Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Másnap is ilyen az apja? És...

Másnap is ilyen az apja? És szerintetek ezért megérdemeltem?

Figyelt kérdés

Az apám, amikor ideges lesz, általában csak kis piti dolgok miatt, ordibál és van, hogy erősen felpofoz. De olyanokért, hogy a nővérem bejön a szobámba, én meg ráordítok, hogy menjen már kifelé, és ezért is engem pofoz fel az apánk, hogy én hogy mertem ordibálni.

Meg szokott ilyen elmebeteg dolgokat csinálni, ma reggel pl. hajnali 6-kor teljes erőből ordibált, hogy vagy a fél utca belezengett, mert lejött a nadrágjáról egy gomb és nem talált egy ilyen nagy tűt, amivel normálisan vissza tudja varrni és azt ordibálta, hogy mire hazajön és nem lesz itthon olyan nagy tű, akkor mindent szét fog törni, stbstbstb.

Az már csak ráadás, hogy kb. minden egyes nap ordibálnak anyámmal. Olyan is volt, hogy apám az áruház közepén ordibálta anyámnak, hogy egy büdös ..rva.

És hát most nézzetek hülyének, de amikor mesélik osztálytársamék, barátnőm, valaki, hogy jajj de szemetek a szülei, mert 1-est kapott, ezért büntetésből nem gépzehetnek, vagy amikor barátnőméknél vagyok és az anyukája kérdezgeti barátnőmet, hogy van-e jóképű fiú a láthatáron. Már nem azért, de nekem eddig az volt a megszokott, hogy a szülők csak ordibálnak vagy pofozkodnak a gyerekükkel. Meg már ez is furcsa volt, hogy ugye ilyeneket kérdezget barátnőmtől az anyukája, mikor velem soha semmit nem beszélnek meg. És most komolyan. Azt is hetekkel később tudtam meg, hogy a saját nővérem terhes. Egyszerűen semmibe nem avatnak bele.

Másnak nem ilyenek a szülei? És akkor az enyémek miért ilyenek? Nekem miért nem lehet olyan jófej anyukám mint barátnőmnek vagy olyan kedves apukám, mint az osztálytársaimnak? Szerintem nem vagyok rosszabb ember, mint az osztálytársaim vagy a barátnőm.

15l


2012. szept. 10. 21:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Tini koromig az hittem, minden gyereknek alkoholista az apja, és minden gyerek rettegésben él. Emlékszem, mikor az lány azt mondta: én imádom az apám... és én megkérdeztem, hogy lehet szeretni valakit, aki csak káromkodik, iszik, pöfékel és éjszaka a kocsmából hazajövet összehányja a lakást? Na, akkor esett le, hogy nekem ilyen pocsék a helyzetem :S

Mindenkinek más jutott, bele kell törődni, míg felnőtt nem leszel, esetleg gyámügy. Én felnőttem, mára egy olyan apa van mellettem (gyerekem apja) akire én is azt mondanám, hogy imádom, és szerencsére ő a férjem, szóval nekem ez után jó jött. Remélem, neked is jó jön majd a rossz után.

2012. szept. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2012. szept. 10. 21:11
 3/6 FeeroP válasza:
Az, hogy a szüleid ilyenek, az nem a Te hibád!!!!!!! Azt mondanám, ha nagyon-nagyon gáz a helyzet, kérj segítséget, pl.: a helyileg illetékes gyermekjóléti szolgálattól. Ha megoldható, pszichológusi segítség nyújtást is kérj (ha van lehetőség akkor akár a gyermekjóléti szolgálaton belül, vagy ha van iskola pszichológus, akkor attól). Ettől az apád még nem változik, de képes lehetsz úgy túl élni úgy, hogy ne rokkanj bele. A gyermekjóléti szolgálat, ha nagyon gáz a helyzet tehetnek más lépéseket is. Ami még fontos, hogy ez nem természetes, hogy egy szülő így bánjon a gyerekével.
2012. szept. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem nem ilyen az apam es oszinten sajnallak:(( Nagyon rossz lehet.. Sajnos ebbol csak a tanulsagot tudod levonni, hogy hogyan ne neveld a gyerekedet.
2012. szept. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is hasonlóképpen nőttem fel.Bár én ilyen idősen szinte sosem voltam otthon,mindig barátokkal lógtam,hogy ne kelljen folyton otthon lennem,bezárva a szobámban.És ez elviselhetővé tette valamennyire.Javaslom neked is ezt a taktikát.
2012. szept. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Manapság a szülők azért vállalnak gyerekeket hogy rajtuk levezessék a feszültséget.Akkor már miért nem vesznek boxzsákot?Olcsóbban kijönnek vele egyébként is,nem értem miért a gyereken kell levezetni a feszültséget.Azt még talán megértem ha ingerültebb az ember de hogy verje a gyerekét marhaságok miatt?Miért nem valami profi boxolóval kezd ki akkor az illető?Az ilyeneket úgy elkéne verni
2012. szept. 11. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!