Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért hibáztatnak, mert...

Miért hibáztatnak, mert hozzászoktam a luxushoz és nem adtam fel? Miért hiszik, hogy ők mindent jól csináltak? Sosem lesz jó kapcsolatom velük?

Figyelt kérdés

A családommal nagyon jól éltünk régen, szinte mindent megengedhettünk magunknak, anya nem is dolgozott soha. De apa elkezdett szerencsejátékozni és ez tönkretett mindent, mindenünk odalett. 16 évesen ezt nem tudtam elfogadni és nem tudtam úgy élni, ahogy az "átlag". A kapcsolataim révén sikerült megtartanom azt a színvonalat, amit akartam, de a szüleimnek ez nem tetszett. Ezért ahogy 18 éves lettem, elköltöztem.

Még a ballagásomon sem voltam ott...


Most 24 éves vagyok és az évek során alig beszéltünk. Nem csak az ő hibájuk, mert külföldre költöztem, az életem eléggé őrült, sokat utazom. De nemrég Magyarországon voltam és azt hittem, hogy kicsit megenyhültek. Rá kellett jönnöm, hogy tévedtem és sokkal rosszabb az egész, mint volt. De nem értem, miért hibáztatnak azért, mert én nem egy 3 szobás lakásban akartam folytatni az életemet, hanem még annál is jobb színvonalon élek, mint régen, mert nem adtam fel.

Mondtam, hogy talán adhatnék pénzt és megint olyan lehetne minden, mint akkor. Még a régi házunkat is megvehetnék és anyának sem kellene dolgoznia, de közölték, hogy az én pénzem nem kell nekik, ilyen mélyre sosem süllyednének.


2014. júl. 23. 11:38
1 2 3 4 5 6 7
 41/63 A kérdező kommentje:

Miért, ha nem irigység, akkor mi visz rá arra, hogy olyanokat próbáljatok bántani, akit nem is ismertek?

Amúgy pedig, hidd el, lenne mire féltékenynek lennetek.


Figyelj 39-es, nem azt mondom, hogy a csórók járnak Opellel, de az ismeretségi körömben nem sok olyat látok... Ennyi, számomra az egy átlagos kocsi, átlagkeresetű embereknek.

Miért ne írhatnám ki ide a gondjaimat?

Ez egy anonim oldal, inkább ide írom, minthogy a barátnőimmel megbeszéljem.

Ha szerinted kamu, akkor nem kell válaszolni és kész.

2014. júl. 23. 12:46
 42/63 anonim ***** válasza:
84%
Nehéz elfogadni egy szülőnek, ha a gyereke nem az általa erkölcsösnek tartott életet éli. Ugyanakkor az ő felelősségük is, hogy téged éppen erkölcsi fejlődésednek érzékeny szakaszában nem a visszafogott, szerény életvitelre szoktattak. Vannak a személyiség fejlődésnek kritikus szakaszai, amelyek során a személyt érő ingerek visszafordíthatatlan irányban alakítják a személyiséget. Rögzülnek viselkedési minták és valamilyen módon vakvágányra, mellékvágányra fut a vonat. Nagyon kevesen vannak, akik kimagasló önismeret és racionális gondolkodás birtokában képesek megfelelő mederben tartani életvitelüket, belekalkulálva az előttük álló évtizedeket is.
2014. júl. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/63 anonim ***** válasza:
76%

A 25-ös hozzászólásomban tettem fel érdeklődő, a problémáddal kapcsolatos kérdéseket.

Miért csak a le...zást és az állítólagos irigykedést látod meg, miért csak ezekre reagálsz?

2014. júl. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/63 A kérdező kommentje:
Szerintem egyértelmű, hogyha elköltöztem és utána alig beszéltünk, még a ballagásomra sem jöttek el, akkor nem úgy jöttem el, hogy búcsúvacsora volt és megbeszéltük, hogy mindennap beszélünk telefonon...
2014. júl. 23. 12:52
 45/63 anonim ***** válasza:
87%

Itt nem nyomorról volt szó, hanem átlag életről. A szüleid csalódtak benned és én ezt abszolút megértem.

Tudod, a hátsód is ki volt nyalva, amíg megtehették és olyan színvonalon éltetek, amikor ez még nem okozott problémát. Aztán ahogy jött a baj, te úgy fordultál el tőlük. Egy haszonleső, piócának neveltek, vagy legalábbis az vált belőled.


Neked hogy esne, hogyha valami miatt lecsúsznál és a párod azt mondaná, hogy na jó, innentől kezdve nem tartok rád igényt, mert nincs sok milla a számládon?


Egyáltalán nem vagyok meglepődve a szüleid reakcióján, sem azon, hogy nem kíváncsiak már rád, nem kell nekik a pénzed (ami jó eséllyel nem is a tiéd).

Sosem fogsz lecsúszni? Ne kiabáld el. Attól, hogy eddig te dobtál mindenkit, ez bármikor megfordulhat, a megtakarított pénzed pedig előbb-utóbb elfogy, ha nem tudod ugyanolyan tempóban pótolni. Egyszer fent, egyszer lent.


Miért lennének rád büszkék, amikor cserben hagytad őket?

Anyukád küzdött a tudattal, hogy édesapádból szenvedély beteg lett, szerencsejáték függő, emellett elveszítették mindenüket és még te is hátat fordítottál nekik. Gratulálok, emberségből megbuktál!

Bár szintén 24 éves vagyok, diplomás és jól élek, soha, de SOHA nem fordulnék el a szüleimtől, mert ők adtak nekem életet, ők neveltek fel, taníttattak, ők virrasztottak mellettem, amikor beteg voltam. A szüleimet sosem cserélném el pénzre, házra, vagy bármilyen anyagi javakra, mert ezek jönnek-mennek, de a családtagok segítsége örök és nélkülözhetetlen. Sajnálom, hogy te ennyire anyagiasan látod a világot és kívánom, hogy ne érjen olyan katasztrófa, amikor semmid nem marad és csak a családodba tudnál kapaszkodni, de ők már nem lesznek neked.

Nézz meg néhány videót egy-egy súlyosabb katasztrófa helyzetről. Senkinek nem az az első, hogy úristen vajon a plazma tv-m egyben maradt-e... Neked az lenne. Erre ki lenne irigy itt a válaszolók közül?

2014. júl. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/63 anonim ***** válasza:
60%
Ha mások megkárosítása nélkül is élhet magasabb életszínvonalon, akkor ugyan miért választaná a "visszafogott és szerény életet"?
2014. júl. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/63 anonim ***** válasza:
42%

Egyértelmű.

Ha Te igyekszel javítani a kapcsolaton, de ez nem kölcsönös, akkor szerintem nemigen lehet mit tenni a jó kapcsolat érdekében. Belebetegedni nem kell a dologba, bár nyilván könnyű ezt mondani.

2014. júl. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/63 anonim ***** válasza:
81%

Fogadd el, hogy ők ezt nem helyeslik, és nem akarnak veled kapcsolatot tartani.

Átlagkeresetű vagyok, igaz, sőt, suzukim van, DE a szüleimmel nagyon jó a kapcsolatom. Na, ezt Te nem mondhatod el magadról. Szerinted melyikünknek a rosszabb? Neked..

2014. júl. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/63 anonim ***** válasza:
64%
Senkitol nem fogadtak el segitseget mert van tartasuk, ami ugye neked nincs. Ugy altalaban, az atlagos ember nem var, sot, van hogy szegyennek erzi az ilyet, de neked az ismeretlen fogalom, mert torteto vagy. Ami addig nem is lenne baj, amig nem lennel magadra buszke & arra, hogy egy milliomos csemete ....a vagy(nem, nem qrv@ztalak), & meg el is hiszed, hogy teged nem lehet dobni.. Majd nezel nagyot & elfelejtesz levegot venni, mert egyszer dobnak majd. Nem leszel orokke fiatal.. Egy pasinak meg 40 felett mar (ha olyan mint te) presztizs kerdes lesz fiatalabb not felcsipni, hiaba koltesz majd magadra milliokat, hogy jol nezz ki. Attol meg a szuletesi idod nem valtozik. Nem vagyok irigy, csak latom elore, hogy mi lesz beloled, de azt hiszel, amit akarsz ;) :D
2014. júl. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/63 anonim ***** válasza:
78%

Meg is válaszoltad a kérdésedet. A kapcsolatokat nem pénzzel szokás javítani, hanem sok-sok türelemmel és megértéssel.

Kezdetnek jó lenne hetente beszélni, és nem a pénzről, nem a luxusról, meg arról sem, hogy fujj három szobás lakás, fujj anya mért dolgozik...

Ha nem is értesz a dolgaikkal egyet, ők mindig a szüleid maradnak, és nem való dirigálni nekik. Próbálj meg felnőtt lányukként visszatérni hozzájuk, nem pedig egy hisztis pénzeszsákként.

2014. júl. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!