Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem engednek a szüleim...

Miért nem engednek a szüleim sehova?

Figyelt kérdés
14 éves lány vagyok. Sajnos nagyon rossz a kapcsolatom a szüleimmel. Mindig ordítoznak velem mindenért, megpofoznak, nem engednek semmit. Itt a nyár és úgy érzem magam itthon mint egy rab. Minden barátnőmtől azt hallom hogy "Holnap átmegyek XY-hoz, de jó lesz". Engem még a szomszédba sem engednek el. Mindig azt mondják, hogy az évvégim rossz lett és azért nem mehetek sehova, de ez csak kifogás. Amikor jól tanultam akkor se volt jobb a helyzet. Mindig csak a szidást kapom, hogy semmire nem fogom vinni, de a kitűnő bizonyítványért még csak meg sem dicsérnek. Próbáltam már anyukámmal beszélni erről nyugodtan, de nem lehet, mert amikor feljön ez a téma fogja magát és otthagy. Amikor mondják a barátaim, hogy menjek át hozzájuk, és anyukám nem engedi, én csak azt mondom, hogy beteg vagyok, vagy nincs kedvem. Nagyon gáznak érzem. Mindig azért szidnak, hogy a gép előtt ülök egész nap, közben meg nem engednek semmi mást csinálni. Csak egy kis szabadságot akarok. Mit csináljak? Megőrülök itthon a 4 fal között.
2014. júl. 7. 22:49
 1/6 anonim válasza:
Szia! Beszélned kellene a szuleiddel. Mondd el nekik is ezt! Esetleg ha azt akarjak hogy jo jegyeid legyenek akkor vegyél elő egy könyvet olvasd végig es beszélj a könyvről. Nekem is volt ilyen problémám en is ezt tettem es bevált. Egy próbát megér. :) utána hátha megengedik:)
2014. júl. 7. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Olvasni szeretek és szoktam is. De akkor meg azt kapom, hogy miért olvasok ennyit, mozduljak már ki egy kicsit. Kimozdulni meg persze nem engednek, szóval a logikájukat nem értem én sem.
2014. júl. 7. 23:00
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Elég sok problémám volt a vén ge.ivel (apám), akivel sajnos nem sok ember ért szót, valószínűleg még önmagával sem képes szót érteni. Teljesen átérzem a helyzetedet, bár ezzel önmagában sokra nem mész. Ha gondolod írj rám és beszélgessünk, bízva abban, hogy valami épkézláb ötletet kisütünk! :)

2014. júl. 7. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#3

Írok!:)

2014. júl. 7. 23:05
 5/6 anonim válasza:
Probalj meg minden leheto dologban a kedvukben jarni.En is ezt tettem, es bevalt.Mutasd meg nekik,hogy semmit nem veszitenek azzal,ha neha elengednek ide-oda.;)
2014. júl. 7. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
én csak mentem aztán kapkodták a fejüket. Először mindig lecsesztek, utána belátták, hogy beszélniük kell velem. Akkor sem beszélgettünk normálisan, de mivel tudták, hogy ha akarok megyek ezért megkértek, hogy előbb szóljak és írjam le egy lapra a pontos címet és egy elérhetőséget (sosem volt rá szükség, de megnyugtatta Őket). Persze ezután nem veszhettem el az éjszakába, de átmehettem a barátnőimhez, meg elmehettem velük pl. egy moziba nappal. Sosem értettem az ilyen szülőket. Mondjuk én sem kérdeztem meg soha az enyéimet.
2014. júl. 7. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!