Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, egyáltalán tehetek...

Mit tegyek, egyáltalán tehetek-e valamit, ha túlzóak az elvárásai?

Figyelt kérdés

Szerencsére én már lemeccseltem ezt édesanyámmal, viszont a húgom még nagyon az elején van.

Ott kezdődik az egész, hogy édesanyánk megtagadja/letagadja, hogy nő fel szíve utolsó magzata, talán a saját öregkorát látja közeledni, vagy ki tudja.

A lényeg hogy a kishúgom elég ronda kettős mércét kap.

Egyik oldalról ő a pici, anyukám fel se vilagositotta, tőlem kérdezgetett, nem engedte, hogy betét legyen nála, még szerencse, hogy rádumáltam, mert a suliban jött meg neki.

Nem lehet kint sötétedés után, elé kellett mennem, ha lejött hozzánk, mert át kellett mennie a főúton. 12 éves koráig kocsival vitte a negyed órára lévő iskolába, ez csak azért szűnt meg mert elromlott az autó.

Hozzáteszem hogy egy kisebb faluban lakunk ami nagyon nyugodt, 7 éve nem volt betörés stb. A legdurvább erőszak az volt hogy pár srác verekedett.

Nem hagyja úgy öltözni, ahogy akar, még posztere se lehet. Odafigyel hogy miket néz, és legtöbbször megvétózza.

A másik oldalról viszont elvárások tömkelege zúdul szegényre. Elvárás, hogy segítsen (nincs kimondva, tudnia kell), hogy nyugton legyen, ne zajongjon. És a jeles tanulmányi eredmény.

Az év végi bizonyítványában lett egy négyes(matek), és egy hármas(magyar nyelv) és valami brutális patalia lett. Azóta heti kétszer anyám tollba mondd neki, meg kap egy rakat matek példát, hogy javítson.

Nagyon stresszelt rajta, végül én vitatkoztam össze anyámmal, hogy mennyire igazságtalan, mert nem lehet mindenből tökéletes az ember.

Holott anyukánk valami iszonyú helyesíró, egyszer elmondta, hogy a legjobb tollbamondás jegye hármas volt.

Apánk meg a matekhoz hülye, ha boltbamegy, akkor számológépet használ, mert pl azt ki kell már számolnia hogy 12 zsemle hogyan lehet 240 forint.

Szegény húgom megörökölte mindkettőt.

De gyönyörűen rajzol, kétszer felolvas egy verset és szinte hibátlanul elmondja, jól zongorázik, sportokban ügyes, kedves, nyugodt természetű.

A másik csuda dolog egyébként a zongoza. Ügyes benne nagyon, szinte abszolút hallása van, de jobban szeretne csellozni, vagy hegedülni. De nem engedi neki édesanyánk, hogy váltson.

Ugye ügyes sportokban, hívták is szinte az összes iskolacsapatba, sportklubba, de nem mehet, mert műtött a lába (gyógyult), meg jajmilesz ha szegény megsérül.

Anyánk 54, a húgom a 14et tölti, én 24 vagyok.



2014. aug. 4. 05:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Te semmit nem tudsz tenni ... Még egy pár év és a hugi is a saját lábára tud állni ,ki tud állni magáért majd ! Addig türelem .. Megpróbálhatsz beszélni édesanyátokkal ,de hogy lesz e foganatja o.O ? .. Nem biztos .
2014. aug. 4. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Bizonyos szempontból én vagyok az anyja... :(

Hozzám szalad tanácsért, sírni, főzni tanulni...

Pár utcára lakunk tőlük, nekem már külön családom van.

Két hete kérdezte sírva, hogy hozzámköltözhet-e.

Anyukám szinte úgy kezeli mint valami virtuális petet. Ellátja, tanítja, de legyen csendben, és viselkedjen úgy ahogy a gazdi elképzeli.

2014. aug. 4. 05:49
 3/8 anonim ***** válasza:
50%

Azt nem tartom túlzásnak, hogy 14 évesen nem csavaroghat sötétben, meg azt sem, hogy segítenie kell otthon - ezek inkább természetesek.


Az, hogy gyakorolnia kell a helyesirást meg a matekot, szintén jogos, mert attól, hogy a szüleid nem voltak jók benne, a gyereknek még nem árt megtanulni ezeket is. Mellesleg mind a helyesírást, mind a matematikát (középiskolás szint végéig) CSAK szorgalommal is meg lehet ötösre tanulni, és továbbtanulni csak így fog tudni. Márpedig azt kizártnak tartom, hogy a húgod csak az általánost akarja elvégezni.

Egy lábmütét után meg komoly sportot nem javasolt végezni kifejezett orvosi javaslat nélkül, mert belerokkanhat.


Ami túlzás, az egedül az egészségügyi téma, de ezeket az információkat töled megkapta.

2014. aug. 4. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A lába már gyógyult.

A matekot is próbálja bemagolni, de ugye az se sokat segít, hogy rágörcsöl a dolgozatokra, egy egy témazáróba belebetegszik(gyomorgörcs, hányás, hasmenés), retteg hogy rosszjegyet kap.

A segítség meg persze hogy elvárható. De! Úgy, ha szólnak vagy megtanítják rá. Nem úgy hogy egyszer csak rádörrennek az ember lanyara, hogy "nem látod, hogy szemetes a lépcső, száraz a virágföld, tele van az a kuka, amit csak főzéshez használunk (hetente ha beledob valamit a kiscsaj).

Amásik oldalon meg még mindenhez kicsi.

Én tanítottam meg felmosni, teregetni, sőt a mosógépet használni. Bár otthon nem nyúlhat hozzá.

A sötétedés meg ugye télen volt gáz. Pénteken négyig volt suliba, utána már nem szánkózhatott, mert jaj, alkonyodik.

Ráadásul most kezd kamaszodni.

Az a legnagyobb baja, hogy jót nem tud csinálni. Fogalmazását és versét is adták már le a megyei újságban, az nem számít. Hogy kiválóan zongorázik, az se. Hogy kedves, jó szívű, nincs konfliktusa az iskolában, szép tehetséges, mindha nem számítana. Mert nem tökéletes.

2014. aug. 4. 09:09
 5/8 anonim ***** válasza:
78%

Ez most off lesz, de a hugod egyetlen nagy szerencséje Te vagy.


Nagyszerű testvérnek tartalak,és kérlek rá,h mindig maradj mellette.


Nélküled nem elsz belőle egészséges ember,csak valami komlexussal teli,szülőfüggő.


Nekem is van egy 10 évvel idősebb nővérem, 8 éve nem láttam.. Ezért hatott meg nagyon a történeted,és ezért szeretném kiemelni,h mennyire fontos vagy te mindebben.

Azt a 4 évet segíts neki kihúzni, aztán költözzön a közeledbe.

100x vagy annyira anyja,mint a sajátotok.

2014. aug. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
73%

Tényleg le a kalappal hogy ennyire jó testvér vagy. Szerintem egyszerűen azzal tudnál segíteni ha folytatnád amit eddig csináltál. Beszélgess vele, ha kérdez válaszolj, tanítsd meg azokra a dolgokra amire az anyjának kéne(mosás, takarítás, főzés, női praktikák) dicsérd sokat azok miatt amiben jó, és próbáld továbbra is támogatni az anyukátok "ellen" amikor túlzásba esik(próbáld észérvekkel meggyőzni, mint eddig)


Nem tudom ugyan hogy mennyire vagy rá hajlandó, de kicsit segíthetnél neki "kijátszani" az anyukátokat. Nem azt mondom nyilván hogy engedd el diszkózni hajnalig és tanítsd hazudozni, de ha valami filmet mindenki látott a korosztályából, neki meg tilos (pedig neki való) akkor hadd nézze meg amikor nálad van. Télen ha 4-kor már nem akarja kiengedni hogy szánkózzon, mondd hogy vele mész (aztán vagy mész vagy nem). Ha engedi hogy nálad aludjon vagy csak átmenjen pár órára, beszélgessetek, engedj neki olyan dolgokat amiket anyud ok nélkül tilt neki. (ismét nem azt mondom hogy hazudjatok és csináljatok valóban nem neki való dolgokat, de egy tinifilmtől vagy attól hogy délután 5-kor megy haza még senkinek nem lett baja) Általában nem vagyok híve a szülők átverésének, de ez a fajta kettős mérce tényleg túlzás.

2014. aug. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Összeírtuk melyek azok a háztartási gépek, amiket használhat illetve nem használhat.

Amit igen: hűtő, vasaló, porszivò, mikró, hajszárító.

Amit nem(mert kicsi hozzá): turmixgép, pizzasütő/kenyérpirító, gáztűzhely, mosógép(a ruhákat kiszedheti teregetni), gőztisztító,.

Hol a logika?

2014. aug. 5. 18:41
 8/8 anonim ***** válasza:
57%
Tehát a hajszárítót ami víz mellett(tehát egy átlag fürdőszobában) elég balesetveszélyes használhatja, a kenyérpirítót nem. A vasalót ami forró és gyakorlott háziasszonyként is könnyen megégethetné magát használhatja, de a mosógépet nem. Ne keress logikát, nincs. Sajnállak titeket, de a húgod borzasztó szerencsés hogy vagy neki.
2014. aug. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!