Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti segítitek a szüleiteket...

Ti segítitek a szüleiteket anyagilag? Hogyan?

Figyelt kérdés
Viszonylag jól keresünk a férjemmel együtt, kb kétszerannyi a fizetésünk mint a szüleimnek. Mondjuk ők se szűkölködnek, simán megélnek, van pénz kajára, számlákra, még nyaralni is elmennek minden évben. De mégis úgy érzem, hogy kellene segítsem őket valahogy, de anyu nem fogad el tőlem pénzt. Néha bevásárolok neki ezt-azt, egy nagy mosóport, öblítőt, ilyesmiket. Bátyám pl nálam is jóval többet keres, de nem vesz nekik soha semmit. Szerintetek ez elég? Ti többet( menniyt, hogyan?) segítettek a szüleiteknek?
2014. aug. 8. 18:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nincs szükség rá, apámnak több a nyugdíja mint az én közalkalmazotti fizetésem. Szerintem ne erőltesd ha nyaralni is jut nekik akkor nem kell.
2014. aug. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szüleid meg tudnak élni a nyugdíjukból, akkor ne érezz semmiféle belső kényszert arra, hogy őket ilyen szempontból támogasd. Úgyis támogatni kell majd őket, de az pénzzel nem megfizethető dolgokra vonatkozik majd.
2014. aug. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkor és abban kell segíteni a szüleinknek amikor szükségük van rá.

Pl. nagyobb házimunkák, bevásárlás, orvoshoz kísérés.


Nem értem a kérdést. Miért kell segíteni a szüleidet anyagilag, ha nincsen rá szükségük?

2014. aug. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemistaként annyit tudok segíteni, hogy eltartom magam diákmunkából és így nekik nem kell rám költeni.
2014. aug. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én igen. A szüleim becsülettel végigdolgozták az életüket, pechükre olyan szakmát választottak, amik ebben az országban sem anyagilag, sem erkölcsileg nincsenek megbecsülve. Apám mentőápoló, anyám ápolónő volt (egy éve nyugdíjas). Sosem jellemezte őket, hogy nagy lábon élnének, persze nekünk megadtak mindent a lehetőségekhez képest. Bőven megélnének, de sajnos hoztak egy rossz döntést: deviza alapú hitelt vettek fel, hogy öreg korukra rendbe tegyék az otthonukat (tetőcsere, hőszigetelés, nyílászáró csere, fűtés korszerűsítés, stb.). A hitelt is becsülettel fizetik, de így már luxus dolgokra - már ha a napi friss zöldség, gyümölcs és hús annak számít - nem futná nekik. Én mérnök vagyok, a testvéreim tanár, illetve óvodapedagógusok lettek. Én egyedül többet keresek mint ők ketten. Mindhármunknak van családunk, mégis én tudom őket a legkönnyebben támogatni. Pénzt ők sem fogadnak el, de minden hónapban elviszem anyát egy nagy bevásárlásra, ahol én fizetek. Megveszek nekik egy hónapra elegendő tartós, illetve fagyasztva tárolható élelmiszert, illetve tisztítószert, nekik így már csak olyan dolgokra kell költeni mint például a kenyér. Engem ez nem zavar, hiszen egyrészt ők is támogattak abban, hogy mérnök lehessek, másrészt rengetegszer eszünk náluk a feleségemmel, illetve anya rengeteget vigyáz az unokára is (főleg mióta nyugdíjas). Tavasszal el akartam adna a régi kocsimat (2005-ös G Astra), de inkább apám vette meg a piaci ár töredékéért. Annyit kértem csak tőle érte, amennyit az öreg Suzukiért kapott. Így most nekik is van egy tíz évnél fiatalabb és biztonságosabb autójuk. Így legalább a családban maradt, úgyis a szívemhez nőtt az a gép (első kocsim volt). A feleségemnek egyedül él az anyja ("apósom" már korán meghalt - nem is ismertem), így természetesen őt is támogatjuk anyagilag.
2014. aug. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem, mert szerencsére nem szorulnak rá.


Szerintem neked sem feltétlenül kéne anyagilag támogatni őket, ha jól megélnek. Úgyis elfog jönni az az idő, amikor segítségre lesz szükségük. És itt most nem anyagiakra gondolok.


Mosópor helyett én inkább színházjegyet vennék, vagy egy weekenddel lepném meg őket.

2014. aug. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem. De csak azért mert nincs felesleges pénzünk amit odaadhatnánk...Örülünk, hogy mi kijövünk a fizetésünkből a férjemmel.


Ha mindketten keresnénk pl fejenként 300ezret akkor biztos segítenénk a családjainkat.


Anyósom kért kölcsön az esküvőnk után. Ő ragaszkodott hozzá hogy kölcsön legyen. Azóta sem láttuk a pénz felét.....


Mikor anyósnak nem volt munkája szóvá is tette hogy amint lesz, visszafizeti. kb 1 éve dolgozik, nem fizetett azóta sem. Mikor emlegette mondtam hogy a család fontosabb, nem a pénz. Úgy tűnik megértette:) és nem emlegette azóta a dolgot.

2014. aug. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
51%

Nem, mert felesleges pénz az, amire nincs szükség. Ha elmennek nyaralni minden évben, mindenre jut pénz, hova akarsz még adni?


A férjed helyében nem tolerálnám ezt a viselkedést, ti már egy külön család vagytok, a saját életetekről kellene gondoskodnotok! A saját megélhetésetekre, házatokra, a gyerekeitek jövőjére nem gondolsz?


Egyetértek a szülők támogatásával, ha rászorulnak. Ha nem, az viszont csak az ablakon kidobott pénz.

2014. aug. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

A szüleim nem nyugdíjasok, dolgoznak még mind a ketten.

Az a havi párezer forint amit rájuk költök nem veszélyezteti sem a családomat, se a jövendőbeli gyerekeim életét. Ők felneveltek, megadtak mindent amit lehetett, még bulizásra is mindig kaptam pénzt fiatalkoromban, aztán egyetem alatt otthon laktam, igaz, hogy dolgoztam is mellette, de azt a pénzt magamra költöttem, nem képrtek belőle soha semmit. A színház jó ötlet, egy wellness hétvége az azért már kicsit sok, még mi se nagyon járunk ilyenekre.

2014. aug. 8. 19:42
 10/10 anonim ***** válasza:
Én sem.Habár nagyon jól keresek-bőven jutna nekik is amellett hogy nekem sem kell az árakat lesnem állandóan-de nincs rá szükségük.Nemsokára nyugdíjasok lesznek,most pedig még dolgoznak ebből jut nekik mindenre.(nyaralásra is)
2014. aug. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!