Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak ilyenkor? Nem...

Mit csináljak ilyenkor? Nem akarom, de idegesít?

Figyelt kérdés

Ha pl. valamiben nem egyezik a véleményem/ teljesen alaptalannak gondolom egy dologról a vádaskodását pl apának, akkor rendesen lehordom, hogy pl. nincs rá bizonyítéka, lehet igaza van, de nem tudja bizonyítani, és így ne is vádaskodjon. Nem ordítok, de a hangomat felemelem rendesen, és flegmázok...


Annyira nem akarom ezt, megbántani, mert tudom hogy rosszul esik neki, de nem tudom visszafogni magam!


Hogy maradjak nyugodt, hogy a hülyeségein(nem csak apáén) ne húzzam/idegesítsem fel magam?

Bármilyen normális tanácsot szívesen fogadok:)


18/L


2014. júl. 30. 22:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem tudod az egész világgal megtenni azt, hogy egyetértsen veled. Könnyű mondani, és idegenekkel nem nehéz megcsinálni, azokkal fordul ilyen elő, akik számítanak, és szeretnéd, hogy megértsenek.


Amúgy Apukádnak kéne okosabbnak lenni és engedni egy vita alkalmával.


Tipikus 18 éves (15-25) dolog, mikor még nagyon függsz a szüleidtől, de szeretnél függetlenedni. El fog múlni magától is szerencsés esetben a megfelelési kényszer.


Ne idegesítsd fel magad, senki nem tökéletes. Apád sem, de te sem. És senki sem.

Tanuld meg elfogadni más gondolatait, még akkor is, ha neked más van.

2014. júl. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem konkrétan a problémával van baja a kérdezőnek, hanem ahogy kezeli :) Természetes, hogy nem fognak vele mindig mindenki egyet érteni, de meg kell tanulni kezelni. Amúgy semmi okosat nem tudok írni, én is ilyen kis hirtelen jellemű vagyok :( Remélem majd kinövöm! :D

21/L

2014. júl. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Számolj el 3ig mielőtt ilyenkor mondasz valamit. Vagy 5ig, vagy 10ig. Lehet érdemes lenne meghallgatni az apukád véleményét is. Lehet hogy még tanulnál is belőle.
2014. júl. 31. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ne menj bele a vitaba. Zard le azzal, hogy "mas a velemenyunk", "nem ertek ezzel egyet, sebaj", vagy "en ezt maskent gondolom."
2014. júl. 31. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:) Mindenki írt hasznosat vagy igazat!!! Próbálkozom:)
2014. júl. 31. 10:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!