Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetek, ha a nővérem nem...

Sanyika007 kérdése:

Mit tehetek, ha a nővérem nem látja el a gyerekét?

Figyelt kérdés
Van egy nővérem és a 16 éves fiát nem látja el! Persze nem először fordul elő vele. Nem ad neki enni, a ruháit elégeti, el lopja, eladja. Az általam küldött pénzen vett élelmiszert is el viszi tőle. Na és még itt a lelki terror kérdése is. Mondhatnám, nem az én gyermekem és mindenki oldja meg a problémáit! De, az van, hogy szeretem azt a gyereket már 16 éve! Mit tehetek, hogy az unoka öcsém feletti gyámságot én kapjam meg, de a gyerek ne kerüljön intézetbe! Miközben tudom, hogy lehet a nővérem ellen kell lépnem, ott a kérdés? Melyik érdek a nagyobb? Testvér vagy unoka tesó!

2014. jún. 28. 18:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Gyámhatóság.
2014. jún. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha betoltotte a 16. evet, a gyerek maga kervenyezheti a lakohelyenek elhagyasat. Gyamhivatalhoz kell bemenni.
2014. jún. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A gyerek érdeke mindenek előtt való.
2014. jún. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Irány a gyámhivatal.De ha megteszed a nővéreddel sokat fog romlani a kapcsolatotok.Azért még javaslom hogy belekezdj mert a nővéred nem méltó rá hogy embernek tartsam meg a gyerek is sokat ér neked szóval hajrá szurkolok neked.
2014. jún. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Gyámhivatal, elmesélitek ami történik és nagy valószínűséggel kiemelik a családból. Onnantól kezdve te pedig minden további nélkül megkapod a gyámságot.
2014. jún. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!