Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire jogos, hogy mindezek...

Mennyire jogos, hogy mindezek után nem igazán tudok apukámra úgy tekinteni, mint egy "rendes" apára?

Figyelt kérdés

Előre szólok, hogy biztosan hosszú lesz, szóval köszönöm, ha vki veszi a fáradságot és elolvassa. 20 éves egyetemista vagyok, még otthon lakok. Sohasem volt felhőtlen a viszonyunk, de mostanra eljutottam odáig, hogy elegem lett.


Apa mindig is sokat dolgozott, most is, nem ez a probléma, megértem. De sohasem foglalkozott velünk. Ha épp nem dolgozik, tévézik, számítógépezik vagy a barátaival van. Sokszor hétvégén is dolgozik, ha nem akkor elmegy a barátaival horgászni, de velünk soha sehova.


Évek óta nem voltunk nyaralni, de idén anyukámmal szerveztünk egy nyaralást a Balatonhoz egy hétre. Az első nap még lejött velünk a partra, de a vízbe már nem jött be, hanem kint maradt olvasni. A többi napon le sem jött a szállodából, inkább nézte a tévét, szóval én, anyukám és a két testvérem együtt töltöttük az időt, de ő teljesen kimaradt ebből.

Amikor volt a szalagtűzőm, azon a hétvégén szerveztek a barátai egy hétvégét, amikor elmentek horgászni. Ő szombaton nem ment, mivel kötelező volt jönnie a szalagtűzőmre, de vasárnapra elment, pedig akkor tartottuk a családi összejövetelt, mindenki ott volt, anya, a tesóim, nagyszüleim, uncsijaim, csak a saját apám nem. Nekem ez nagyon rosszul esett, mondtam is neki, de ő azt válaszolta, biztos nélküle is jól elvoltunk. A szalagtűzőn is végig olyan arcot vágott, mintha én direkt akkorra szerveztem volna, hogy ő ne tudjon horgászni menni.


A nyolcadikos ballagásomra is majdnem nem jött szintén horgászás miatt, de végül a ballagást választotta.


Amikor még kicsi voltam, általános iskola alsó tagozatos, vállalkozóként dolgozott. Egy évig nem fizetett maga után adót, persze behajtották. Baromi rosszul éltünk akkor, anya azt sem tudta miből fog minket etetni.


Sokszor úgy megy el egész hétvégre, hogy péntek este szól, hogy ő szombat-vasárnap nem lesz itthon.


Elismerést soha sem kaptam tőle, bármit is értem el, legyen az tanulás, magánélet, sport, vagy bármi más iskolán kívüli tevékenység.


Nem ismer, nem tud rólam semmit. Pl., hogy kik a barátaim, mik a hobbijaim, hova szoktam járni stb. Úgy élünk évek óta, hogy köszönünk egymásnak, illetve ha vmi nem tetszik neki, akkor ordibál velem kicsit. Egy ideje már fel sem veszem a dolgot, nem is válaszolok, csendben tűröm, de nem tudom meddig fogom.


2014. júl. 25. 13:55
 1/5 anonim ***** válasza:
23%

Vannak hibái de minden embernek van. 20 éves gyerekek meg már nem nagyon szoktak szülőkkel együtt nyaralni, nekik és szülőknek is más társaság való.

Ez ellen csak anyukád tehetett volna ha az elején bevonja a gyereknevelésbe, vagy elválik de neki mégis megfelelt így.

2014. júl. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egy idő után az ember már nagyon tudja unni a családját.
2014. júl. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Miért baj az, hogy a családommal nyaralok. A barátaimmal is megyünk majd, de én szeretem alapjában véve a családomat 20 évesen is és akarok velük lenni. Nem is unom őket, mindenki mással kijövök.
2014. júl. 25. 14:08
 4/5 xXsoproniXx válasza:

Szia

Sztem ne ugy allj hozza a dologhoz h apa rossz meg stb...

Inkabb azt kene csinalni h keresel vele egy kpzos hangot mint mondtad a pecazas ami ot erdekli fogd magad menny oda hozza es mond neki h szeretnel egy kicsit vele lenni hamar az utobbi idoben ez nem lehetett akk most veszel egy nagy levegot es tullepsz azon h eddig mi volt nezz a jovobe es ha neked fontos akk kezd meg te az epso lepessel aztan majd szepen haladva kialakul egy apafia k apcsolat amit szeretnel


A masik...az eggyik valaszolo irta h elkellett volna vallni...nem nem kell elvallni meg kell menteni ami mentheto ha van ra esely akk ne a valas legyen az amire rafekszetek hanem a kapcsolatteremtes

El lehet vele beszelget ha al am i indokm miatt nem akar a csaladdol lenni... Megkerdezni anyud h szoktak e vitazni meg hasonlo


MENTSD MEG A CSALADOT!

2014. júl. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Huhh, mintha magamat olvasnám... Nálam is tökéletesen ez a helyzet. 24 éves vagyok, gyerekkori emlékeimben szerepel apa, vitt ide-oda, de rengeteget dolgozott, emiatt kissé eltávolodtunk egymástól. Ahogy nőttem, úgy egyre inkább anyával voltam, rólam sem tud már semmit az apukám, annak ellenére hogy egy házban élünk. Viszont megad mindent - anyagilag - de nem tudja pl. h az egyetemen melyik tárgyból vizsgázok, hanyas lett, semmit! Ha közlök vele valamit magamról totál közönbösen veszi... Viszont ha elmegyünk nyaralni 3asban akkor szivét lelkét kiteszi, képes kommunikálni velem, csak éppen a mindennapokban nem nagyon... Én mostanra elfogadtam így őt, mert tudom hogy szeret minket, mert ha nem vagyok itthon állandóan mondja anyának hogy jaj, hol vagyok mikor érek haza stb, de sajnos ez nem elég, nekem is nagyon hiányzik és mindig is hiányzott az az igazi apa-lánya kapcsolat.
2014. júl. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!