Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 17 évesen elköltözés, szülői...

17 évesen elköltözés, szülői gondok. Segítség! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Elszeretnék költözni otthonról. Anyukámmal élek és 2 testvéremmel. Anyukám dolgozik délután 4ig

Magántanulónak kivett az iskolából, önző okokból, és én vigyázok a 2éves testvéremre, emiatt tanulás nem megy, párommal 1 éve vagyunk együtt és csak úgy tudunk találkozni, ha nálunk alszik. Ők a szüleivel elvállalnának. Én takarítok itthon, főzök mosok, úgy beszél velem a 12éves tesóm mint egy kutyàval, és anyukám is. Nem becsülnek meg és sehova nem is mehetek. Apukám nagyon beteg, hozzá nem mehetek. Anyukám avval fenyeget, hogy öngyilkos lesz, és egy kis nyugalmat se kapok az életben, már barátaim sincsenek. Segítsetek.



2014. máj. 20. 12:54
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
73%

18éves korodig sehova nem mehetsz mivel a rendőrsé hazavihet.

Oké, hogy eltartanának a szülei de téged nem zavarna, mert engem baromira.

2014. máj. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:

:(:(:(

erre csak ennyi a reakcióm...


nem tudsz...még ezt az évet, míg 18 leszel ki kell bírod..

ha bevonnád a gyámügyet úgy el tudnál jönni, de mire lefolyna az ügy már majdnem 18 lennél.


egy a fontos, ne hallgass anyukád érzelmi zsarolására...nem lesz öngyilkos, ha mégis, akkor az a legkevésbé lenne a te hibád, nélküled is az volna..

de ez csak fenyegetés, azért, hogy irányítson..

bird ki ezt a kis időt, aztán mehetsz szabadon

2014. máj. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Én azt tanácsolom, hogy inkább a tanáraidon keresztül kérd a helyi gyermekjogi képviselő segítségét.
2014. máj. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
29%

Szia! Mik az önző okok?

Mert nekem úgy tűnik, hogy visszament pénzt keresni rátok, és azért kell vigyázni a 2 évesre.

Mondjuk jobb lenne, ha bölcsibe adná, te meg közösségben lehetnél! De sajna 18 éves korodig tűrnöd kell!

Anyukád mit szólna az elköltözéshez?

2014. máj. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:

Menj el a családsegítőhöz és a gyámügyre, és őket kérdezd meg, hogy mit lehet tenni ilyenkor!

Ha a barátod szülei tervezik, hogy magukhoz vesznek, ők nem intézik a hivatalos részét? Ők a felnőttek, az ő dolguk lenne, nem a gyereké!

2014. máj. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
18 éves korodig anyukád rendőrrel vitethet haza, akkor is, ha te nem akarod.
2014. máj. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
Az egyébként hogy van, hogy bár a szülei elvállalnának, mégsem tudsz hozzájuk menni látogatóba, csak a fiú alszik nálad, úgy tudtok találkozni? Örökre odamehetnél de alkalmanként látogatóba sem?...
2014. máj. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Ha barátomékhoz elmehetnék munkám lenne októberig, addig leadnám a keresetem, télen pedig leraknák egy szakmát,hiszen vannak olyanok, amiket 6hónapon belül el lehet végezni. Aztán ugye megoldanánk az összeköltözést. Anyukám dolgozik, de a hétvégi párjára havonta kiad 20ezret. Ez nem az én dolgom, viszont a kicsikre nem ad ki egy forintot sem. A mostani párja lakott nálunk jó ideig, és lehúzott minket a béka pics**a alá. És ezért úgymond, most én bűnhödök.
2014. máj. 20. 13:08
 9/25 A kérdező kommentje:
Barátomékhoz havonta 1-2 szer mehetek, mikor még nyáron dolgoztam akkor sokat jártam hozzájuk, és telefonon is tartom a kapcsolatot a barátom szüleivel. Eddig úgy van, hogy megvárjuk még 18 leszek, és odaköltözhetek, de ha van valami időközben akkor el vállalnak.
2014. máj. 20. 13:13
 10/25 anonim ***** válasza:

Hát akkor a gyámügy el fogja venni a felügyeleti jogot anyukádtól, ezután is ott laksz majd, jársz iskolába, és a pénzt a gondnok (hivatali gyám) fogja elkölteni rátok, nem anyukád.

Nem értem, a párod szülei felnőtt létükre miért nem intézkedtek már emiatt.

Mért nem mehetsz hozzájuk gyakrabban?

2014. máj. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!