Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám megpofozott. Megérdemelt...

Anyám megpofozott. Megérdemeltem volna?

Figyelt kérdés

A lényeg h kb 1 órája mentem fogat mosni meg wc-zni és vizet öbteni magamnak, kb 1 - 1,5 percig folyattam a vizet ebbe a wc lehuzása is beletartozik.

Anya feljött el kezdett üvöltözni velem h meddig folyatom a vizet meg h egész nap csak visszapofáztam neki (2 kijavítottam mert egyszerüen nem volt igaza valamivel velem kapcsolatban), megkérdezte h fürödtem e én meg mondtam, h nem (ma már kirábban fürödtem de azt hittem arra az adótt pillanatra értette), erre megpofozott, üvölözött, h menjek fürdeni és miután kérdésére válaszoltam h még fogat se mostam azt parancsolta, h azt is mossak. Megtettem amit kért és bementem a szobámba.

A lényeg, szeribtetek neki volt igaz és én csak tul reagálom a dolgot? Mellesleg ez volt az első eset h pofont adott, eddig csak kiabált.

Amugy lehet kiváltó ok az is, hogy extra ideges volt mert itt alszik az unoka hugom (a 2 "veszekedésben" nagy szerepet játszott) és mert a keresztapámat (anya testvárét és a kis lány apját) mütik?


Bocsi a hibákért, telóról írok.



2014. aug. 3. 22:54
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
17/L
2014. aug. 3. 22:55
 2/15 KnightBalazs ***** válasza:
53%
Nézd el neki de, soha a büdös életbe ne hagyd hogy bárki kezet emeljen rád. Senkinek sincs joga ehez. Volt hogy én is kaptam anyútól pár pofot mert úgy gondolta h megérdemlem volt mikor megérdemeltem, akkor hagytam. De mikor nem volt hozzá jogá elmondtam neki szépen hogy ehez nincs joga és hogy ezt én neki nem fogom eltűrni, ekkor felkapta a vizet mindennel fenyegetett de aztán rájött hogy igazam van.
2014. aug. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
76%
Így elő olvasásra bocs hogy ezt mondom, de anyád egy idegbeteg klimaxos sziréna, aki rajtad veri le a saját frusztrációját. Aztán majd kur*vára meg lesz ám sértődve ha felnőtt fejjel meg szar*sz a fejére és kb. félévente egyszer látogatod. Konrétan azért ver mert fogmosáshoz használod a vizet!? Szerintem csak valakibe bele akart rúgni, és te voltál az ürügy. Részvétem.
2014. aug. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 KnightBalazs ***** válasza:
28%
3# igaz van de neki köszönheted az életed amiért tisztelettudó és hálás kell legyél neki életed végéig de te nem az ő tulajdona vagy és neki is tisztelnie kell
2014. aug. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
85%
Rajtad vezette a stresszt,nem volt jogos.Én sokszor csináltam olyat,hogy igazán meg érdemeltem volna egy taslit,még sem kaptam,de ezért felpofozni szerintem elég ostobaság volt anyukád részéről.
2014. aug. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
81%

Sem a pofozkodás, sem a kiabálás nem nevelési eszköz.


Pofozásra soha nincs megfelelő indok.

2014. aug. 3. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
93%

Nincs igaza anyukádnak, de az utolsó bekezdésben meg is magyaráztad a gond forrását.

Én is anya vagyok, már felnőtt gyerekeim vannak és az egyiküket egyszer én is felpofoztam. Nem érdemelte meg, rettenetesen ideges voltam, egyedül neveltem őket és úgy volt, hogy kirúgnak a munkahelyemről, erre ugyanaznap közölték, hogy a nagynéném akit kiskoromban láttam utoljára beteg és nincs senkije ezért nekem kell kifizetnem a kórházi számláit. Erre jött a fiam aki már nem is emlékszem mit kérdezett, de ráordítottam, erre ő valami olyasmit mondott, hogy "nyugi már, miért jött rá a bolondóra?" vagy valami ilyesmit. Hát én erre nagyon felhúztam magam és felpofoztam, persze egyből megbántam. Soha azelőtt és azután sem csináltam ilyet.

Pont pár hónapja jött elő ez a téma amikor a fiam átjött segíteni padlást takarítani és leejtette az egyik dobozt mire én rákiabáltam, hogy vigyázz. Erre közölte, hogy ne kiabáljak mert amiatt fogja elejteni. Erről eszünkbe jutott az a régi incidens, viccelődött vele, de én mondtam neki, hogy mennyire bánom már. Mosolygott és átölelt, hogy ugyan már egy pofon volt semmi több és tök jó gyerekkora volt meg minden és ez az incidens aztán semmit nem változtatott ezen. Hidd el veletek is így lesz :)

2014. aug. 3. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
52%

Abszolút nem volt anyudnak igaza és pontozzatok le nyugodtan, de ha én a helyedben lettem volna, biztos hogy én is lekevertem volna neki egyet, ha az anyám, ha nem. Meg fogom védeni magam akárkitől!


18/F

2014. aug. 4. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 KnightBalazs ***** válasza:
50%
Ácsi-ácsi anyádról beszélünk akinek az életedet köszönheted, ha őt nem tiszteled magadat sem. Ráadásul még nő is. Ha kezet emelnél rá nem azt bizonyítanád hogy erős vagy hanem azt hogy nem vagy férfi, gyenge vagy.
2014. aug. 4. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
68%

#18: Ne pofozd Anyádat, mert akkor ugyan olyan leszel, mint ő.


Ahol verik a gyereket, és elfogadott az erőszak a gyerekkel, feleséggel, és igen, akár a férjjel szemben is, ott ezt a mintát látja a gyerek, és természetesnek fogja venni később is, hogy pár pofon, ütés használható eszköz, ha a családtag nem az elvárt módon "működik".

AZ ilyen családból felnőtt fiúk lesznek azok, akik verik a feleséget, gyereket, és az olyan nők, akik ezt elfogadják, és keresik az indokot, hogy ez "elég egy veréshez"?


Mikor tanulja meg végre mindenki, hogy erőszakkal nem lehet semmit elérni?????????

2014. aug. 4. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!