Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Felnőttkorban ti hogyan...

Felnőttkorban ti hogyan adtátok vissza a szülőktől kapott törődést és azt, hogy felneveltek titeket? Mit vártak el akkor a szüleitek, milyen viselkedési, otthoni normáknak kellett megfelelni?

Figyelt kérdés
2014. júl. 20. 15:15
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Ezt nem visszaadni kell, hanem tovább adni a saját gyereked felé.
2014. júl. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Azzal, hogy amikor lebetegedtek otthon ápoltam őket ugyan úgy mint ők tették kiskorunkban. Előtte a kerti munkában bevásárlásban segítettünk.
2014. júl. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem varjak el, de most en segitem oket anyagilag.
2014. júl. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ez természetes, amiket leírtatok. Aki nem ezt teszi az tiszteletlennek számít. De ha mondjuk visszautasítanék valami ételt vagy alkohollal történő kínálást azért még nem minősíteném magam tiszteletlennek velük szemben.
2014. júl. 20. 15:41
 5/8 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem ezt nem kell visszaadni. Nem én akartam megszületni, ők döntöttek úgy. Utána pedig kötelességük felnevelni, az nem dicsőség, hogy törődtek velem és felneveltek, hanem alap...
2014. júl. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
73%
Semmit sem KELL visszadni. Ha tényleg törődtek veled, akkor természetes, hogy törődsz velük - már ha ezt megteheted.
2014. júl. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
79%

6-os voltam. Kérdező, te olyan buta és előítéletes vagy, hogy az elképesztő. Olyan emberek válaszait pontoztad le, akik okosan és jól látják a dolgokat.


"Aki nem ezt teszi az tiszteletlennek számít."


Csak szerinted, kedvesem. Meglátszik, hogy nagyon fekete-fehéren neveltek, és fel sem bírod fogni, hogy vannak olyan szülők, akik semmiféle törődést, szeretetet és tiszteletet nem érdemelnek, MERT ők maguk annak idején semmmit sem adtak a gyereküknek, ami pozitív volna: szeretet, törődést, gondoskodást, megértést stb. Ha valaki a gyerekének nem ad, akkor semmi joga az elvárásra.


A tiszteletet lehet ugyan elvárni - maximum csalódik az ember -, de leginkább KIÉRDEMELNI KELL.


Ha nem értesz valamit, csak nyugodtan kérdezz. :)

2014. júl. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó Válaszoló!


Időnként szerintem nem érjük egymás kommunikációját. Én senkit nem pontoztam le, sőt nem is tudom, hogyan kell. Előítéletes lennék? Nem. De a saját példámból kiindulva annyi szeretetet és törődést soha senki nem kapott mint én és ezért tisztelem őket. Ez mindig így is lesz. Azt sajnálom, ha valaki nem tudott a szülei miatt rendesen szocializálódni vagy elhagyták a szülei. Nagy fokú empátia van bennem ezek iránt és ilyen esetben valóban nincs kit tisztelni. Magamból indultam ki, miközben látom máshol nagyon nem ez a helyzet. Sajnos.

2014. júl. 20. 20:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!