Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyi esélyem van diákként...

Mennyi esélyem van diákként munkát találni?

Figyelt kérdés

Jövőre érettségizek, jövő nyárra szeretnék valami munkát Bp-n, diákszövetkezeten keresztül. Fősulira megyek majd. Azért ide tettem fel a kérdést, mert nem állunk jól anyagilag, szeretnék valahogy itthon besegíteni, míg itt lakom, szeptembertől viszont költöznék kollégiumba (60 km-re lakom a fővárostól) és arra is kellene a pénz, az első hónapra (mert ugye októberben utalják az ösztöndíjakat, ha egyáltalán megkapom a szocot). És utána is dolgoznék, amikor lehetőségem lesz rá, viszont a pénzt ide küldeném haza.

17/L :)


2014. aug. 8. 22:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Van, diákszövetkezeten keresztül. Ők jobban meg tudják mondani milyen munkák vannak, amik beleférnek az időbeosztásodba.
2014. aug. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát minimál órabéreset, ha nem is álommunkát biztos találsz. Regisztrálj időben a szöviknél és figyeld a hirdetéseiket facén, a honlapon, stb. Meg kérj időben iskolalátogatásit, mert ha nyáron jut eszedbe, az kellemetlen, bár talán most már diákigazolványt is elfogadnak?

Viszont abban nem vagyok biztos, hogy pesten kéne keresned. Sok munka pesti agglomerációban van vagy peremkerületen, oda még ki kell jutnod, miután ingázol napi 120 kilométert. Se a helyközi, se a bkv bérlet nincs ingyen. Valamit az egész napos távollét alatt enned is kell. Annyira meg nem biztos, hogy túlfizetnek, hogy eleget tudj félrerakni. Próbálj meg helyben keresni valamit.

Az évközi munka meg függ a ráérésedtől. Próbáld úgy összerakni az órarended, hogy teljes szabad napod is legyen. Telefonközpontos, ügyfélszolgálatos munkára mindig keresnek embereket, viszonylag kötetlen beosztásban, csak havi minimum óra van megszabva, meg hogy egyszerre legalább 4-6 órás műszakot vállalj.

2014. aug. 8. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Valamilyen munkát egészen biztosan adni fognak, regisztrálj be több diákszövetkezethez is! Diákoknak év közben könnyebb munkát találni, mint nyáron (legalábbis én ezt tapasztaltam az elmúlt években).

Viszont az, hogy mennyit tudsz suli mellett dolgozni, nagyban függ attól, hogy milyen szakra mész, milyen lesz az órarended! Amúgy a 2. félévtől könnyebb lesz, ha sikerül megcsípned a tanulmányi ösztöndíjat! Sok sikert! ;)

2014. aug. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
40%

Végre egy rendes egyetemista :) Mármint, már bocsánat a kivételnek, de a legtöbb egyetemista ódzkodik a munkától.

Én úgy találtam munkát, hogy hagytam a diákszövetségeket.. A diákszövetség egy dolgot ajánlott, gyárat. Most persze a semminél jobb az is, csak az volt a gond, hogy legtöbbször felhívtak műszakkezdés előtt 2 órával, hogy be kellene menni. Szóval nem volt igaz, hogy a diákszövetség az én időbeosztásomat nézi, azt (és a jobb munkákat) csak az ismerősöknek tartották fent :) Volt olyan, hogy honlapon volt kihirdetve munka, mikor beküldtem az önéletrajzot, letagadták, hogy lenne olyan munka. (Persze én egy kis városban lakok, ahol mindenki mindenkinek ismerőse, lehet máshol más a helyzet...)

Amit tudok ajánlani, hogy bármit meglátsz, próbálj meg rá jelentkezni. Én így kerültem be eladónak egy kis üzletbe (a kirakatüvegre volt ragasztva, hogy keresnek embert), suli mellett már több mint 2 éve dolgozom. Szombatonként igaz, hogy 10 órázom, viszont jó helyem van és fix. Alkalmi szerződésekkel vagyok, azt tudom mondani, hogy ezt is próbáld meg nézni, hátha valahol kifejezetten így foglalkoztatnak. (Nagy előnye, hogy nem kell szoc.támhoz, meg hasonlókhoz bevallani..) Amúgy ha elmúltál 18, akkor foglalkoztathatnak teljes munkaidős szerződéssel is, pl. nyáron. Nekem volt hogy így dolgoztam, igaz, ez a munkáltató döntése volt, hogy nem élteti a diákszövetségeket, hanem bejelent normálisan, minimálbérre. Szóval csak ez is arra tipp, ha meg vagy szorulva. (én annó a jogsimra így kerestem meg a pénzt)

2014. aug. 8. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
koszi! ugy tervezem, h napi 8 oras melo meg hetvegen is. diakberlet nem olyan draga meg a vonat foleg nem mert nagybatyam mavos :-) 1 nap alatt visszaterul az ar
2014. aug. 9. 00:09
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem az a tapasztalatom,hogy Budapesten nagyon könnyű diákmunkát találni...Akár alkalmit is,akár folyamatosat,sok melónál a munkabeosztásnál is elég segítőkészek,rugalmasak. Úgyhogy nem kell betojni:)
2014. aug. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!