Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek mi a fontosabb? A...

Szerintetek mi a fontosabb? A gyerek, vagy külföldre menni dolgozni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kérlek, adjatok tanácsot! Én egy apa vagyok. Van egy kisfiam! Feleségem elvált tőlem még 4 éve, mert sikertelen voltam. AZ újonan vásárolt szoc-pol lakásunkat is vitte, meg a gyereket is. Sajnos, éppen a válás idején elveszítettem tanári állásom is. Azóta sem tudtam elhelyezkedni. Kimentem Németbe dolgozni, de ekkor az ex bekeményített: egyre gyakrabban korlátozta a gyerekemmel való kommunikációt, pedig a kisfiam nagyon szeretett (és most is imád), ezért nagy tűzzel-lobbal hazajöttem. A megtakarított pénzemből 1 évig elvoltam, és kiharcoltam, hogy az elsős kisfiammal heti három napot tölthettem. Nehéz volt, sajnos csak fenyegetéssel sikerült. Közben mindenféle munkát kerestem (vidéken, megyeszékhelyen), de semmit sem találtam. Kisfiam most sír, hogy megint külföldre kell távoznom, és könyörögve kér, hogy ne hagyjam el megint!

Segítsetek! Mi tévő legyek?


2014. júl. 6. 23:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem fenyegetéssel kell a láthatást megoldani,hanem a bírósággal.

Menj ki külföldre,szedj össze pénzt!Aztán gyere vissza Magyarországra,és utána keress magadnak barátnőt!A gyereket meg akkor viheted magadhoz,amikor akarod,illetve amikor a láthatás van.

2014. júl. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

A pénz nagy úr, mivel szükséged van pénzre, ezért egy darabig muszáj lesz visszamenned.

Egyébként hogyhogy vitte a feleséged a közös lakást? Nem kellene abban 50 százalékos tulajdonodnak lenni?

2014. júl. 6. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nem értem, hogy ha szabályozott, bíróság által megítélt láthatásod van, azt hogy korlátozza? Te vagy a töketlen, ha ezt hagyod. 2. ilyen esetnél tessék feljelenteni. Azért is, hogy a gyereked ellened neveli.
2014. júl. 6. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

3-as, amikor külföldön voltam, akkor korlátozta a kommunikációt. Amikor hazajöttem, akkor rendbe tettem a dolgokat.

2-es, a történet nagyon hosszú, a lényege dióhéjban az, hogy megegyeztünk: én mindenről lemondok, és a gyerek 50%-ban az enyém. Ő ebbe bele is ment. Megegyeztünk, ezért nem fogadtam ügyvédet. Aztén egyszer csak beidéztek, hogy akkor lemondok mindenről, és a gyereket minden második hétvégén láthatom. Mivel az ügyvéd az övé volt, félrevezetett: azt mondta, hogy úgy sincs esélyem az 50%-ra, és ne is próbálkozzak perrel, mert a Magyarországi "szokásjog" szerint úgyis elveszítem. Én ezt elhittem, de közöltem, hogy akkor kompromisszumként a heti két napot tudom csak elképzelni, különben egy rendőrnek le kell engem lőnie (mondtam én). Ebben maradtunk.Így mondtam le a lakásomról, és így vert át az ex-nejem.

2014. júl. 6. 23:44
 5/15 A kérdező kommentje:
De azért köszi a hozzászólást. Jó mások véleményét is olvasni
2014. júl. 6. 23:46
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

zsarol a gyerekkel


a gyerek azért érzi azt ha kimész elhagyod, mert erről tesz az anyja


ez nem gyerek-külföld dilemma


a nő akarja irányítani az életed, maradj csóró munkanélküli, nehogy jobban menjen neked.hm.

2014. júl. 7. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

ja az ötletem lemaradt

pénzzel megvehető az ilyen. ígéred a kinti fizudból többet adsz, hidd el nem fogja tiltani a gyereket...

2014. júl. 7. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
100%

Szia!

Mindegy, hogyan döntesz, mindegyikbe bele lehet magyarázni, hogy jó döntés volt és azt is, hogy rossz.

Vezessen a jó szándék.

Kis játék

Tegyük fel:

1. Külföldre mész dolgozni, pénzt keresel, ritkán jössz haza - de akkor huzamosabb időre.

A gyerekkel a modern kütyük segítségével tartani lehet a kapcsolatot. Ha hazajössz, "tömbösítve" egyszerre több időt is tölthetsz a kisfiaddal. Aki egyre okosabb lesz és megérti, hogy apának máshol van dolga.

Törekszel a gyerekkel való minőségi időre és meggyőzöd a fiad, hogy milyen jó fej vagy.

2. Maradsz itthon. Most nyáron hirdetnek tanári állásokat. Egy férfiember "vitamin" az elnőiesedett tanári karban, nagy eséllyel pályázhatsz. Az ex nem tud több pénzt kicsikarni belőled, mint amennyi jogos. Többet látod a fiad. Keresel valami kreatív hobbit. Ismerkedsz, csajozol.

Élsz. És bebizonyítod, milyen jó fej vagy.

3. Itthon maradsz. Alkalmi munkából tengődsz. Az ex lesajnál. De legalább vállon veregeted magad: mindezt a fiadért teszed, hogy húsz év múlva ne vágjon semmit a fejedhez. Nagyon kell bizonygatnod, hogy jó fej vagy - hogy el is hidd.

4. Biztosan van ilyen lehetőség is....


Te is tudod, hogy más nem fog dönteni helyetted. Ne is engedd. És ne görcsölj azon, hogy tuti -e a döntésed. Lépj. Ne légy langyos. Neked feladatod van az életben. tedd meg.

2014. júl. 7. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszi a hozzászólásokat, sokat számít mások véleménye, amikor az ember megakad. Igaz, mindegyik verzió jó megoldás is lehet meg rossz is. Csak választanom kell. A szívemre vagy az eszemre hallgassak-e. Csak választanom kell.
2014. júl. 7. 01:38
 10/15 anonim ***** válasza:

Na én ezen fennakadta, hogy megegyeztetek, a gyerek 50%-ban a tiéd. Egy lakás, kocsi, bármi tárgy lehet 50/-ban a tiéd, de egy gyerek, az hogy???

Ha itt nincs munkád menjk külföldre, gyere haza látogatni amilyen sűrün csak tudsz, gyerekkel beszélhetsz skypon is. Aztán majd viheted magadhoz is szünetekben. Ha meg összeszeded magad egy kicsit, hazajössz.

2014. júl. 7. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!