Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy vegyem rá anyámat, hogy...

Hogy vegyem rá anyámat, hogy ne vegye el a tanfolyamért kapott pénzemet?

Figyelt kérdés
Nagy mellénnyel belevágtam egy munkaügyi tanfolyamba, de most 1 hét után sikítva menekülnék annyira nehéz. Sajnos otthagyni nem lehet. 300000 Ft-ot kapok összesen a tanfolyamért, ez pont fedezné a megbukás költségeit. Egyben nem tudnék kifizetni ennyi pénzt, se anyám, se apám. Hogy vegyem rá, hogy ne vegye el a pénzt? Mondtam neki, hogy ha valami nagy csoda folytán átmegyek akkor megkaphatja a pénzt, de szó se lehet róla. Legszívesebben felvágnám az ereimet.

2014. júl. 6. 13:58
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
67%
Milyen tanfolyam ez, hogy ennyire nem boldogulsz vele? Egyébként meg nem adod oda, és kész. Ha átmentél, odaadod, ha nem, akkor megmondod, hogy bocsi de ebből kellett állni a pótvizsgát. Vagy mondd azt, hogy mégse kapsz érte pénzt. Egyáltalán, miért mondtad el, hogy kapsz?
2014. júl. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 A kérdező kommentje:
Tudja, hogy kapok érte pénzt mivel a munkaügy szervezte és ismerőse is jár ide. Gyors és gépírás egyébként. A gépírás könnyű, de gyorsírás... A hajamat téptem tőle 2 óra után.
2014. júl. 6. 14:03
 3/52 anonim ***** válasza:
69%
Semmi köze a pénzedhez. Ha te kapod, milyen jogon kívánja elvenni tőled?
2014. júl. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
30%

Ugy hogy ne naluk elj az o lakasukban, hanem allj a sajat labadra. Onnantol a te penzed a sajatod, es senki nem szolhat bele.


Az viszont nem megy, hogy a lakhatas/ellatas az joljon ingyen, ez nem egyiranyu dolog. Olyan nincs hogy ami az ovek az a tied is, ami a tied ahhoz nekik semmi kozuk.

2014. júl. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 A kérdező kommentje:
Mert ez jár neki szerinte.
2014. júl. 6. 14:07
 6/52 anonim ***** válasza:
84%

Figyelj, mindent meg lehet tanulni, csak akarni kell. Gyakorolj sokat, akár otthon is, fog az menni. Gondolj arra, hogy versenyképesebb leszel a munkaerőpiacon ezzel.

Én két éve röntgenesnek kezdtem tanulni, hát, mikor szembesültem vele, hogy tulajdonképpen mekkora szívás az anatómia, én is legszívesebben feladtam volna, de nem lehetett, kötött a szerződés, nagyon sok pénzbe fájt volna. Örülök utólag, meg lehetett tanulni azt is, és magát a röntgenezést is, pedig mikor gyakorlaton voltam, az első napokban azt hittem, én a büdös életben nem fogom tudni ezt önállóan csinálni :D Ahhoz képest 1-2 hónap után már nagyon jól ment. Csak ne add fel, ne keseredj el, és főleg ne határozd el, hogy nem tudod megcsinálni, meg fogsz bukni.

Anyáddal meg akkor tényleg csak annyit tehetsz, hogy elmondod még egyszer értelmesen, hogy miért nem adod oda, és ha átmész odaadod. Ha még mindig hisztizik, kérdezd meg, hogy ha meghúznak, tervezi-e kifizetni a költségeket, és ha nem, mégis miből kellene neked fizetni, ha ő elveszi a pénzed. Ha nem használ ez sem, menthetetlen, ne add oda neki és kész.

2014. júl. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
76%
Mégis hogy álljon a lábára, ha nincs munkája? Éppen azon van, hogy legyen, de ha az anyja elveszi a pénzt, amiből az esetleges bukás után próbálkozhat még egyszer, nem fog menni.
2014. júl. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 A kérdező kommentje:
Máshol ezt minimum 2 évig tanítják itt meg fél év alatt leadják. Beszéltem egy ismerősömmel aki azt mondta, hogy 2 év is kevés megtanulni ezt. A tanár ráadásul nagyon bunkó.
2014. júl. 6. 14:11
 9/52 anonim ***** válasza:
78%
Csináld végig a tanfolyamot, és próbálj meg nem úgy hozzáállni, hogy úgyis megbuksz! A pénz meg elvileg téged illet, ha nagykorú vagy, hiszen te végzed a tanfolyamot, nem a szüleid.
2014. júl. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 A kérdező kommentje:
Megmondta, hogy se ő meg se apu nem tudja kifizetni a bukást.
2014. júl. 6. 14:13
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!