Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy vegyem rá anyát, hogy...

Hogy vegyem rá anyát, hogy elköltözzünk? Többi lent

Figyelt kérdés
Az a baj, hogy én Budapestre (vagy a környékére) akarok költözni, mert akkor nem kéne koliba se mennem, vagy órákat buszozni, ha haza akarok jönni a gimiből. Anya azt mondta, hogy nem akar Pestre költözni, mert neki nagyon nem szimpatikus, meg zajos nagyváros, lehetetlen közlekedni, akik ott élnek azok bunkók, állandóan drogoznak meg piálnak. Mindezt úgy állítja, hogy még nem is volt ott, csak átutazóba. Hiába próbáltam rávenni, hogy van csendesebb meg nyugodtabb része is, nem csak a belváros, meg a sok embert és a közlekedést is meg lehet szokni, és itt is legalább olyan bunkók az emberek, mint ott, még mindig tartja magát ahhoz, hogy ő nem akar költözni sehova. Akkor mondtam neki, hogy ha nem költözünk, én akkor is Pestre akarok suliba járni, erre meg azt mondta, hogy felejtsem el, nem fog elengedni, úgyhogy ne is nézzek ott sulit. Hogy tudnám valahogy megszerettetni vele Budapestet annyira, hogy legalább engem elengedjen?

2014. aug. 5. 17:42
 1/7 anonim ***** válasza:
18%
tuzel :)
2014. aug. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%

Hát azért egy költözés nem így megy. Manapság eladni sem egyszerű jó áron egy házat/lakást. Meg a fővárosban jóval drágábbak az ingatlanok. A különbözetet miből is fizetnétek ki?

Meg munkahelyet se csak úgy váltogat az ember kénye-kedve szerint... Emberi kapcsolatok is vannak, amiket nem biztos hogy szeretne csak úgy eldobni magától.

Még nagyon gyerek vagy, sok dologra semmi rálátásod. Ezzel így csak kinevetteted magad, remélem tudod. Egyetemre majd oda mész, ahová szeretnél. De így ennyi alapján az életben rá nem veszed, hogy odaköltözzön.

2014. aug. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%

" akik ott élnek azok bunkók, állandóan drogoznak meg piálnak. " :D Ezt honnan szedte a kedves mama?


Majd egyetemre oda jelentkezel, ahova akarsz, addig meg bírd ki.

2014. aug. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Gondold át először is, hogy nem csak a lakhelyetek fog megváltozni, hanem minden. És ne csak magadra gondolj, anyukádra is. Viszont ha tényleg minden lehetőségetek adott a költözéshez, akkor szerintem ne a városba költözzetek, hanem valahova az agglomerációba. Rengeteg jó hely van Bp közvetlen környékén, keress ott házakat. Lehet anyukádnak is jobban tetszene így a dolog.
2014. aug. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Pesten is annyi bunkó van, amennyi máshol. Sőt, állítom, hogy itt kevesebb is a bunkó ember. Egy neves boltban dolgozom, rengeteg ember megfordul nálunk, és annyira szeretem a vevőket. 1 héten jön 2 bunkó, a többi nagyon aranyos, legyen az kicsi-nagy nő-férfi.
2014. aug. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
64%
Mi az hogy pest nem szimpatikus? nem lehet közlekedni? akik itt élnek bunkók? állandóan drohozunk meg piálnak?? Gratulálni tudok anyukádnak! Természetesen vannak bunkók drogosok meg ilyenek de bárhol bármilyen városban vannak ugyanannyian! Bárhova el tudsz jutni a közlekedéssel , nem vagyunk bunkók (Unokatesóm bemutatott osztálytársainak mint goromba volt undok és úgy néztek volna rám minta valami ufó vagy bűnöző lennék majd amikor az én barátaimnak/osztálytársaimnak mutattam be mindenki kedvesen fogadta egész napot eltöltöttük együtt és azóta is kérdezik hogy nem jön e velünk ! Én pesti vagyok ő falusi és még rengeteg ilyen esetet tudok mondani!)
2014. aug. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz. :)

A második és harmadik válaszolónak pedig csak annyi lenne, hogy ha nem lennének meg hozzá a körülmények, akkor nem akarnék ennyire elmenni, mert tudom, hogy nem lehetne. Az a baj, hogy a környezet miatt nem szeretne oda költözni.

Most elkezdtem a környéken nézelődni, hátha lesz egy olyan hely, ami neki is szimpatikus lesz. :)

2014. aug. 7. 11:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!