Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan bánjak jól a pézzel?

Hogyan bánjak jól a pézzel?

Figyelt kérdés

Elvileg havonta kapok a bankkártyámra 10.000Ft-ot, amiből a ruháimat, cipőket, tisztálkodási szereket, nyáron táborokat, iskolaidőben füzeteket táskát stb.-kell vennem. Nem utalják pontosan (azaz nincs mindíg a pénz a kártyámon sokszor 3-4 hónapot kell kérlelni, hogy utaljanak). Ez nem zavart annyira, most viszont amikor szóltam, hogy kéne egy kis pénz a kártyámra (elég rég nincs rajta semennyi, és még egy tavaszi/nyári ruhám sincs mert nőttem egy nagyot a télen). Annyi volt a reakció, hogy megint biztos amint megkapnám a pénzt szaladnék a boldba új ruhákért. Ez valóban így van sajnos. Otthon értelmetlennek gondolják a zsebpénzemet. Próbáltam már spórolni, de ilyenkor egyszerűen megfeletkeznek a pénzemről és ha nem költök akkor nem utalnak tehát szimplán nem is kapok pénzt. Itt jön a kérdés, szerintetek szülő szemszögből mi számít hasznosnak, mire érdemes a zsebpénzt költeni?

14/L



2014. jún. 30. 18:24
 1/9 anonim ***** válasza:
84%

Havi tízezer nem tűnhet soknak, de mégsem kevés pénz.


1. cipő, ruha: esetleg a barátnőiddel cserebélhettek ruhát, cipőt. Ha viszont mindenképp vásárolni akarsz, nézz körül a turkálókban, vagy például a Vatera oldalon. Ott már 2-3 ezer forintért teljes csomag ruhát tudsz venni.

2. füzet, írószer, táska. Ezeket akkor vedd meg, amikor akciósak, le vannak árazva. Füzetből egyébként a legolcsóbb bőven jó.

3. Takarékoskodás: próbáld meg mindig eltenni a 10 százalékát az utalt pénznek, kösd le. Így az év végére lesz plusz 12e Ft-od.


Egyébként egy tanács: mielőtt valamit megvennél, várj pár percet. Gondold végig: tényleg szükséged van erre? Olcsóbban is megkaphatod esetleg?

2014. jún. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Polipeter válasza:
70%

költsévetést csinálj!

És érdemes már ilyen fiatalon képezned magad pénzügyileg, pl én ezt olvasom: kiszamolo.hu

2014. jún. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem hasznos a zsebpénz, mert általa lehet megtanulni a későbbiekben a több pénz (fizetés) beosztását. Az, hogy csak akkor kapsz, amikor már elköltötted, amit adtak, ez éppen, hogy a pénz beosztásának a begyakorlása ellen hat, mert arra ösztönöz, hogy minél hamarabb elköltsd.


Beszélj a szüleiddel, hogy pontosan adják a zsebpént, hogy lehessen rá számítani. (Ők is minden hónapban kiszámítható módon megkapják a fizetésüket.)


A pénzbeosztással kapcsolatosan, amit az előttem választ adók írtak, az teljesen jó és követhető javaslat.

2014. jún. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Bocsi, így visszaolvasva tényleg nem arra kérdezek rá, amire kivácsi vagyok. Az elején felsorolt dolgokat simán megvettem a zsebpénzemből eddig is (alapból nincs kimondva, hogy ezekre kell költenem, csak szimplán ezek azok a dolgok, amiket alapból nem kapok meg max. karácsonyra egy kis részét), viszont most szóltak, hogy úgymond értelmetlen pénzkidobásnak tartanak ezek közül mindent, tehát inkább más opciók érdekelnek, amire költhetek, de ottho is örülnek neki. Tesómnak szoktam venni rendszeresen ajándékot, de csak ennyi "értelmes" dogot veszek mást nem, szóval milyen "értelmes" dolgok vannak még?
2014. jún. 30. 18:40
 5/9 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem minden értelmes, amit veszel. Nyilván a suliba kellenek füzetek, táska.

Ha a szüleid nem vesznek neked ruhát és tisztálkodási szereteket, akkor kénytelen vagy te megvenni a zsebpénzből.

Szerintem kérdezd meg őket, hogy mire adják konkrétan? És ha te másra költöd, akkor ők vesznek neked ruhát, tisztálkodási szereket, sulis cuccokat?

2014. jún. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%

Értelmes az, amit szeretnél, és amire szükséged van. Mérlegelve, átgondolva.

Az eleve értelmetlen, amit csak a szüleid "kedvéért" veszel meg.

2014. jún. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
66%
Hát a tesódnak rendszeresen vett ajándék pont nem értelmes költekezés...
2014. jún. 30. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
28%
A SZÁMLÁRA utalják a pénzt, nem a kártyára.
2014. jún. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem a testvérednek teljesen felesleges állandóan ajándékokat vásárolnod.
2014. jún. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!