Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukak! Hogyan vegyem ra az...

Anyukak! Hogyan vegyem ra az anyukam, hogy egy kicsit felre tegye a munkajat es kikapcsolodjon? Hogyan ertessem meg vele, hogy nem minden a penzrol szol es jo lenne ha tobb idot toltene velunk?

Figyelt kérdés

Itt a nyar megint, es attol tartok,hogy ez is ugy fog lemenni,mint a tavalyi...Folyamatason dolgozozik az anyam, oke tudom megertem,hogy azert dolgozik,hogy meg legyen mindenunk,meg kell a penz stb. De meg se csinalhatja ezt az egesz elete vegegig megallas nelkul ??? Neha panaszkodik,hogy mennyire elege van ebbol, es jo lenne egy kis kikapcsolodas,mert sokat dolgozik, viszont ha azt mondom h menjunk el valahova, akkor mindig azzal jon h nincs ideje vagy nem, '' nem lehet, ki fog akkor penzt keresni''

Rossz latni,hogy ennyire elvakitja a penz, nem tudja milyen az az igazi elet, es nagyon sajnalom,hogy nem tapasztalhatta meg fiatalabb koraban.

A masik az az,hogy rengetek penzt keres meg se tud boldog lenni...ezt megis ertem...sok stresszel jar az a penz, egyik-masik kollegaja,ismerose felduhiti,becsapjak stb.


Sok mindent elertunk mar igy az eletben,amirol almodtunk,most meg van,visoznt egyikunk sem boldog. Probalom neha elmagyarazni neki,hogy ne masoktol fuggjon, ne hagyja h masok befolyasoljak (mert eleg naiv,es konnyen befolyasolhato), es,hogy sajat magatol fugg a boldogsaga, neki kell eldontenie,hogy mit akar. De annyira makacs,hogy nem tudja megerteni es nem is fogja, mig nem tortenik vmi olyasmi ami teljesen megfogja valtoztatni az eletet/eletunket es at nem ertekeli a dolgokat.

Neha nem is figyel ram, ha pl ilyen dolgokrol kezdek el neki beszelni : lehet hulyenek nezz,hogy ''meg gyerek vagyok es ne en mondjam meg neki h mit csinaljon'' es nem bizik bennem egyaltalan.


Mivel empata vagyok, es egyre jobban elezodik ki bennem ez a kepesseg, mindig megerzem ha ideges,feszult , vagy rosszul erzi magat, eleg csak ra neznem es mar tudom, es azt is mikor hazudik nekem, vagy mikor gondol masat,mint amit mond''


A lenyeg,hogy ra akarom venni,hogy kicsit TORODJON MAGAVAL ES A BELSO VILAGAVAL IS, ne csak a penz hajtsa meg a sok munka. Kiegyensulyozottabb,boldogabb eletet szeretnek, rossz igy latni,hogy mindig feszult es rosszul erzi magat.

Tudom,hogy mi is elhetuk ugy ,mint masok, egy szep kis csalad lennek, csak 3an vagyunk a tesommal, mindenunk meg van ahhoz,hogy kicsit is boldogabbak legyunk, viszont amig en valtoztat magan, addig minden marad a regi, es nekem mar elegem van az ilyen eletbol.


Tanacsot szeretnek kerni, legfobbkep az anyukaktol,ok biztos jobban tudnanak segiteni,hogy magyarazzam el neki ezeket a dolgokat.



2014. júl. 3. 11:52
 1/7 A kérdező kommentje:
15/L ezt elfelejtettem.
2014. júl. 3. 11:55
 2/7 A kérdező kommentje:

''viszont amig en valtoztat magan, addig minden marad a regi, es nekem mar elegem van az ilyen eletbol. ''

Ezt kijativom :D


viszont amig nem valtoztat magan, addig minden marad a regi, es nekem mar elegem van az ilyen eletbol.


Elnezest a sok hibaert,csak siettem es ossze-vissza irtam mindent.

2014. júl. 3. 12:01
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok anyuka, de amúgy sem értem, miért csak ők válaszolhatnának...


Szóval az a gond, amit 15 évesen még lehet, hogy nem látsz, hogy a legtöbb munka nem olyan, hogy én döntöm el, mennyit dolgozom. Nem arról van szó, hogy beállítom, hogy havi X bevétel elég, ha ezt elérem, visszaveszek és pihenek kicsit...

Még akkor sem, ha vállalkozó vagy bármi miatt teljesen önálló az ember. Tehát nem külső, beosztotti "kényszerről" beszélek.


Manapság olyan a helyzet, hogy minden lehetőségek meg kell ragadni a munkára, senkinek nem mondunk nemet. (Mármint nyilván normális határokon belül gondolom, nem illegális dolgokról beszélek.)


Csak egy példa: ha fodrász vagyok, nem mondhatom, hogy egy nap elég 5 frizurát elkészíteni, és a hatodikat elküldöm azon a címen, hogy elég a pénz, és pihenni is szeretnék. Mert, ha elterjed, hogy elküldtem valakit, senki sem fog egy idő után jönni - egyszerűen megszűnik a bizalom. És akkor 5 sem lesz, sőt, egy idő után négy se, három se, stb.


Szóval lehet, hogy anyukádnak nincs választása: vagy így dolgozik, vagy egy idő után azon kapja magát, hogy már bizony nincs megfelelő bevétel sem.


Örülj neki, hogy legalább ő jól keres. Sokan éhbérért dolgoznak ugyanígy!

2014. júl. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy a testvéred hány éves. Valószínűleg még mindketten jócskán eltartásra szorultok egy darabig. Ha édesanyád az egyetlen kereső a családban, attól fél, ha ő kiesik, ott maradtok megélhetés nélkül.

A család eltartásának teljes felelőssége a vállán van, így nem egyszerű kikapcsolni.

2014. júl. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Szerintem örülj neki hogy jol kerse,dolgozik.amit keres azt nem magának hanem TIÉRTETEK keresi,szoval már csak rátok gondol,és hogy milesz a jövőtökkel(még ha nem is mondja)amugy az én szüleim is nagyon sokat dolgoznak,ők itthol dolgoznak,de sajna nagyon kevés a szabadidejük,én is néha besegitek,ilyenkor hamarabb végzünk,és csinálünk közös programot,filmnézés,sütés ,főzés stb.én azt ajánlom h Próbáld meg elmagyarázni neki igy,ahogy leirtad,vagy pl.találjátok ki tesóddal h mikor anyutok hazajön süssetek neki valamit,rakjatok rendet(biiztos felszabadultabb lenne) és üljetek le megbeszélni a dolgokat.HA nem is mentek kikapcsolódni valahova,akkor otthol csináljatok közös programot,kerti piknik,saslik sütés,filmnézés stb.vagy ha a közelbe van állatkert park stb ,elmehettek oda,de az attól is függ h mere dolgoztok,mert nem biztos h kap szabadnapot.Éreztesd vele h szereted és h fontos neked.pl , menj oda hozzá öleld meg és mond h anya szeretlek,v ha nemvagy ilyen érzelgős tipus,ird kipl,hütőre h szeretlek..
2014. júl. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
87%

Szia,


édesanya vagyok.

Először is örülök neki, hogy egy 15 évesben ez az igény így megfogalmazódik. Ez már egy jó kiindulópont lehet.


Tudod én is egyedülálló vagyok és bizony ilyen élethelyzetben sokszorosan többet kell teljesíteni, mint annak, aki mellett van egy társ. Sokkal nagyobb érvágás lehet egy elvesztett munka (mert az egész család megélhetése a tét és nincs társ, akinek a keresményéből felszínen lehet maradni pl. a következő munkahelyig stb.)


Ha nekem lennének ekkorák a gyerekeim, akkor én annak örülnék, az segítene nekem kikapcsolni, ha:

- kérés nélkül besegítenének így nyári időben egy kicsit jobban a házimunkába. Ha azt szeretnéd, hogy édesanyád el tudja engedni magát, akkor ha otthon rendet csináltok, bevásároltok esetleg (beszéljétek azért meg az anyagiakat pl.) vagy összedobtok egy egyszerű vacsorát, kimostok, kiteregettek- szóval ha nem várja a munka után otthon napi további 2-3-4 óra házimunka, az sokat jelentene.

Ennyi idős gyerekek már szinte mindent meg tudnak csinálni és az hatalmas segítség.


Tudom, hogy azonnali eredményeket vársz/várnál ettől is, de kérlek fogadd el, hogy nem egyik napról a másikra fog leengedni anyukád- ahhoz is idő kell, hogy megszokja a jót. Vagyis ne 1-2 napig csináljatok rendet, ne 1-2 napig könnyítsetek az otthoni terhein, hanem kalkuláljátok be, hogy akár egy hét is eltelhet, mire tényleg tudatosul benne a változás.

Az lenne az igazán jó, ha ezt a plusz besegítést a nyár folyamán valamennyire fenn tudnátok tartani- mert a stressz leengedéséhez is idő kell ám.


Hacsak nem valami egetrengető nagy lelki baj van- adjatok neki egy kis lélegzetvételnyi szünetet- ha hazajön a szép, tiszta otthonotokba, akkor ne nagyon támadjatok rá a tinis lelki dolgokkal (amik fontosak, csak tudod napi 8-9-10 óra munka után 10-20-30 perc csend az hatalmas kincs). Hidd el, hogy ha ezt a szusszanást, csendet meg tudnátok adni anyukádnak, akkor sokkal figyelmesebben lenne képes hallgatni, meghallgatni téged is. Kifáradt aggyal nehéz azonnal a munkahelyi elvárásokból átkapcsolni az otthoni csevegős beszélgetésbe.


A legjobb az lenne, ha tényleg kapna egy nyugis fél órát, nyumjatok egy könyvet a kezébe, küldjétek el egy kád vízbe beülni vagy az is jó, ha olvashat egy pletykalapot stb.- ami nálatok szokás, amiről úgy gondolod, hogy jót tesz anyukádnak- csak egyedül, csendben tegye.


Tudom, ti mennétek mindenfelé, neki meg lehet, hogy a pihenés lenne nagy áldás. Gondolkodj el, van-e olyan lehetőség, ahol mindkettőt lehet? (pl. ha strandra mennétek, ti már nagyok vagytok, tudtok úszni, csúszdázni, egyik medencéből be, másikba ki- ő meg esetleg tudna egy könyvvel napozni, pihenni- valami ilyesmire gondolok).

Ha van ilyen ötleted, akkor tálalhatod neki, főleg ha ehhez vállalod pl. azt, hogy neki nem lesz belőle plusz munkája, mert megcsinálod a szendvicseket, a tesód meg összekészíti a strandos cuccokat stb. Nézz utána, hogy milyen a közlekedés, mennyibe kerül a belépő és kész tervvel állj elé :)


Ha segítesz neki abban, hogy ne hajszolja magát, akkor rád is több figyelme jut majd.


Remélem, sikerül- drukkolok nektek.

2014. júl. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igazatok van..lehet akkor nekem vannak tul nagy elvarasaim ?


Csak most nekem is rossz,mert a bnom kulfoldon el, es az itteni barataimmal nem igazan tartom a kapcsolatot mar, es legalabb anyuval tudnak elmenni vhova na mind1.


Tesom 16 eves mar, ra nem igazan lehet szamitani,hogy segitene vmit stb inkabb jobban idegesiti szegenyt, es engem is ki hozz neha a sodrombol. Tole nem is kerek semmit,mert allandoan orditozik. Es most arra probalom ra venni,hogy kicsit hanyagolja a video jatekait,mert borzalmas amit csinal estenket. De nem igazan erdekli,amit mondok.


Hazi munkaval nincs baj, mindig kitakaritok itthon, mondania sem kell, magamtol is megcsinalom,mert nem szeretek rendetlensegbe lenni.

Egyebkent nem helyhez kotott munkaja van, napkozbe is itthon szok lenni!


Koszonom az eddigi valaszokat :)

2014. júl. 3. 16:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!