Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hány éves kortól lehet kérvény...

Mrs.Nobody kérdése:

Hány éves kortól lehet kérvényezni a hivatalos gyám, és lakóhely váltását?

Figyelt kérdés
16 vagyok és a szüleim évekkel ezelőtt elváltak, 3,5 évvel ezelőttig édesanyámmal, onnantól édesapámmal élek, de kapcsolatunk vészesen megromlott, így visszaköltöznék édesanyámhoz, vagy inkább a nagykorú(26), dolgozó bátyámhoz. Ha édesapám nem egyezik bele akkor tudok valamit tenni? A gyámhivatalnak lehet valamilyen kérvényt benyújtani? Ehhez kell ügyvéd, vagy valami? Köszönöm előre is a válaszokat!

2014. júl. 16. 18:59
 1/5 anonim válasza:
Menj el a gyermek jólétisekhez a környékeden ők tudnak majd segíteni! (most én is hasonló cipőben vagyok mint te bár én idősebb vagyok)
2014. júl. 19. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom 16 évesen magad dönthetsz, csak jóvá kell hagyatni a bírósággal. Nem szükséges hozzá ügyvéd, a bátyád is beadhatja.

Világosan meg kell fogalmazni, hogy mit szeretnél és kérni, hogy a bíróság hagyja jóvá. Ennyi az egész.

Mit akarsz? És az indoklás, hogy miért akarod?

És kéred, hogy engedélyezzék.

Ennek a 3 dolognak kell világosan kitűnnie.

2014. júl. 19. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen, sőt 16 éves kortól már nem is kell a bíróság, a gyámhatóság is dönthet.


"Szülői ház elhagyása" címen érdemes rákeresni, úgy sok találat van.


Nem kell a szülő beleegyezése, de környezettanulmány lesz, ahol meghallgatják a szülőt is, Téged is, meg azt a felnőttet is akihez mész. Persze a fogadó személynek meg nyilatkoznia kell, hogy tényleg fogad Téged. Majd a gyámhatóság dönt, tehát a szülő csak az akaratával közvetlenül nem tudja megakadályozni a dolgot.


Azt nem tudom, hogy elutasítás esetén mi van, kihez lehet fordulni, akkor még lehet e bíróság stb., de így első körben a gyámhatóság tud saját hatáskörben is dönteni.

2014. júl. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
21 évesen :)
2014. júl. 20. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm Mindenkinek! :) húzós menet lesz főleg suli váltás miatt...utolsó pillanatban, ezt imádom. :\
2014. júl. 21. 02:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!