Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szájra puszi a szülő és a...

Szájra puszi a szülő és a gyermek között mennyire normális?

Figyelt kérdés
Ma láttam egy apukát, aki a kb. 4-5 éves kislányának a szájára adott puszit. Nekem nagyon furcsa volt, kissé bizarr is. Nálunk ilyesmi soha nem fordult elő a családban, de az ismerősök körében sem láttam még hasonlót.

2014. júl. 23. 21:14
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
74%
Nekem is mindig bizarr és furcsa volt ez. 19 hónapos a kisfiam, és pár hete csinálja azt magától, hogy megfogja az arcom két oldalról, és ad egy nagy cuppanóst a számra. Ilyenkor mindig elolvadok, mert a legaranyosabb mosolya párosul hozzá, és át is ölel utána. Magyarán akkor csinálja ezt, amikor nagyon ki akarja fejezni, hogy mennyire szeret. Nem fogok rászólni, hogy ne, és jól is esik. Majd idővel, ha nagyobb lesz, lehet, hogy leszokunk róla.
2014. júl. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
40%
Nm normális. Puszilják meg egymás arcát, de a száját ne. Ha most enged, akkor később nem tudod leszoktatni róla. Ha véletlen valamelyik gyerekem a számat puszilta meg, mindig elmondtam neki, hogy ezt ne tegye, mert egészségtelen is.
2014. júl. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
70%
Akkor szerinted szúrjam le, amikor éppen kifejezi kedvesen a szeretetét, hogy ezt nem szabad? Amúgy nem hiszem, hogy annyira egészségtelen lenne: én ápolom a számat, ő pedig homokot eszik a játszótéren...
2014. júl. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
76%
szerintem is mindenki ugy csinalja ahogy akarja nem ertem teged miert zavar? Nekem pl a ferjem orosz az o csaladjukban a szajra puszi normalis meg felnott korban is. Nem smarolnak csak oda adnak puszit. nekem nem, mert tudjak h en nem szeretem, de a kisgyerekeknek igen. Ez legyen a legnagyobb bajom veluk, nekik ez a normalis en elfogadom ettol nem lesz nyomorek a gyerekem es ok is elfogadjak ha nekem vmi mashogy szokas
2014. júl. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
42%
Nem vagyok a híve, de a két hónapos babának elég nehéz úgy puszit adni (kicsi a felület és rángatja is a fejét), hogy néha nem a szájára megy.
2014. júl. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
A 17hosom is szájra ad puszit. Nincs ebbe semmi rossz, magátol teszi ezt. Viszont lasan eljön az ideje h megtanitjuk neki h hová jár a puszi.
2014. júl. 24. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Az én szüleimnél ez nem volt szokás, viszont nagynénéméknél igen, mert az ő családjából ezt hozta. Nálunk is voltak ebből érdekes esetek, amikor unokatesóm 2 éves kislánya "lekapott" :)
2014. júl. 24. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Le Lettem pontozva nullara mert felnott emberkent ahelyett h gyakorin pocskondiaznek masokat elfogadtam a ferjem kulturajat es a vele jaro furcsasagokat? Jo akkor szidjunk inkabb mindenkit es hisztizzunk kozosen amiert tok ismeretlen emberek az utcan szajon merik csokolni a sajat gyerekuket. Mert annyi kozunk van hozza. Beteg ez az allando rosszindulatu furkalas
2014. júl. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Engem nem érdekel ha mások csinálják, bár nálunk nem szokás és nem is lesz.


Egy dolgot szívből utálok: A szájrapuszis családoknál azt veszem észre hogy nem tanítják meg rá a gyereket (tisztelet a kivételnek), hogy ez bizony nem mindenhol szokás, ezért másokat nem puszilgatunk szájon csak úgy. Előfordult nem régen, hogy a kislányomat csókolgatni akarta egy kisfiú, apuka meg jókat vigyorog rajta. Hát kedvem lett volna jól felpofozni. Persze miután vagy harmadszor húztam el onnan a gyereket, leesett neki és rászólt. Nem kell azt képzelni hogy gyerekeknél ez alap dolog mert milyen cuki... Nem vagyunk egyformák még mi felnőttek sem. Vannak, akik alapból is nagyon érzékenyek még egy egyszerű érintésre is és nem azért mert nincs otthon szeretet, hanem mert egyszerűen ő ilyen. Tessék belegondolni: Mi felnőtt fejjel mit szólnának ha boldog - boldogtalan gondolna egyet és odajönne csókolgatni? Amellett hogy jól felképelném és fel lennék háborodva, a lelkemnek sem esne jól hogy valaki kérdés nélkül befurakodott az intim szférámba. Ez nekem - és még nagyon sok embernek - már túl intim dolog és ezt kellene tiszteletben tartani.


Szóval alapjában véve úgy gondolom hogy kinek ez, kinek az - tiszteletben kell egymást tartani. Viszont a tiszteletlenségre nagyon allergiás vagyok és úgy gondolom hogy komoly nevelési hiányosság ezt nem megtanítani. Márpedig nagyon sok ilyennel találkozni és a dolognak ez a része már igénytelenség.

2015. jan. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!