett meg az új feleségével amikor 10 voltam. 2 éven belül visszaköltöztem anyukámhoz és onnantól akadályozza a láthatásokat. Még most is, vagyis most már inkább a találkozásokat.


Az ok ugyanis nem múlik el: neki van 2 már felnőtt gyereke akiket még mindig az apám tart el, én meg nem titkolom a véleményem erről.

2012. szept. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim válasza:
100%
Öcsém élettársa nem akarta elengedni a gyereket láthatáskor, pedig bírói végzés volt róla, hogy mikor viheti. Csak úgy találkozhatott vele, ha maradtak a nő lakásán. Aztán kitalálta, hogy elviheti a gyereket, ha ő is megy velük. Ez talán 2 hónapig ment. (Ez kb 4 -5 láthatást jelentett). Mindig ment az öcsémmel valaki, hogy legyen szemtanú, hogy nem adja oda. Aztán "feljelentést" tett a gyámügyön meg a pm hivatalban (Családgondozó?). Behívatták a nőt és megértették vele nagy nehezen, hogy ehhez nincs joga. Azóta nincs gond.
2012. szept. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
Ilyet nem csinálhat a szülö, ha nem adja oda a gyereket láthatásra vagy másként akadályozza, akkor bejelentést kell tenni a gyámhatóságon, a gyereket akár rendöri segitséggel is el lehet hozni, az akadályozó szülöt meg minden egyes alkalommal megbüntetik komoyabb pénzösszegre.
2012. szept. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
Nálunk 10 éve tart a gyámosok meg nem csinálnak semmit. Kb. úgy néznek az apára, mintha hülye/sorozat gyilkos lenne.
2012. szept. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is bíróság állapította meg a láthatást, kéthetente egy hétvégére kaptam meg a fiam. A volt feleségem az elején nem volt hajlandó hozzám engedni a gyereket, a gyámügyeseknél kijárta, hogy csak nála és felügyelettel láthatom, mert állítólag veszélyeztetem, iszom. A kirendelt szakértő elbeszélgetett velem, környezettanulmányt is készített, ami szerint az ex vádaskodásának semmi alapja nem volt, a gyereket ismét szabadon elvihettem. Egy idő után a fiam kijelentette, hogy nem akar velem jönni, gyűlöl, nem akar látni. Eléggé nyilvánvaló volt, hogy az anyja folyamatosan ellenem hangolta, és ezt a fiam is elismerte. Ekkor döntöttem úgy, hogy ez nem felelős szülői magatartás, és az elhelyezés felülvizsgálatát kértem. Megint környezettanulmány készült ezúttal mindkettőnk körülményeiről, és a fiamat is meghallgatta egy kirendelt gyámügyi pszichológus, aki megállapította, hogy az exem folyamatosan ellenem nevelte a gyerekem, hazugságokkal tömte, befolyásolta. Fordult a kocka, és a fiam felügyeletét én kaptam meg, míg az anyja kapta meg a láthatást és a gyerektartás fizetésének kötelezettségét.

Ez lett az eredménye a szemétkedésnek. Hónapokkal később még mindig nem sikerült teljesen rendbehozni a kárt, amit az anyja csinált, a fiam pszichológushoz jár, annyira megviselte az egész.

2012. szept. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim válasza:

Igen.

Nálunk az történt, hogy mikor az egyetem közben teherbe estem, még együtt voltam az apjával, aki a hír hallatán el is vett feleségül.

Született két lányunk: - Maybelle, 10 (Belle)

- Beverly, 7 (Lil)

Egészen boldogan éltünk addig amíg Lil 1éves nem lett, akkor elszabadult a pokol. Arra már nem igazán emlékszem hogy miért, de óriási veszekedés volt, majd a férjem elment, én meg összepakoltam a dolgaimat és a gyerekeket+cuccaikat és elmentem. Ez pénteken volt.

Hétfőn pedig a válással kapcsolatos papírok várták a postaládában. Erre ő beadta a gyámsági kérelmet.

A pert természetesen én nyertem, mivel az apjuk nem volt rá alkalmas. 2 hónaponkénti láthatást kapott, de fél évig nem jött, ezért a bíróság elfogadta a kérelmemet: a munka küföldre szólított.

Ez volt 5,5 éve. Az apjuk többször is próbálkozott a láthatás miatt, eljött hozzánk(külföldre!!) bejutott a lakásba, végül távoltartási végzést kértem, sikerrel. Azóta van "új" férjem és 2 kis fiam.

2012. szept. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Nálam is sajnos folyamatosan ez megy. Amikor csat teheti keresztbe tesz és nem a gyerek érdekeit nézi, mert az a kényszerképzete, hogy a gyerek az övé. (Nem önálló személy, hanem az övé.)

Ment feljelentés gyámhatóságra, de semmit sem ért, ülnek rajta éveket. A legutóbbi húzása az volt, hogy átjelentkezett vidékre, egy olyan faluba, ahol tele van cigánnyal, így a gyámhivatal hivatalból kénytelen volt áttenni az ügyet, mert törvény szerint az anya lakhelye szerinti gyámhivatal az illetékes. Felhívtam az ottani gyámhivatalt, az volt a válasz, hogy ne pattogjak, majd értesítenek, de mit akarok én itt ilyen piti láthatás elmaradás ügyben, amikor ők sokkal komolyabb horderejű ügyekre sem érnek rá. Ezek után el tudom képzelni, hogy mi lesz, de tuti fellebbezek.

2012. szept. 8. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Sajnos csinálhat ilyet a szülő, bár én nem nevezném annak. Persze ha a másik normális stb. akkor miért kellene ellene nevelni tiltani? 16:04-es miért nem láthatják a gyerekek az apjukat?
2012. szept. 8. 15:08
 9/24 A kérdező kommentje:
Kedves első! Te akkor nem szereted az apukádat? Bocs,ha nem értem, de szeretném megérteni. Köszönöm
2012. szept. 8. 15:11
 10/24 A kérdező kommentje:
5-ös gratulálok,csak így tovább
2012. szept. 8. 15:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!