Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, hogy ne utáljam...

Mit tegyek, hogy ne utáljam ennyire az apámat?

Figyelt kérdés

Ez tegnap történt: Nagyjából 2 hete nem láttam őt, és mostanra volt megbeszélve a találkozó. A nagynénim is ott volt, beültünk fagyizni, és velem nem is törődött. A nagynénimmel beszélgetett. Egyszer említettem meg azt, hogy íjászkodni akarok, és csak annyit mondott "ez meddig fog tartani?, mert eddig minden hobbid csak fél évig tartott" (ez r*hadtul nem igaz, pl: 4 éve klarinétozok) utánna megettük a fagyit, és elmentünk a lakásába. (szüleim elváltak) Addig arról beszéltünk, hogy mi szeretnék lenni, mondtam neki, hogy környezetvédő jogász. Erre letámadott, hogy azt úgysem bírnám, mert nem vagyok az a harcos típus. Azt mondta, hogy én szeretek éra közölni, énekelni, szeretem a természetet, az állatokat, (éneket kivéve mindet szeretm) legyek természetvédelmi mérnök. (kiderült, hogy ő akart természetvédelmi mérnök lenni, szóval az ő álmát akarja rajtam keresztül megcsinálni). Utánna mondta, hogy "mostmár a testvérem végre bulizik, és kialakul a maga baráti köre. Most már ideje volt, jóval előbb is elkezdhetnek volna. És te mikor fogsz? Nem csüngghetsz folyton a nővéred nyakán?" én NEM "csüngök" folyton rajta, és nem akarok bulizni, vannak barátaim, és velük el szoktam lenni. Mondtam neki, hogy majd zongorázni, és gitározni szeretnék tanulni (a zongorát magamtól, a gitárt a tesómtól, szóval nem kéne érte fizetnie) és rögtön letámadott, hogy minek, ennek semmi értelme, zenével úgy sem mész semmire, inkább olyan hobbit bróbálj ki ami segíti a továbbtanulást. Még elmondtam (már vonakodva, de tudnia kellett róla), hogy pszichológushoz fogok járni. Erre megkérdezte miért, mondtam, hogy zárkózott vagyok, és gyűlölöm az osztálytársaimat. Erre elkezdi, hogy majd keres egy jót. Nagyon kiborít, mindig. Jár és inkább az új családjával törődik. És kiakadt azon, hogy mi nem szeretünk annyira túrázni mint ő.

Összegezve: apa nem támogat, azt akarja, hogy valósítsák meg az ő álmát, és inkább az új családjával törődik.

Ha elolvastátok köszi!! És a válaszokért is köszi!!

16/L



2014. jún. 28. 09:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem jó, ha a szülők mindenről le akarnak beszélni. Az enyéim is ezt csinálták, ha nem is ennyire durván, az lett a vége, hogy érettségi után dolgozni mentem, mert fogalmam se volt, mit tanuljak, és most itt vagyok szakma nélkül.

Mi a kérdésed?

Szeretnél jóban lenni apáddal és hogy megértsen? Beszélj vele komolyan. Ha nem használ, nem tudsz mit tenni, keresd mások támogatását.

2014. jún. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem akarom ennyire utálni az apámat, de egyszerűen amiket csinál, és félek is tőle. Azt sem tudom, hogy ő szeret-e. Szóval lényegében az lenne a kérdésem, hogy ti mit csinálnátok a helyemben.
2014. jún. 28. 13:07
 3/3 anonim válasza:
Én biztos beszélgetnék vele erről, hátha változtat a viselkedésén. Ha meg nem, akkor se hagyd magad. Kövesd a saját álmaidat, sok sikert hozzá :)
2014. jún. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!