Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Milyen nászajándékot vigyek?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen nászajándékot vigyek? Németországba vagyok hivatalos egy esküvőre, és sajnos fogalmam sincs, mik ott a szokások, és milyen ajándékot vigyek.

Figyelt kérdés

Nem valami drága dologban gondolkodom, azt ugyanis nem engedhetem meg magamnak (maga az utazás meg szállás is elég húzós már...), viszont persze üres kézzel nem megyek.

Jó lenne valami, ami személyessé tehető, akár saját kezűleg elkészíthető. Kicsit utalhat arra, hogy Magyarországról viszem, de nem kell kifejezetten magyarosnak lennie. Semmi ötletem. :(



2014. jún. 13. 21:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Én azt hiszem választanék valami szép (nem giccses) hazai (Hollóházi/Herendi) porcelán kávés készletet, meg vagy 6 palack minőségi Tokaji bort.
2014. jún. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én itt élek, és német a férjem, szóval hátha tudok segíteni :)


Nálunk nem szokás ajándékot adni. Vagy ha adnak is, akkor az egy kis személyes apróság! A legtöbben pénzt adnak, kb. 50-70 euró fejenként a minimum fiataloknál, ami egyébként nem túl sok, ha belegondolunk (kb. 15-20.000 ft).

Ha a pár tárgyi ajándékot szeretne, akkor sokszor listát kérnek egy-két boltból, és abból válogathat kedvére a násznép, akár online is. De ez iszonyatosan ritka! Igazából megvan mindenkinek mindene, évek óta együtt élnek, és ha kell egy párszáz euróval drágább kávégép, egyszerűen megveszik.


A kis, kézzel készített vagy személyes apróságokon kívül még amit szoktak adni, az pl. éleményajándék - láttam már a tetoválásutalványtól masszázsig mindenfélét :) Szóval nem kell 1 hetes nyaralásra gondolni, hanem ilyen megfizethető, kedves dolgokra. De pénz természetesen emellett még adnak.


Bár nem meglepő, de szeretik a pálinkát, pirospaprikát pl., mi ha hazautazunk a családdal mindig kérik, hogy hozzunk. Esetleg egy kis fadobozos gyűjtemény válogatott, minőségi pálinkákból, kis pirospaprika - bár mulandó, de kedves ajándék lehetne.

2014. jún. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Hú, ez szuper, köszönöm. :)

Igen, én is arra gondoltam, hogy valami személyesebb, kisebb ajándék kellene. A porcelán szintén eszembe jutott egyébként, de ma megnéztem, és horror áruk van... :( (Meg az is kérdés, épségben ki tudnám-e juttatni őket...)


Ilyen pirospaprika, bor, stb. jó ötletnek tűnik. :) Örülök, hogy ezek szerint nem várnak nagy dolgot!

A pénzt/ajándékot mikor és hogyan szokás odaadni?


Sosem voltam még kinn esküvőn - ráadásul még itthon sem nagyon. :S

2014. jún. 13. 21:44
 4/7 anonim ***** válasza:

Általában van egy asztal az ajándékoknak és egy kosár a borítékoknak.


Amit elfelejtettem, az az, hogy a németek nagyon-nagyon lelkes kártyaírók. Mindenképpen írjatok egy esküvői kártyát jókívánságokkal, szinte kötelező (itt szülinapra, karácsonyra is adnak ilyet). Az esküvő után általában a pár mégegyszer meglátogatja a násznépet (hetekkel később), és hoz egy általában kézzel írt köszönőkártyát is.


A pénzt pedig illik szépen becsomagolni, ha adnál, nem csak kitenni :) Tehát egy aranyos dobozkába vagy hasonlók.

2014. jún. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)

Akkor kártya mindenképp.

Meglátogatni engem nem fognak tudni, mert az esküvő után rögtön jövök haza :), de biztos ír majd a barátnőm utána.

2014. jún. 15. 09:47
 6/7 anonim ***** válasza:
Az egyik barátnőm házi lekvárokból és savanyúságokból készített nászajándékot. Szépen felcímkézett, rusztikusan becsomagolt üvegekből egy válogatást. Imádták. Ilyet Magyarországon sokfelé lehet venni, szerintem ez sem rossz ötlet.
2014. jún. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hú, tényleg, ez is szuper ötlet!! És elvileg nem is lesz olyan őrülten meleg már szombaton, hogy ne lehetne ezeket valahogy elvinni.
2014. jún. 15. 20:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!