Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Milyen hivatalos okiratokat,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen hivatalos okiratokat, bizonylatokat mellékeljek a keresetemhez, a hiteles tulajdonlapon kívül?

Figyelt kérdés

A pertárgyérték 68 millió Ft.

1986-ban kötöttünk házasságot és most válunk. Ingatlanunk anno kk. lányunkra írattuk 100% arányban. Majd, amikor nagykorú lett 20% - 20% részt visszaajándékozott számunkra, haszonélvezet nélkül. Férjem fedezetelvonást alkalmazott a válóper folyamán, eladta tulajdonrészét a barátnőjének, úgy, hogy azt előzőleg nem kínálta fel számomra megvételre. A válóper még folyamatban, de kell indítanom egy másik pert, a közös tulajdon megszüntetésére vonatkozó pert is. A közös kk. gyermekünknek (közben ő már felnőtt!) ajándékozott tulajdonrészt is támadni kívánom a közös tulajdon megszüntetésével, hiszen az a feltevés, amelyre figyelemmel az ajándékot adtam, véglegesen meghiúsult és létfenntartásom érdekében nincs más választásom (Hajléktalan munkanélküli vagyok, a közös ingatlanból nem önszántamból távoztam, ezt a valóper folyamán bizonyítottam.) Szükségem van az ajándék visszaadására, ami a lányom létfenntartását nem veszélyezteti. Olyan tanácsot, hogy ügyvédhez kell menni ezzel, nem kérek. Viszont szívesen veszem, ha bárki elmondja, amikor vele hasonló történt, milyen bizonylatokat adott be. Köszönöm a segítséget előre is.


2014. júl. 9. 09:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Azt tudod, hogy indok is kell, miért nem érdemes mar a lányod az ajándékra?
2014. júl. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ügyvédhez kell menned, ugyanis a Pp. 73/A. § (1) bekezdésének b) alpontja szerint a a törvényszék elsőfokú hatáskörébe tartozó perekben jogi képviselő kötelező.


(Az eljárás a első fokon törvényszék elé tartozik, mivel a pertárgy értéke meghaladja a 30 millió forintot (Pp. 23. § (1))


Jó hír viszont az, hogy van ún. jogi segítségnyújtó szolgálat is, ahol van egy lista azokról az ügyvédekről, akiik ebben az esetben ingyen segítenek. (Igazából ez nincs ingyen, mert az állam fizet nekik, de neked mondjuk ingyen van.)


Az a probléma, hogy a nem jogászok valószínűleg nagyrészt butaságokat fognak ide írogatni, jogász meg az iratok ismerete nélkül nem ad szívesen tanácsot.


(Ha itt valamiért elakadsz, kérdezz nyugodtan priviben is, ügyvédjelölt vagyok.)

2014. júl. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha a pénz a gond az ügyvéd fogadásával, akkor ajánlom, hogy a lakóhelyeden lévő bíróság heti panasznapi ügyintézésére menj be a papírjaiddal, problémáddal, mert ott heti egy napon jogvégzett dolgozók segítenek ilyen kérdésekben (pl. milyen dokumentum kell, keresetlevél megfogalmazása stb.)


Nézd meg a bíróságok honlapján, hogy helyileg hol van az, ahová tartozol és ott lesz az ilyen ügyfélfogadás ideje is (általában heti egy nap, nincs sorszám, végig tudod ülni).


A válás egy dolog.

De a lányodtól miért követelnéd vissza az ajándékot, ha egyébként nem vált érdemtelenné (pl börtönviselt, rád támadott stb.)- ehhez azért súlyos és bizonyítható okok kellenének.



Egyébként így nem jártam: sem a volt férjemmel nem lett olyan embertelen kapcsolatunk, hogy egymást kisemmizzük, átverjük, sem a gyermekemmel nem romlott meg a kapcsolatom annyira, hogy elvegyem tőle azt, amit valaha adtam neki.

(és persze én sem változtam: sem szenvedélybeteggé, sem elviselhetetlenné nem váltam egy fillér nélkül...)

2014. júl. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
1/ Persze.Tudom. Írtam is..." az a feltevés, amelyre figyelemmel az ajándékot adtam, véglegesen meghiúsult és létfenntartásom érdekében nincs más választásom"
2014. júl. 9. 21:30
 5/6 A kérdező kommentje:
2. Köszönöm.
2014. júl. 9. 21:31
 6/6 A kérdező kommentje:

3/Természetesen a válás egy dolog. Utána nincs élet talán? Szerintem van.


Nem kellenek feltétlenül az általad említettet horrorisztikus dolgok az érdemtelenséghez. Szükségem van rá most nagyon, mint írtam is. De majd amikor meghalok, akkor az övé lesz.


Szerencsés voltál. Intelligens embereknél ez természetes is. Az embert a cselekedetei minősítik. Nekem ezt adta ki a gép...

2014. júl. 9. 21:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!