Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért érzi úgy anyukám, hogy...

Miért érzi úgy anyukám, hogy mindent neki kell megvennie az unokának?

Figyelt kérdés

Amióta anyu tudja, hogy babás vagyok, teljesen bezsongott.

Bárhova megy, mindenhonnan gyerekholmival tér haza, és folyton azt hajtogatja, hogy ő ezt vesz az unokának, ő azt vesz az unokának.

Viszont anyagilag nem áll túl jól. Mondtam neki, hogy nem neki kell mindent megvennie, annak a gyereknek én vagyok az anyja, és van egy apja is, majd mi mindent megveszünk. Ő mondja meg, mit szeretne, és akkor azt beszerezheti ő.


Viszont neki ez így nem jó, mindent, értsétek, mindent ő akar megvenni. Viszont mivel nincs pénze, ezekben a szemem fénye alapítvány, és egyéb segélyszervezetek boltjaiba jár, és olyan dolgokat hord haza, hogy sokszor megfogni nem merem.

Pár napja hozott egy hiányzó kerekű babakocsit, hogy azt nem kell venni, mert ő szervezett, majd max az egyik oldalát le kell jobban nyomni.

Hozott haza olyan babaruhákat, amit portörlésre sem használ az ember, nem hogy egy újszülöttre ráadja.

Hiányzó kezű, lábú babákat.


Próbáltam neki szépen, próbáltam neki erőteljesebben elmagyarázni, hogy ne hordjon haza minden vackot, mert erre semmi szükség.

Hiába mondogatom neki, hogy mástól sem kapunk meg mindent, anyósom is csak egy könyvet vett, senkitől sem marad le. Már emiatt is hatalmas hisztit csapott, hogy miért vett a másik bármit is a gyereknek.


Viszont megtudta, hogy barátnőm hozott át nekem egy szatyornyi babaruhát. Fiút szerettek volna, de lánya lett, és mivel nekem fiam lesz, megkaptam a kék ruhákat.

Anyukám ezen annyira besértődött, hogy nem hajlandó velem szóba állni, telefont nem veszi fel, lakásba nem engedbe, még facebookon is törölt, és letiltott.


Rosszul csináltam valamit????


2014. jún. 27. 13:48
 1/5 anonim ***** válasza:
93%
Anyukád megkattant. Ne foglalkozz vele, majd lenyugszik.
2014. jún. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
94%

Lehet, hogy van valami lezáratlan konfliktusotok, és a gyereken keresztül szeretné ezt feloldani.

Jól tetted, mondd meg neki, hogy eleget segített már. És többet nem fogadsz el. Ha mégis hoz, elajándékozod vagy szeretet szolgálatnak adod. De lássa is, hogy így van, nem csak üres beszéd.

2014. jún. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A használhatatlan dolgokat vidd vissza az alapítványnak!

Édesanyáddal pedig közöld, hogy ha hoz még egy zsák szemetet, az is visszamegy.


Anyukádra igencsak rájött a dili, majd túlteszi magát rajta remélhetőleg.

2014. jún. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hú de fura. Ha nem akar veled szóba, akkor én a helyedben tutira nem keresném, megvárnám, amíg ő jelentkezik.

Az 'ajándékokat' pedig mindig ugyanúgy utasítsd vissza, következetesen.

Egyébként pedig menjen el pszichológushoz!

2014. jún. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
ne fogadj el tőle több babaholmit
2014. jún. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!