Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek? Apám és a barátnőj...

David_mc98 kérdése:

Mit tegyek? Apám és a barátnője, tegnap este mondták, h nem elfogadják, csak megtűrik a másságomat, nem tudom, h mit tegyek Legszívesebben elköltöznék, de nem lehet.

Figyelt kérdés

2014. júl. 2. 13:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
67%
Örülj neki szerintem, hogy megtűrik... Vannak olyan gondolkodású emberek, akik még ennél is rosszabbul reagálták volna le. Néhány példa: kiraknak otthonról, összevernek, kitagadnak, el akarnak küldeni valahova, hogy "kigyógyulj" ebből a "betegségből" stb. Sajnos nem várhatod el tőlük, hogy elfogadjanak, persze nyilván nehéz azzal a tudattal élni, hogy a saját apád ennyire hülyén gondolkozik, de nem tudsz mit csinálni vele.
2014. júl. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
73%

Az, hogy ki mit fogad el, saját egyéni döntése, ettől még szerethet, csak ezt feldolgozni baromi nehéz.

Most odaáll eléd a gyereked és ilyet mond, én is kitérnék egy pillanatra a hitemből, akármennyire is szeretem.

Eleve természetellenesnek érzi, így elfogadni sem tudja, majd idővel beletörődik és megbékél.

2014. júl. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
88%

Ez azt jelenti, hogy tudomásul vették, de nem boldogak tőle.


Adj időt nekik, és magatartásoddal bizonyítsd be, hogy emberileg attól még értékes vagy.

2014. júl. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
91%

Ezt elkell fogadnod.

Az én szüleim egy az egyben így reagáltak, de lassan (4 év) eljutottak odáig hogy nem hozzuk fel a témát.

2014. júl. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
77%
Ha most mondtad el akkor ez még lehet az eslokk miatt mondták ezt. Azért ne várd, hogy repkednek miatta. Az, hogy ezt mondták azt jelent(het)i, hogy szeretnek. Minden ellenérzésük ellenére. Idővel lehet, hogy elfogadják de ne erőltess semmit. Nekik is nehéz lesz a dolog, nem csak neked. Fel a fejjel. Idő kell hozzá...
2014. júl. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
85%
Mióta tudják? Idő kell, hogy feldolgozzák. A barátnőjével beszéltél kettesben erről? A nők általában toleránsabbak ebben, pláne, hogy nem vagy a fia, ha őt magad mellé állítanád, apukádat is könnyebb lenne.
2014. júl. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
56%
Sok mindent nem tudsz tenni. Tervezed az elköltözésed, és megteszel érte mindent. Amúgy meg nem elfogadod, csak megtűröd a szánalmas hozzáállásukat. Ennyi.
2014. júl. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
28%

Megtűrik, kb ennyi várható el egy másik embertől. Miért lenne kötelező elfogadniuk? Ez a fenenagy tolerancia manapság kezd elmenni a másik irányba... kész, meleg vagy. Nem vertek meg, nem oltogatnak. Akkor mi a probléma? Netán tapsoljanak meg vagy mit kéne csinálni? Simogassák meg a kis buksidat és ugráljanak örömükben hogy odaviszed a pasidat?


NEKED kéne elfogadni, hogy vannak szülők akiket érzékenyen érint, hogy a kis csemetéjük akit felneveltek nem fog hagyományos, általuk normálisnak tartott családdal rendelkezni soha. És nem, nem vagyok homofób, van két meleg haverom is. Ugyanúgy lehet velük dumálni sörözni stb mint a hetero pasikkal. Zokszó nélkül tudomásul veszik, hogy én ezt undorítónak tartom és nem tolják az arcomba nap mint nap.

2014. júl. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
33%
Tényleg mit vártál ? Megtűrik a másságodat ,elviselik,elfogadják a nemi indentitásodat ,mert mi mást tehetnének ? Jogos ,hogy nem mutatnak lelkesedést ,különösebb érdeklődést ... Őszintén (és nem bántásból ) .. melyik az a szülő aki nem érezne szomorúságot ,mikor ilyesmi derül ki a gyermekéről . El lehet fogadni a másságot ... de mikor a saját gyerekedről derül ki ,az azért kemény lehet . Örülj annak is,hogy így állnak hozzád ,sokkal rosszabb helyzetbe is lehetnél .
2014. júl. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem meg nem jogos, hogy valakit megtűrnek otthon, csak azért, mert nem váltja be a hozzá fűzött reményeket. Ugyanúgy sértő ez is, mint ha megverték volna. Miért kevésbé elítélendő a lelki bántás, mint a testi? Mi az, hogy megtűrik otthon azért, mert az, aki? Milyen szülő az ilyen? Igenis megsértődnék és kikérném magamnak, hogy születtem annak, aki vagyok és ezért csak megtűrnek! Ha azt mondta volna, hogy apukám azt szerette volna, hogy barna hajú legyek, de szőke vagyok, ezt nem fogadja el, de megtűri, akkor mindenki szidná az apukát. Akkor mégis hogy van ez? Gondolkodjunk el rajta, mielőtt neki adunk igazat! N30
2014. júl. 2. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!