Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti sem tűrnétek el ezt, vagy...

Ti sem tűrnétek el ezt, vagy csak nálam telt be a pohár?

Figyelt kérdés

próbálok rövid lenni: édesapám és édesanyám családja között sosem volt igazán tökéletes a viszony, de amíg élt az anyai nagypapám, addig nagyjából rendben voltak a dolgok, legalább ünnepekkor meglátogattak minket az anyai ági nagyszülők ill. anyum testvére (mi mindig látogattuk őket, ill. anyum magától is lebiciklizett mert csak a szomszéd faluig kellett menni, meg néha én is). 10 éve amikor meghalt a nagypapám, akkor minden megváltozott. Soha nem jöttek hozzánk a nagymama ill. édesanyám testvére, ill. max egy évben egyszer sokszori unszolásra. Mi továbbra is látogattuk őket eleinte, ám (így utólag belátva érthető módon), édesapámnak nagyon elege lett az egészből, és az utóbbi pár évben csak nagyobb ünnepekkor. Az indok részükről az volt hogy a nagymama csípőficamos és nem tud lejönni (érdekes módon viszont a szomszéd nagyvárosba valahogy mindig lejutott újabb szemüveget csináltatni és hasonlók). Anyám testvére pedig már "betegápolóként" van otthon 10 éve, nem dolgozik semmit (az anyja nem szorul ellátásra egyáltalán egyébként).


Két éve kiderült hogy édesanyám tüdőrákos (nem dohányzott soha, és más sem a családunkból). Akkor érdekes módon a testvére hetente látogatta kb. két hónapig, amíg el nem intéződtek a hagyatékkal kapcsolatos dolgok (alapjáraton undorító), aztán megint talált valami kifogást és azóta a színét se nagyon láttuk.

Amit tesznek az annyi hogy minden nap beszélnek anyuval telefonon.


Mindezek ellenére, anyám nem képes belátni hogy valami nincs velük rendben. Szinte minden nyáron, így a múlt héten is felvettette, hogy miért nem látogatom meg a nagyszülőket. Nem bírtam tovább és kifakadtam, hogy ők felénk se dugják a képüket már évek óta, akkor én mi a francnak keressem őket? Még ha apámat meg a családját utálják is, anyuhoz igazán lenézhetnének legalább a testvére a kórházba, de erre még egyszer sem volt képes, valami kifogás mindig van...

Ma délután telt be végképp a pohár: anyu megemlítette hogy a testvére most a szomszéd városba ment busszal...tehát oda el lehet menni és otthon lehet hagyni a "nagybeteg" mamát, de a testvérére rá sem kell nézni... nem mondtam anyunak semmit, mert nem akarom fájdítani a szívét, de nálam betelt a pohár. Soha többé nem akarom látni, sem az anyját, sem a testvérét.


Elnézést a nagyon ingerült hangvételért, illetve hogy mégis hosszú bejegyzés lett. Ti mit tanácsolnátok ebben az esetben? Kinek van igaza? Ill. hogy lehetne anyunak felnyitni a szemét?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2014. júl. 10. 16:16
 1/5 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem édesanyád látja a dolgokat, de nem akar további konfliktusokat. Talán a betegsége is közrejátszik ebben. Egyszerűen belenyugszik abba, ami van és kerüli a vitát, meg talán nem akarja fájdítani a saját szívét sem.


Te tegyél belátásod szerint, de őt szerintem hagyd meg ebben a hitében.

2014. júl. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%

Anyukád szerintem mindent tisztán lát, de nem akar foglalkozni, mert ezek fájnak neki. Biztos eddig is jó voltál anyukádhoz és maradj is az! :)

A nagymamával és tesóval ne foglalkozz. Ha azt akarja anyukád, hogy látogasd meg őket, akkor egy okéval intézd el, hogy ne legyen vita, de persze ne menj el hozzájuk.

2014. júl. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindkettőtöknek!


Eddig próbáltam velük toleráns meg kedves lenni, de mostmár nem menne... jelenleg azt a módszert gyakorolom amit a második válaszoló írt.


Még a betegsége elején járt anyu pszichológushoz és ő is próbált rávilágítani (tőlünk teljesen függetlenül), hogy ez a hozzáállás nem normális, de semmi... igazatok van, valószínűleg anyu és érzi hogy valami nincs rendben, de inkább nem szeretne további konfliktusokat :(

2014. júl. 10. 16:59
 4/5 anonim ***** válasza:
54%
Ha anyad tukmalja hogy menj hozzajuk, egyszeruen mondd meg neki, hogy neked megvan roluk a magad velemenye. Nem akarod hogy o ezt feltetlenul ossza, megkevesbe akarod raeroltetni, de hasonlokeppen o se varja el hogy te az o velemenyet oszd.
2014. júl. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mindkettőtöket meg lehet érteni. Anyád nem akarja, hogy konfliktusod legyen az ő családjával, te meg fiatalos hévvel keresed az "igazságot" (ami tudjuk, nincs). Valóban nem kell a rokonsággal haragban lenni, viszont tény, hogy az ember nem szerethet mindenkit és ne is kötelező. Ha megengedsz egy tanácsot egy öreg embertől: ne vessz össze velük. Az élet kiszámíthatatlan, az emberek sok mindent csak a pénz, az örökség érdekében tesznek. Ne szakítsd meg velük a kapcsolatot, mert soha nem lehet tudni, hogy amit majd örökölsz, mennyit fog segíteni neked az életben. Nem szabad összekeverni az érzelmeket és a durva tárgyi valóságot. Majd gondolj arra, hogy anyai nagyapád (aki kedvelt benneteket) hogyan szerette volna, nyilván őbenne mély érzések voltak, míg a többiekben csak felszínesek vannak.
2014. júl. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!