Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy vegyem rá anyukámat,...

Hogy vegyem rá anyukámat, hogy elengedjen 2 napra?

Figyelt kérdés

A barátaimmal mennénk négyen a Balatonra 2 napra. A gond az, hogy anyukám nem enged el, pedig egyáltalán nem vagyok megbízhatatlan. Bulizni is csak ritkán megyek és akkor se szoktam lerészegedni, meg olyan dolgokat művelni. Ha megkérdezem mi az oka, hogy nem enged el csak annyit mond, hogy "csak". Nem értem mért ilyen hajthatatlan, hisz általában el szokott engedni mindenhova. Szerintem az lehet a baj, hogy ebből a baráti társaságból csak egy valakit ismer (a legjobb barátnőmet) és őt is csak futólag. Amúgy egy napra elengedne, úgyhogy legrosszabb esetben is max. az lesz, hogy csak egy napra megyünk. Végül is nekem ez is jó, de azért ha valaki ír valami jó ötletet, hogy lehetne mégis rávenni, akkor azért még utoljára bepróbálkoznék.

17/L



2014. júl. 7. 22:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem enged, mert félt. Ez megérthető. Ha a többi barátod fiú lenne, akik megtudnának védeni, és ISMERI őket akkor lehet megengedné, így nem hiszem, hogy meg tudod győzni. :/

2 éve párkapcsolatban vagyok a 20 éves barátommal, szóval ha vele megyek nem félt, ezért elengedne. De így neked necces. De ha megnyugtat én sem megyek mert nincs rá keret:-)

17L

2014. júl. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
18%

Mondjuk közöld vele, hogy nemsokára felnőtt leszel, és akkor már úgyis oda mész, ahova akarsz.

Sosem értettem az ilyen szülőket...

2014. júl. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hát gondolom, hogy félt, de ennyi erővel egy nap alatt is történhet olyan. Két fiú is jönne velünk. Az egyik a barátnőm pasija. Amúgy nekem is csak onnan van rá keret, hogy diákmunkával megkeresem rá. Tehát abba se lehet belekötni, hogy lehúznám anyámat.
2014. júl. 7. 22:16
 4/11 anonim ***** válasza:
65%

Ha menne veletek nagykorú (értsd: felnőtt, tehát nem 18, hanem mondjuk 23-24) akkor elengednélek.

Csak barátokkal nem szívesen. Annyi mindent látni, hallani, megőrjíti az embert a sok minden, a szüleid aggódnak.

2014. júl. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Azt mondta ő is, hogy jövőre már úgy is oda megyek ahová akarok, de most még nem...
2014. júl. 7. 22:17
 6/11 anonim ***** válasza:
90%

4-es,akkor meg abba lehetne belekötni -joggal-, hogy mért barátkozik 6-7 évvel idősebbekkel...


Kérdező, kérdezd meg édesanyádtól, hogy ezek szerint jövőre akár 2 hétre is elmehetsz, hisz nagykorú leszel? És -ha most még nem vagy elég érett- jövőre a születésnapodon hirtelen érett leszel? És hogy? Tapasztalatok nélkül egyik napról a másikra?


Amúgy mi ez a 2 nap Balaton? Balaton Sound? Mert az nem ugyanaz....

2014. júl. 7. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem azzal van problémám, hogy nem enged - jó, az is... én engednélek. 18 évesen is történhet veled bármi (az más kérdés, hogy akkor már Te felelsz magadért, de ha akkor szenvedsz balesetet, nekem, mint anyudnak ugyanolyan pokol lenne...) -, hanem azzal, hogy "CSAK". Ez nem válasz!


Ha valamit nem engedek, vagy kifogásolok, és a másik kérdi az okát, nem lerendezem egy semmit mondó csak-kal, hanem elmagyarázom, MIÉRT - akárhány éves is az illető.


Kérdezd meg újra anyud - ha az agyára mész, akkor is -, és kérd meg, hogy INDOKOLJA, miért nem mehetsz. Ha kell, addig lógj rajta, míg nem válaszol normálisan.


Ez a csakozás, meg mertezés kommunikáció képtelen, gyerekes egyénekre jellemző.

2014. júl. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha van idősebb testvéred vagy unokatesód , hívd el őt is és akkor talán elenged ha látja hogy 1 idősebb tesó is ott lesz.Mutass be néhány barátodat anyukádnak és akkor megbízik majd bennünk.
2014. júl. 10. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
2.es válaszoló. szerintem akkor sem oda megy ahová akar, mert a szülői beleegyezés szükséges, hogy jó kapcsolatuk legyen.Az a gyerek oda megy ahova akar, azzal nem törődnek a szülők. A mai világban jobb ovatosnak lenni.17 évesen még fiatal és sok baj érheti.
2014. júl. 10. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Képzeljétek, belement anyukám!:D Úgy megölelgettem, ahogy már rég nem.:D Holnap szerintem cserébe kitakarítom az egész házat, amíg dolgoznak.:) Amúgy azt mondta, hogy megbízik bennem, meg szerinte sem vagyok felelőtlen, csak az aggasztja, hogy valami baleset történhetne.

Nagyon köszönöm a tanácsaitokat!:)

2014. júl. 10. 23:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!