Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleitek nektek is lekapcso...

A szüleitek nektek is lekapcsolják este az internetet?

Figyelt kérdés
Írjátok meg a tapasztalataitokat. Illetve hogyan kezelitek? Miért kapcsolják le? Kort és nemet is írjatok! Köszi!
2014. júl. 21. 18:15
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
65%
En szulo vagyok es a lanyomnal lekapcsoltam egy ideig, amikor eszrevettem, hogy ejfelkor meg netezik... Keso volt, masnap iskola, faradt napkozben, ez volt az oka. 10 eves.
2014. júl. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
23%
Mivel én fizetem az Internetet, így természetesen ők diktálják az iramot! 21/F
2014. júl. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
80%

Pont erről beszéltünk a férjemmel a hétvégén :-)

Igen, egy ideig biztos ki fogjuk kapcsolni, a wifit mindenképpen. Egy kisiskolás gyerek szervezetének szüksége van az esti alvásra, és mivel már mindennel lehet netezni, így nem lesz más megoldás.


Hogy hánykor és hány éves koráig, azt nem tudom. Általános iskola alatt biztos.


De az áramot nem fogjuk lekapcsolni, ha nagyon nem tud aludni, olvasni olvashat.

2014. júl. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
68%
Én csak azt szoktam, hogy ha bünti van, elviszem a modemet dolgozni. :D De ez az éjszakai lekapcsolás sem rossz ötlet, bár nekik csak szg-ük van, ha éjjel gépeznek, azt észreveszem.
2014. júl. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
90%

Iskola időben 10-kor fekvés van (kivéve péntek, plusz a hétvége), mivel korán kelek,és bejárós vagyok. Az internet ugyanúgy megy 10 óra után is, csak éppen bíznak bennem annyira, hogy tudják nem gépezek hajnalig. Valamint az én érdekemben van, és nekem rossz az, ha másnap vizihulla vagyok a suliban :D

Nyáron természetesen addig gépezek amíg szeretnék. Nem nagyon szoktam eljárni bulizni, inkább olvasok, filmezek, egy-két barátnőmmel vagyok.

17/L

2014. júl. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
40%

Lekapcsolják, ha már senki nem netezik, ha ők nem, akkor én. A wifi sugároz. Legalább alvás közben ne legyünk kitéve neki. Bár nem tudom, van-e valami hatása a szervezetre, de biztos nem árt, ha éjszakára kihúzzuk a dugót.

20/L

2014. júl. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
63%

Azért ilyen szinten sose szabályoztak le minket, ha TV-ztünk sokáig akkor lesz*rtak mindketten hadd tanuljak az én hibámból ha álmos leszek másnap

Ez a lekapcsolgatás úgy 8 éves korig talán helytálló, onnantól már ciki.

22F

2014. júl. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

10-en éves korunkban, amikor jó lett volna, ha alszunk már, és nem netezünk, többedik szólásra sem mentünk aludni, akkor lenyomták


felnőttek vagyunk, már csak tesóm lakik otthon, 20 feletti, nem kapcsolják le

2014. júl. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem meg nem ciki. A szülő feladata a terelgetés, nevelés, határok megszabása, még 17 évesen is akár.

Ezért ha a gyerek magától még nem jön rá, hogy aludni kell, akkor wifit le kell kapcsolni.

2014. júl. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
76%
Nem. Azt gondolom, hogy a szülő-gyerek kommunikáció alapja nem az, hogy kihúzom a dugót. Vannak ennél jobb megoldások is. SZülőként sosem lennék diktátor, aki kirántja a dugót, ahelyett, hogy beszélnénk. Miért tenném? Mert én vagyok a nagyobb, erősebb, okosabb? Szerintem ez óvodás viselkedés. Meg lehet szólalni. Ha az a gyerek van annyi idős, hogy netezzen, akkor beszélni is lehet vele, csak meg kell tanulni és rá kell szánni az energiát. De persze ez több ráfordítást igényel, mint kikapcsolni a netet.
2014. júl. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!