Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Le szeretnék menni a nyáron a...

Le szeretnék menni a nyáron a Balatonhoz barátokkal, de nem engednek a szüleim. Hogyan győzzem meg őket?

Figyelt kérdés
16 éves fiú vagyok, és a nyáron szeretnék lemenni pár osztálytársammal a Balatonhoz, viszont Édesanyám nem enged,mert félt. Szerintetek igaza van ? Mit lépjek ?

2014. júl. 1. 20:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Hányan mennétek? Hány évesek? Lenne veletek felnőtt? Hány napra szeretnél lemenni? Valakinek a nyaralója, vagy szállást foglalnátok valahol? Mennyire vagy megbízható, mik az előzmények? Máshova elengedtek eddig, bulizni, barátaiddal lenni, stb? Ezeket a barátaidat ismerik, megbíznak bennük?
2014. júl. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Mivel osztálytársaim, ezért velem egyidősek (16). kb 6-an mennénk, azt még nem tudom, hogy kempingbe vagy valakinek a nyaralójába. Én megbízható vagyok és azok is akikkel mennék. Az osztály békésebbik fele vagyunk.(:

Ismerik őket, nincs velük bajuk csak azt gondolják, hogy így összességében felelőtlen ez a korosztály.

Változó, hogy hova engednek és hova nem, de pl. fesztivál vagy ilyen nagyobb buli nem jön szóba, de arra még nincs is nagyon igényem.

2014. júl. 1. 20:47
 3/7 anonim ***** válasza:
15%

Sehogy !

Simán lépj le.

Meglátod,ha hazatérsz a nyakadba ugranak,hogy még élsz !

Én speciel igy jártam valamikor.

2014. júl. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
A többieket mind elengedték csak téged nem? Ha igen akkor próbálj azzal érvelni hogy a többieket is elengedték, az ő szüleik megbíznak bennük..mondd hogy hagyd bizonyíthasd be hogy felelősségteljes,érett vagy már erre stb
2014. júl. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
67%
Felnőttek nélkül én sem engednélek el. 16 éves vagy, nem cselekvőképes, a szüleit felelnek érted.
2014. júl. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Milyen messze laktok a Balatontól? Több száz kilométerre én sem engedném el a 16 éves gyerekemet, mert semmi tapasztalata nincsen, és ha gáz van, túl messze lenne.

Mi is 16 évesen mentünk el először önállóan nyaralni, egy a lakhelyünktől 20 km-re lévő üdülőhelyre kempingezni. Onnan még vonattal is fél óra alatt haza lehetett érni.

Irtó jól éreztük magunkat így is :)

2014. júl. 2. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Sehogy. Kuss és fegyelem, amíg nem vagy 18. Ha nem tetszik, akkor dolgozz és költözz el.
2014. júl. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!