Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi lenne a helyes döntés?...

Mi lenne a helyes döntés? Apám visszevenné amit adott.

Figyelt kérdés
Apám gyerekkoromban nem foglalkozott velünk. Tini voltam amikor elváltak, utána 3-4 alkalommal elvitt 1-1 napra, néha mentünk hozzá, de vadidegennek éreztem és azt sem tudta hanyadikba járunk vagy mikor van a szülinapunk. Megszakítottunk vele minden kapcsolatot, mert ő nem keresett, aztán mi sem őt. Újranősült egy másik faluban és 3 éve, amikor már nyugdíjas lett, megkeresett minket. Felvettük a kapcsolatot, Kb 4 hónap telt el amikor a felesége ránk íratta a házukat (nekik haszonélvezeti joggal), mi nem akartuk, de erősködött, hogy ezt ő akarja, mert nem akarja, hogy a lányáé legyen majd a ház, mert ő apámat is kitúrná onnan. És ő már ezt elhatározta. Több betegsége van, és folyton arról beszél, hogy meg fog nemsokára halni, de szerintem nem olyan beteg, simán elél szerintem még 20 évig is, tele van energiával és nagyon fárasztó. Apám is makk egészséges. Próbáltuk bepótolni az éveket, elhalmoztuk egymást mindennel, vettünk nekik tv-t, internetet, laptopot, előfizettünk tv-t, újságot nekik és 3-4 hetente ott töltöttünk egy napot (50km-re laknak tőlünk). Mikor kórházba volt naponta látogattam, mindent vittem neki. De az a típus, aki ezt el is várja. Most 3 év telt el azóta, hogy járunk hozzájuk és múltkor mikor ott voltunk, azzal jött elő, hogy visszavenné a nekünk ajándékozott házat, és ajándékozzam apámnak, mert mi nem megyünk sűrűbben és nem segítünk nekik eleget. Mi dolgozunk, van 3 gyerekünk, páromnak is idősek a szülei, hozzájuk is kell járnunk. Ezt ők nem értik meg, most derült ki, hogy azért vették fel velem a kapcsolatot, mert azt akarták, hogy költözzünk oda és majd mi ápoljuk őket és gondozzuk a kertet. És ezt így kérdésünkre ki is jelentették, hogy csak ezért kerestek meg. Az egész nagyon rosszul esett nekem, már az is, hogy saját lányát a néni ki akarja túrni az örökségből, és hát én azt terveztem, hogy ha egyszer majd meghalnak, elosztom a ház árát hármunk között (a lánya, a tesóm és én). Azt hiszem legjobb lenne, ha visszaadnám a házat és soha többé nem mennénk oda, csak az a baj, hogy a szerződéshez ügyvéd kell és ez újabb 50ezer Ft, annak idején pedig erre már kifizettünk 250ezer Ft-ot, amikor a nevemre íratták (illeték+ügyvéd). Ti mit tennétek a helyemben?
2014. aug. 2. 08:12
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Vissza adnám -a költségeket fizessek ők -aztan a soha viszont nem látásra.
2014. aug. 2. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
84%
Hát elég sunyi volt tőlük, beszéld meg velük, hogy minden kiadást vállaljanak ezzel kapcsolatban aztán pedig kössenek valakivel eltartási szerződést és említsd meg, hogy előre tisztázhatták volna a dolgokat.
2014. aug. 2. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
47%
Nehogy vissza add nekik azt a házat,örüljenek, hogy egyáltalán megengeded, hogy ott lakjanak! Be kéne dugni őket a pszihiátriára, aztán gondnokság alá vetetheted, akkor már fölveheted a nyugdíjukat is, legalább addig is, amíg végre megpusztulnak, már egy kis pénzhez jutsz! Hajrá, szurkolunk! Ha kell segítek! ;)
2014. aug. 2. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
91%

Nem tennék semmit... De nem biztos,mhogy látogatnám őket.

Nem ti kértétek a házat..ti gobdolom anélkül is látogattátok volna őket.

Elalmoztátok mindennel...

És még ez sem elég, úgymond büntiből visszavennék a házat mert ők most meggondolták magukat? Ez nem így működik.

Csak azért nem adnám vissza mert egyrészt macera, másrészt ha apádra íratjátok előbb utób (jobb esetben az élet rendje szerint ő megy el hamarabb, nem ti) a tiétek lesz, akkor megint fizettek az örökösödés att..stb.. Harmadrészt az igazságtalan vádaskodás miatt.

Nem fosztjátok meg semmitől őket, kivéve, ha el akarják adni, mivel haszonélvezetük van, még i sem mehettek oda lakni addig, amíg ők nem engedik, hiába a tietek azingatlan..l

2014. aug. 2. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
82%
Igen, ez jogilag változik csak, gyakorlatilag ez ugyanaz. Most nem lesztek tulajdonosok, csak a halála után. Első esetben tulajdonosok lettetek volna, de haszonélvezettel ugyanúgy haláláig ő rendelkezik fölötte. Egy dolog változik, így eladhatja, ha akarja. Ha nem akarja eladni házat, akkor ez tök mindegy.
2014. aug. 2. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Hát igen, ezen gondolkozom, hogy vagy megkérem, hogy fizessék ki az előző szerződés díját és a mostanit is és többet feléjük sem mennék. Vagy csak simán nem teszek semmit csak nem megyünk oda többé. Miért kell nekem szenvednem folyton az ő lelki gyötrésük miatt, ha nem segítettek soha, legalább hagynának békén. Mert így meg ugye lelkiismeret furdalásom van és mindig eszembe jut. Amíg nem jelentkeztek, addig el is felejtettem már, hogy van egy apám és szépen gondtalanul éltünk. most meg folyamatosan kavarnak valamit, hogy ne legyen nyugtunk.
2014. aug. 2. 09:14
 7/20 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem is legalább azt ki kell fizetetni velük az ügyvédi költséget. Nálunk a családban is volt hasonló eset. Apukám nagynénje kérte meg,hogy kössenek eltartásit ki volt kötve hogy évente mit kellett vinni. Nem most volt, de két hetente menni kellett. Akkoriban állatokat tartottunk egy egész disznó, csirkék. Szóval azt akarom mondani,hogy amikor kitalálta,hogy mégsem jó így neki és felbontja az eltartásit évre ki kellett fizetnie apum. Szóval valahol jogosan vissza kérheted a pénzed aztán mindenki mehet az útjára.
2014. aug. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Azt hittem, hogy bennem van a hiba, hogy ez nekem rosszul esett most. Mivel ha nem íratták volna rám a házat, akkor most nem lenne semmi gond, nem érezném magamat rosszul, de így meg úgy érzem, mintha valami rosszat tettem volna amiért megbüntetnek, holott erőmön felül foglalkoztunk velük, minden szóra ugrottunk nekik.
2014. aug. 2. 14:00
 9/20 A kérdező kommentje:
Azóta csak annyi történt, hogy még mindig hívogatnak, hogy intézzem el, hogy visszakerüljön a nevükre a ház, és hogy én fizessem újra az ügyvédet és az illetékeket. Mintha nem is értenék az egészet, hiába magyarázom nekik, hogy nekünk ez mennyi pénzbe került és hogy miért várnák tőlünk, hogy majd mi megint kiadunk egy rakás pénzt a nagy semmiért. Egyszerűen nem értem őket.
2014. okt. 13. 14:46
 10/20 anonim ***** válasza:

Pedig a korábbi mentalitásába amit leírtál ez pontosan beleillik.

Gyermekkorotokban nem foglalkozott veletek s most se foglalkozni akar veletek, csak fejni.


Gyakorlatilag most azért kellene fizetnetek mert gondoskodtatok eddig róla.

Más ezért pénz kap, nem pedig ad.


Apád az a fajta, aki baleknak néz akit tud...

és ahogy látom, képes lelkiismeret furdalást is okozni ezért.


Nem látok jobbat megoldást, mint amit te magad is mondtál.

telefon csere hogy ne hívogathasson, s ha eljön az ideje szétosztani a ház értékét azok közt akiknek amúgy is járt volna.

neked ha jól tudom nem kell majd adóznod a többieknek kell majd fizetni ajándékozási adót.

Ezt az adómentességet fogd fel a megkésett ápolási díjként amit eddig tettél...

2014. okt. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!