Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a fenét kezdjek anyámmal?

Mi a fenét kezdjek anyámmal?

Figyelt kérdés
Jön utánam a hülye telefonjával, hogy nem működik és csináljam meg, de nem képes felfogni, hogy nem értek a telefonokhoz, fogalmam sincs hogy mi baja lehet, ő meg azt mondja hogy sz*rok rá, nem érdekel engem, nem foglalkozom vele... Ha tudnám, megcsinálnám, miért lenne jó nekem hallgatni hogy zrikál vele? És folyton ez megy, ha valami elromlik. Ha baja van a géppel, nyomtatóval, dvd lejátszóval, telefonnal, jön utánam hogy csináljam meg, mert azt hiszi, hogy szabadidőmben a gépen játszom, akkor már informatikai zseni lettem. És én vagyok a gonosz, mert hogy én "lesz*rom"...
2014. júl. 26. 22:40
1 2
 1/18 anonim válasza:
66%
Ülj le vele, vedd a kezedbe a telefonját és próbáld! Próbáljátok ketten! Aztán ha nem megy nevessetek egy nagyot, hogy milyen bénák vagytok. Aztán nézzetek utánna a neten, hogy mi lehet a baja. Ketten! Bszus szeresd anyádat és legyél vele sokat!!
2014. júl. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Én szeretem és meg is néztem, de most nem tudok vele mit kezdeni, és akkor meg kezdi el, hogy én sz*rok rá..
2014. júl. 26. 22:47
 3/18 anonim ***** válasza:
86%
Mondd azt az édesanyádnak, hogy úgy látszik, teljesen az ő képességeit örökölted, mert te sem vagy képes megbirkózni semmilyen műszaki dologgal.
2014. júl. 26. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
27%

Édesanyádról van szó! Tudod Ő hányszor volt úgy,hogy "leszarja",nem nevel tovább?! Gondolom egyszerse! Mert Ő feltudott nevelni 18 évig,fizette mindened,és te egy szaros telefont nem tudsz neki venni?!?! Akár a legolcsóbbat is!!

Gondolom mennyit foglalkozhatsz szerencsétlen Édesayáddal.

-,-

Rosszul vagyok az ilyen emberektől! Menjél el dolgozni,költözz külön,és akkor őfelsége kegyednek nem kell majd anyádnak telefont/gépet,vagy akármit is javítani!!

Gondolkozzál el ezen,te idióta!-,-

Boccs a kiindulásomért,de most nagyon felhúztál!

2014. júl. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Ki beszéltél arról hogy egyáltalán dolgozom? Tanuló vagyok, egyébként meg beszéltem vele új telefonról is és nem akar másikat, mert azt a telefont is egy fontos embertől kapta
2014. júl. 26. 23:03
 6/18 A kérdező kommentje:

másrészt pedig mi az hogy "leszarja nem nevel tovább?"

én rohadtul nem leszarom, de nem értek a műszaki dolgokhoz akkor mégis mit csináljak? rontsam el jobban? a saját telefonomat nem használom, mert nem értek ezekhez a sz*rokhoz

2014. júl. 26. 23:04
 7/18 A kérdező kommentje:
harmadrészt pedig igen, amint végzek az iskolámmal, költözök el a francba, nem mintha idetartozna, vagy lenne hozzá bármi közöd
2014. júl. 26. 23:05
 8/18 anonim ***** válasza:
0%
Gondolom nem vagy már 14 éves,eltudsz menni dolgozni! Ha meg nem vagy képes dolgozni,ne panaszkodj!
2014. júl. 26. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
azt is felajánlottam neki hogy odaadom neki a telefonomat mert mint írtam úgyse használom, de azzal is baja volt, meg azon kezdett el ordítani, hogy kikapcsoltam, hogy kiszedjem a simkártyáját, meg elkezd mindennek elhordani
2014. júl. 26. 23:11
 10/18 anonim válasza:

Ha nem tudod megjavítani a telefonját/akármijét, esetleg kereshetnél neki neten egy szerelőt, így látná, hogy próbálsz segíteni.


Elvileg jót tesz a kommunikációnak, ha mindig a saját érzéseidről beszélsz, vádaskodás nélkül. Ennek előnye, hogy nem lehet megsértődni rá és visszatámadni, mert nincs mire.


Pl. ehelyett:

anya: Nézd már meg a telefonomat, megint valami baja van.

te: Nem értek hozzá, nem tudom, miért nem működik.

anya: Sosem foglalkozol velem, lesz*rod az egészet!

te: Értsd már meg, hogy nem tudom, mi a baja!


ehelyett jobb lenne ez:


anya: Nézd már meg a telefonomat, megint valami baja van.

te: Nem értek hozzá, nem tudom, miért nem működik.

anya: Sosem foglalkozol velem, lesz*rod az egészet!

te: Dühít, hogy azt hiszed, hogy nem érdekel a problémád, csak azért, mert nem javítom meg a telefont. Azért nem javítom meg, mert nem értek hozzá. Jobban érezném magam, ha nem kételkednél abban, hogy segítenék, ha tudnék.



Tudom, kicsit sciene-fiction, hogy a való életben így kommunikáljunk, de egy próbát megér szerintem.

2014. júl. 26. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!