Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért a tehetősebb családok...

Miért a tehetősebb családok gyermekei szégyenlik az olcsó dolgokat? Miért nem a szegények szégyenlik hogy nincs pénzük jobbra/drágábbra?

Figyelt kérdés

Nekik van pénzük szórni, mégis sok haverom mindenhol azt nézi, milyen drága, mennyibe kerül, ha drága megveszi mert villoghat vele, ha olcsó azt szégyenli!

Nem a szegényeknek kellene szégyenleni hogy a legolcsóbb dolgot hordják/használják?



2014. júl. 20. 08:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Én szegény vagyok és nem szégyellem az olcsó dolgokat.Ez van,ezt kell szeretni.Beletörődünk...
2014. júl. 20. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%

Miėrt nem a szegėnyek szėgyenlik hogy nıncs pėnzük dràga jobb ruhàra??

Nos ez egyàltalàn nem szegyen!!!!! Aki szėgyenli is megėrtem,mert vannak emberek akiknek csak az az ėrtėkük amennyi rajtuk van (dràga holmik)pedig nem a ruha teszi az embert!!! Akkarmilyen ruhàban el lehet egy ember,ha megszolal ės sül rola a bunkosàg a tiszteletlenseg '!!

En pl soha nem az àrat nėzem ugyanis nem villogni akkarok(nem vagyok ėn karacsonyfa ėgõ) olyat veszek amiben kėnyelmesen ėrzem magam!!! Lehet egy àtlagos ,vagy szegeny ember,de legalàbb becsületes...... tök mindegy milyen ruha csak becsūletes legyen az ember!!!!ruha senkit sem vàltoztat meg:)

2014. júl. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
55%
Kérdező, szerinted ruha teszi az embert? Akkor nyáron nyílván feleannyit érünk, mert feleannyi drága ruha van rajtunk. -.-""
2014. júl. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%

Azért szégyelli, mert a mai tehetős családok zöme Magyarországon újgazdag. Azok számára semmi más értékmérő nem létezik, csak a pénz.


A szegényeknek nem kell a szegénységet szégyellni, mert nincs mit szégyellni rajta. Másnak sem kéne az olcsó ruhát szégyellni, de ahhoz némi alázat is kéne, hogy ezt belássák.

2014. júl. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
85%
Miért kéne a szegénynek szégyenkeznie azért, mert szegény? És az átlag ember is olcsó ruhákban jár, mégsem szégyelli. Ahogy előttem is írták, nem a ruha teszi az embert, hanem az, hogy mit tud emberileg letenni az asztalra...
2014. júl. 20. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem az a szégyen,ha valaki így gondolkodik..Én pl megtehetném hogy drága ruhákat vegyek,de nem veszek,mert felesleges Pénzkidobásnak tartom.Ettől függetlenül csinosan öltözködöm,és egyáltalán nem érzem magam kevesebbnek!Ha a haverod meg ilyen,az az ő problémaja!Adja majd még lejjebb is.Tudod,egyszer fent,egyszer lent...
2014. júl. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
72%

Értelmes ember nem a cuccai alapján ítél meg másokat.

Am meg az h szegény v gazdag relativ, Pl ott vannak nagybátyámék akik eléggé kövérek ellenben nincs Iphone-uk meg Gucci cipőjük.

De soha nem éheztek igaz egy szoba konyhában élnek.


De am én se vagyok gazdag a cuccaim se menők de szégyent még sose éreztem. Sőt inkább örülök neki h szerényen élek mert nem valószínű h engem szemelnek ki az utcán késsel fenyegetve h na pakold ki szépen a zsebeidet, ide a tárcát meg az ékszert.


Alapból pénzt se hordok magamnál, és mai napig egy Nokia 6300-m van amit eszem ágába nincs lecserélni.

Csak h értsd miért.

https://www.youtube.com/watch?v=iSM16gjd90w


Am ha azon a környéken élnél ahol én (mátyás tér) te se villognál a cuccaiddal, mert a C kategóriások elég hamar megtalálnának.

Na ennyit erről.

2014. júl. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
72%

Valaki olcsobban oltozik sen jellenti azt hogy szegeny!!

Tudjatok hol van szegnyseg???

Pl:aAfrikaban.ahol az ėsėgtol halnak.meg naponta!!! Ne azon sirjunk mar hogy nekem nem telik draga ruhara,halals vagyok azert amim van,es hogy minden nap eszem meleg lakasban elek van mit felvennem!!

2014. júl. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
70%

Miért kellene mindenből a legdrágábbat megvenni? Ugyanúgy lehet silány, mint ahogy a kínais is lehet jó minőségű. Nekem már lassan 11-12 éve ugyanaz a mobilom, amit nem bánok, mert igaz nem olyan csili-vili, mint a smartphone-ok, de semmi baja nincs, míg az ismerősök okostelefonjai folyton lefagynak, elromlanak, szóval erről ennyit. Ne a pénz legyen a fokmérő, hanem a minőség! Ezt olyan nehéz belátni?

Amúgy pedig itt a lényeg, hogy miért a látszat és a pénz a gazdagok istene: http://www.youtube.com/watch?v=pAsd4pZyvXU

2014. júl. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
92%
Mit akarsz hallani, hogy a gazdagok lelketlen r0hadékok, a szegények meg aranyszívű hősök?
2014. júl. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!