Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért hibáztatnak, mert...

Miért hibáztatnak, mert hozzászoktam a luxushoz és nem adtam fel? Miért hiszik, hogy ők mindent jól csináltak? Sosem lesz jó kapcsolatom velük?

Figyelt kérdés

A családommal nagyon jól éltünk régen, szinte mindent megengedhettünk magunknak, anya nem is dolgozott soha. De apa elkezdett szerencsejátékozni és ez tönkretett mindent, mindenünk odalett. 16 évesen ezt nem tudtam elfogadni és nem tudtam úgy élni, ahogy az "átlag". A kapcsolataim révén sikerült megtartanom azt a színvonalat, amit akartam, de a szüleimnek ez nem tetszett. Ezért ahogy 18 éves lettem, elköltöztem.

Még a ballagásomon sem voltam ott...


Most 24 éves vagyok és az évek során alig beszéltünk. Nem csak az ő hibájuk, mert külföldre költöztem, az életem eléggé őrült, sokat utazom. De nemrég Magyarországon voltam és azt hittem, hogy kicsit megenyhültek. Rá kellett jönnöm, hogy tévedtem és sokkal rosszabb az egész, mint volt. De nem értem, miért hibáztatnak azért, mert én nem egy 3 szobás lakásban akartam folytatni az életemet, hanem még annál is jobb színvonalon élek, mint régen, mert nem adtam fel.

Mondtam, hogy talán adhatnék pénzt és megint olyan lehetne minden, mint akkor. Még a régi házunkat is megvehetnék és anyának sem kellene dolgoznia, de közölték, hogy az én pénzem nem kell nekik, ilyen mélyre sosem süllyednének.


2014. júl. 23. 11:38
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim ***** válasza:
69%
Mert ki őrölne annak ha a gyereke elkurvul? Normális ember nem.
2014. júl. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 anonim ***** válasza:
85%
Az attól is függ,mivel kerestel annyi pénzt...
2014. júl. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/63 anonim ***** válasza:
89%
Most gondolj bele, 16 eves korodig fenyesre nyaltak a feneked, mindent megkaptal, aztan ahogy ok lecsusztak anyagilag, onnantol kezdve nem szamitott neked semmi csak a luxus, ok meg ott vannak, ahol, nekem sem kellene olyan penz, amit a lanyom ugy kapott, hogy szettette a labat..
2014. júl. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 anonim ***** válasza:
77%

Ugy olvasom a soraid kozott, hogy te "mindent" megtettel azert, hogy "luxus"-ba elj. Nem csak, hogy nem akarnak elfogadni toled penzt, nem akarjak azt a penzt, amit tobb mint valoszinu melyre sullyedes altal szerezted meg.

Nem hiszem, hogy valaha is edes lesz a kapcsolatotok, addig nem, mig meg nem bocsatanak, mig nem szegyelik magukat miattad.

2014. júl. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/63 A kérdező kommentje:

Nem kell örülni egyik döntésemnek sem.

De nem értem, miért csinálnak úgy, mintha ők mindent tökéletesen tettek volna.

2014. júl. 23. 11:47
 6/63 anonim ***** válasza:
75%
miért ŐK MIBEN HIBÁZTAK, AZON KÍVÜL HOGY ELKÉNYEZTETTEK?
2014. júl. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/63 anonim ***** válasza:
100%
Teny, hiba volt mindent megadni, mert hozzaszoktal. De nem gondolnam, hogy arra vezettek volna ra, hogy az a helyes penzszerzesi mod, ha kitartatod magad.
2014. júl. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/63 anonim ***** válasza:
94%

Penzed nem segitene, gondolom apad azt is eljatszana. Anyad ezt tudja.

Lehet az is, hogy rajottek, hogy most elnek normalis eletet. Dolgozni a penzert es megbecsulni. Lehet a nagy pompaban nem is voltak annyira boldogok.

2014. júl. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/63 anonim ***** válasza:
76%
Nem tökéletes minden döntésük, hiszen "k" lett a lányukból. Én is szégyelném ezek után a lányom.
2014. júl. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/63 anonim ***** válasza:
87%

16 évesen hogyan kerested a kenyered?

Most miből van pénzed?

Emiatt nem akarják elfogadni a pénzed.

Továbbá be vannak sértődve, hogy miután szarba kerültek a pénz fontosabb lett neked náluk, de mit vártak, ha valószínüleg ezt nevelték beléd kiskorodtól kezdve.

2014. júl. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!