Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek mi a fontosabb? A...

Szerintetek mi a fontosabb? A gyerek, vagy külföldre menni dolgozni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kérlek, adjatok tanácsot! Én egy apa vagyok. Van egy kisfiam! Feleségem elvált tőlem még 4 éve, mert sikertelen voltam. AZ újonan vásárolt szoc-pol lakásunkat is vitte, meg a gyereket is. Sajnos, éppen a válás idején elveszítettem tanári állásom is. Azóta sem tudtam elhelyezkedni. Kimentem Németbe dolgozni, de ekkor az ex bekeményített: egyre gyakrabban korlátozta a gyerekemmel való kommunikációt, pedig a kisfiam nagyon szeretett (és most is imád), ezért nagy tűzzel-lobbal hazajöttem. A megtakarított pénzemből 1 évig elvoltam, és kiharcoltam, hogy az elsős kisfiammal heti három napot tölthettem. Nehéz volt, sajnos csak fenyegetéssel sikerült. Közben mindenféle munkát kerestem (vidéken, megyeszékhelyen), de semmit sem találtam. Kisfiam most sír, hogy megint külföldre kell távoznom, és könyörögve kér, hogy ne hagyjam el megint!

Segítsetek! Mi tévő legyek?


2014. júl. 6. 23:07
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Kedves 8-as! Az éjjel félálomban írtam választ, ezért most ismét reagálok. Az általad felvázolt opciók közül az elsőt már kipróbáltam, mindketten szenvedtünk, a gyerek sokat sírt, én meg azért szenvedtem, mert ő szenvedett. Második opció sajnos ki van zárva, legalábbis ami a munkavállalást illeti: az oktatásban általában határozott időre (ált. 1 tanéve) veszik fel a kollégát, majd nyáron megint meghirdetik az állást, mert muszáj nekik, aztán a korábbi kolléga megpályázza, és elnyeri még egy tanévre a pozíciót. Ez így megy, és aki egyszer kikerül az oktatásból, az már gépfegyverrel sem mehet vissza (na jó, ez túlzás). A harmadik opciót meg szeretném elkerülni.

10-es, úgy értettem az 50%-ot, hogy agyermekfelügyeleti jog és a láthatás 50%-ban az enyém, tehát ugyanannyit van nálam, mint az anyjánál. Sajnos a skype opció nem jó, mert az anyja azt mondta, hogy ha szkájpolni akarok a gyerekemmal, akkor fizessem ki a kanjának az internetet, mert nekik állítólag nincs. Bár okostelefonjuk minkettőjüknek van; neki is meg az új férjének is.

2014. júl. 7. 10:12
 12/15 anonim ***** válasza:
Nem tudom Németországban melyik részén találnál munkát, de én ismerek olyat, aki messzebbről utazik haza minden hétvégén. Nyilván függ a repülőjárattól nagyban, vagy akár kocsival is haza lehet menni, esetleg vonattal. 5-7 óra kocsival soknak tűnik, de péntek este 6-kor beülsz a kocsiba, éjfélre otthon vagy és egész szombat + vasárnap délutánig tudsz a fiaddal lenni. Szóval haza tudnál járni gyakran is akár. Igaz pénzbe kerül és elég sokba, de még mindig egy köztes megoldás lehetne. Gondolkozz el ezen is.
2014. júl. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

12-es! Korábban Frankfurt környékén éltam, ahonnan kocsival 11-12 óra volt. Repülővel meg nem kifizetődő, mert illetékkel stb. drágább, és időben ugyanannyi, hiszen Pestre Frankfurt/Hahn-ból voltak gépek, amely 120 km-re volt tőlem, aztán meg Pestről még vonat 3,5 óra, úgyhogy kocsival érdemesebb volt. A 12 óra utazás miatt azonban nem tudtam hétvégékre hazajutni, ráadásul heti 7 napot dolgoztam.

Most azonban Ausztriánál nem megyek messzebb (ha megyek).

2014. júl. 7. 11:11
 14/15 anonim ***** válasza:
Ne azt nézd, hogy milyen messzire mész, hanem a hazajutás lehetőségét. Londonból 2 óra, Genfből 1,5 óra a repülő, szóval igaz messzebb vannak, de gyorsabban hazaérsz innen. Nyilván itt főleg az Easyjet járatokra gondolok, tehát így kellene Neked is nézelődnöd. Tehát ha repülőtér van a közelben, az már belefér. Ráadásul egy jegy előre lefoglalva 30.000 Ft körül van maximum, de néha 20-ért is vannak.
2014. júl. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm az infót!
2014. júl. 7. 15:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!