Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Bátyám hajléktalan, szüleimet...

Bátyám hajléktalan, szüleimet nem érdekli. Mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Pár évvel ezelőtt kezdődött amikor is a bátyám nem volt hajlandó elmenni dolgozni. Ő ezt azzal magyarázta, hogy nincs önbecsülése és személyiség zavaros. A szüleim nem hittek neki, kidobták itthonról. Azóta nem tudnak semmit róla, hogy mi van vele stb..Aztán rendőrségről értesítettek minket, hogy lopást követett el. Ez volt két éve. Nekem hiányzott mindig is jó volt a viszonyunk, szerettem. Rengeteg emlékem van róla. Nem rossz ember, és nem is egy állat, aki kegyetlenül lop-csal. Én inkább érzékeny típusnak mondanám.

Tegnap történt az, hogy megláttam az utcán, több hajléktalannal együtt. Nem tudtam, hogy mit csináljak, oda menjek e vagy sem. Féltem a reakciójától így inkább hagytam. Amúgyis apám balhézna, ha megtudná ezt. Azóta folyamatosan lelkiismeret furdalásom van. Nem tudom mit csináljak. Megszakadt a szívem amikor megláttam. Szüleim fejében ő már nem a gyerekük, de attól még az. Lehet, hogy zavaros az egész, de kérlek próbáljátok megérteni. Ti mit tennétek?


2014. júl. 1. 19:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
64%
Ez borzalmas...Nem ertem hogy lehet egy gyereket kidobni otthonrol es hogy a szuleid nem erdekli hogy hova jutott DE a tesod is hibas hogy nem ment el dolgozni es o csinalta maganak.Ha az en testverem lenne en azert nem birtam volna ki szo nelkul es odamentem volna hozza csak megkerdeztem volna hogy mi van vele.Hatha jobb belatasra tert azota.Apammal is beszelnek hogy enyhuljon meg.egy apa nem utalhatja ennyire a sajat gyereket.
2014. júl. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
55%
neked van saját lakásod, állásod? akkor tudnál neki ideiglenesen szállást adni, amíg rendbe nem szedi magát. bátyádnak milyen végzettsége van?
2014. júl. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
61%
Se ő nem normális,se a szüleid.Ő kényszerből lop...
2014. júl. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Én a szüleimnél lakom, egyetemre járok, közben dolgozom. Bátyámnak be nem fejezett középiskolai végzettsége van tudomásom szerint.
2014. júl. 1. 19:51
 5/19 anonim ***** válasza:
86%
én elmondanám a szüleimnek, kíváncsi lennék a reakcióra :( Sajnálom, hogy ez történt, de én lehet, hogy megkeresném a tesóm, hátha tudok neki segíteni valahogy.
2014. júl. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
68%
az, hogy személyiségzavaros és nincs önbecsülése még nem magyarázat arra, hogy nem hajlandó magának állást keresni. sok embernek vannak ilyen defektjei, mégis dolgoznak.
2014. júl. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
7%
és miért nem fejezi be a középiskolát? ha még tanul a szülei nem rakhatják ki huszonöt éves koráig.
2014. júl. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
21%

Vannak ilyen emberek. Én is ilyen vagyok és kábé tini korom óta tudom, hogy úgyis az után fogom végezni, mert soha senkinek nem leszek elég fontos ahhoz hogy szeressen és segítsen megoldani a problémáimat, amikkel egyedül nem tudok megbírkózni.


Munkát egyrészt nehéz találni, másrészt nagyon szemét módjára bánnak az emberrel sok helyen, és én ezt mindig nagyon a szívemre vettem és nem tudtam kezelni. Most egyetemen vagyok, de nem megy, kifogok bukni, és nincs erőm újra próbálkozni vele.


Szerintem az ilyen embereket mint én és a bátyád kegyelemből meg kéne ölni, mert akkor se lennénk boldogok, ha mindenki azon dolgozna, hogy nekünk jó legyen.

2014. júl. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
75%

"Szerintem az ilyen embereket mint én és a bátyád kegyelemből meg kéne ölni, mert akkor se lennénk boldogok, ha mindenki azon dolgozna, hogy nekünk jó legyen."


Ezt kifejtenéd? Ki lenne boldog mikor?

2014. júl. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem teljesen érthető a mondat.
2014. júl. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!