Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim nem engednek elköltö...

A szüleim nem engednek elköltözni kb 25 éves koromig, indoklás lennt. Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
Pár éve nyitottak egy számlát, amin lakásra gyűjtenek nekem, de mivel elég későn jutott ez eszükbe, ezért 25 éves leszek mire használható összeg gyűlik össze. Nem egy lakás áráról van szó így sem, csak egy kis töredékéről ami már elég lesz önerőnek a hitelhez. De ők meg sem kérdeznek engem hogy szeretnék e hitelt fizetni a következő 15 évre, simán csak rá vagyok kényszerítve. Én örülök, és becsülöm őket hogy legalább ennyit segítenek nekem, de annak nem, hogy ennyire gyereknek kezelnek aki nem dönthet semmiben. Elköltözni, albérletbe nem engednek még 3 évig mert az felesleges pénzkidobás, gyűjtsek inkább a leendő lakásra, nyilván van benne igazság csak a gond az hogy... Nagyon kényelmetlen az együttélés velük, kicsi panelban lakunk 3 an, vendégeket nem fogadhatok mert zavarja őket, nem nagyon van privát szférám, ami pedig illene hogy legyen már. Teljes időbe dolgozok, van egy több éves kapcsolatom, akivel sokszor szóba jött az összeköltözés, mert nem állapot hogy együtt aludni sem szoktunk stb, de szüleim az ötlettől is őrjöngenek hogy elköltözzek. 22\ L
2014. júl. 5. 16:25
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
82%
Ha 22/N lennél és nem 22/L, akkor tudnád, hogy 4 éve nagykorú vagy, tehát nem kell az engedélyük a költözéshez.
2014. júl. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
83%
Miért nem költöztél eddig?
2014. júl. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
77%
Összepakolod a motyód és elmész. Így valószínű azt fogják mondani, hogy lemondhatsz az összegyűjtött pénzről, de te úgy se bánod, mert nem akarsz hitelt fizetni. Így a nulláról még azt se kapnál...egyébként meg így is úgy is hiteled lesz, hidd el. Én is szerettem volna kizárni az életemből a hitelt, de sajna ma már ez jóformán lehetetlen.
2014. júl. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim válasza:
17%
Örülj neki,hogy ilyen rendes szüleid vannak,gondoskodnak rólad legalább,szerintem sokan szeretnének ilyen stabil hátteret.
2014. júl. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 H_Vivien ***** válasza:
92%
22 éves vagy ember, ráadásul saját keresettel, kvázi, bármikor önállósodhatsz. Pakolás és költözés, mert így 25 éves korodban is találnak valami kifogást, hogy otthon tartsanak, hiszen az van, amit Ők akarnak. A szüleid életét éled vagy a sajátodat? Lehet lesz egy kis durci, de majd megbékélnek.
2014. júl. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
91%
SZerintem nem korrekt, hogy az életed alakulásába nem szólhatsz bele. Ülj le és beszélj velük erről! Én nem vennék fel hitelt, akkor sem, ha életem végéig albiban lakom. Albi mindig volt, lesz, de ha bebukom a hitelt, kidobtam egy csomó pénzt az ablakon. Ez az oldal is reális, nemn csak az, hogy ha vársz, akkor dejó, saját lakásod lesz. Az a lakás az államé lesz, nem a tiéd. Én azt tanácsolom, ülj le velük, mondd el a véleményed és éld a saját életed úgy, ahogy akarod, ne úgy, ahogy "engedélyezik" neked mások. N30
2014. júl. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 H_Vivien ***** válasza:
73%
4-es, Te miről beszélsz? Ha valóban rendesek lennének a szülei, akkor ezt a stabil hátteret akkor is tudnák Neki biztosítani, ha elköltözne és a saját életét élné. Nem gondoskodnak Róla, hanem kész tények elé állítják, ami azért nem ugyanaz. Nem beszélve arról, hogy mi az, hogy a 22 éves felnőtt lányukat beszabályozzák és nem engedik elköltözni? Felnőtt ember, hagy döntsön már Ő a saját életéről.
2014. júl. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
21%

A hitel 15 év után lejár, és tiéd a lakás.

De te inkább fizetsz albérletet egy vadidegennek életed végéig.

Bravo.

2014. júl. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
22%
Akinek van egy csepp esze az elmegy külföldre dolgozni..
2014. júl. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
81%

Miért nem költözöl el magadtól? Minek neked a szüleid engedélye?

Ha van pénzed rá semmi közük hozzá. Ha pedig nincs, akkor gondolkozz el rajta, hogyan lesz.


22 évesen úgy gondolkodsz, mint egy óriáscsecsemő.

2014. júl. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!