Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tehetek valamit ha a volt...

Tehetek valamit ha a volt férjem csak fél- egy évente jelenik meg a kisfiunk életében, és ilyenkor csak összezavarja a gyereket? Lehet kényszeríteni arra, hogy látogassa rendszeresen vagy ne is jöjjön?

Figyelt kérdés

10 éves a fiam, 5 éve váltunk el. Most bejelentkezett a férjem karácsonyra, előtt áprilisban volt. És az elmúlt 5 évben kb. Ezt csinálta. Telefonon soha nem hívja. Szülinapról, névnapról simán elfeledkezik. Nem a távolság az ok, egy helyen lakunk.

A fiamat hordtam pszichológushoz, most 4 hónapja hagytuk abba, azt mondta a doki nincs rá szükség. Erre újra bejelentkezett az apja. Megint fel fog borulni minden. Idejön, itt van pár órát, ígér mindent, majd nem jelentkezik. Ha a fiam számonkéri akkor meg még veszekszik is velem. Pedig nem én adom a szájába a szavakat, 10 éves okos gyerek, látja, hogy milyen az apja



2012. dec. 17. 10:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha erről egy pszichológus hivatalos szakvéleményt állít ki, hogy a látogatás rossz hatással van a gyerekre, akkor igen, eltiltható, de ezt nagyon meg kell indokolni, nem egyszerű procedúra.
2012. dec. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Anélkül szeretném megoldani.

Pszichológushoz is úgy hordtam, hogy ne legyen nyoma. Még választhat olyan szakmát, amiben akadályozná

2012. dec. 17. 10:51
 3/8 anonim ***** válasza:
Anélkül hivatalos úton nem tudod elintézni, a bíróság is szakvéleményt fog kérni, hogy a gyerekre rossz hatással van. Ezt akkor az apával kell megbeszélned, hogy vagy jöjjön rendszeresen vagy hanyagolja, mert ezzel csak árt. Ha a lelkiismeretét szeretné csak nyugtatni, akkor kár jönnie.
2012. dec. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Be kell adni egy láthatas megvonása iránti kérelme a bíróságra. Bár szinte esélytelen, hogy megnyeri, mert a gyereknek joga van az apjához.... A apa nem kötelezhető a gyakoribb látogatásokra. Pszichologust vagy pszichiátert be fognak vonni a ugybe
2012. dec. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az apának mondtad már? Vagy egyáltalán nem érdekli a dolog?
2012. dec. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Amilyen rendszerességgel jár gondolhatod, mennyire érdekli. Mondtam már neki egyébként mit gondolok. Járjon legalább havonta, vagy ne jöjjön. De nem hatotta meg, el sem gondolkodott rajta, hogy miért mondom, csak támadásnak vette.
2012. dec. 17. 11:14
 7/8 anonim ***** válasza:
Vagy magyarázd el neki, hogy apád ilyen, nem kell komolyan venni.
2012. dec. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Hidd el próbáltam neki elmagyarázni. Sőt pszichológushoz is emiatt vittem. Ennek ellenére mindig felzaklatja, hogy jön és újra eltűnik. Egyszerűen még kicsi.

Míg együtt voltunk, nem voltak az apjával sem ilyen gondok, elég normálisan törődött vele. Nem értem a helyzetet, én a barátnőjét mondanám, aki miatt el is ment, de nem akarok elhagyott feleségek tipikus dumájával jönni.

2012. dec. 17. 11:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!