Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anya-fia kapcsolat, fog tudni...

Anya-fia kapcsolat, fog tudni találni az anyuka hozzávaló férfit?

Figyelt kérdés

Adott egy nagyon kedves, értelmes anyuka, aki együtt él még a szüleivel, az anyukának van egy 14 éves fia. Egy vidéki kis faluban laknak, elég messze a városoktól, munkalehetőség nem túl jó. Most az anyuka el tudott helyezkedni egy cégnél, kb 150e nettó fizetése van. Csak bizonytalan a cég, várható a jövőben, hogy leépítések lesznek.

Az anyuka gyereke jövőre kollégiumba fog menni+fizetős középiskolába, ami mindennel együtt caklipakli kb 60e-70e Ft lesz. Tanulhatna a gyerek a településtől nem túl messze lévő városban, oda csak a bejárkálásért kellene fizetni.

A gyerekről:

Mivel együtt lakik a család, nagyszülők, gyerek, anya, ezért a kezdetektől fogva mindenki harcolt a gyerek szeretetéért, nagyon el lett kényeztetve, a gyerek semmilyen házi munkát nem csinál, ha meg lett kérve, hogy nyírja le a füvet, elkezdte nyírni, majd nagyon ideges lett, hogy neki ezt kell csinálni, és elkezdett csapkodni, kiabálni, meglehetősen agresszívan viselkedett. Barátai szinte egyáltalán nincsenek, folyton a család nyakán lóg valahol, észrevételem alapján nem egy népszerű gyerek, vannak dühkitörései rendszeresen.

A gyerek mindent megkap, feltétel nélkül, hatalmas igényei vannak, a megkapott holmijaira nem vigyáz, utána azok rendszerint használhatatlanok lesznek.

Elég mogorva, amúgy nagyon jól tanul, az anyja rengeteget tanul vele, versenyekre járatja, sok oklevele van, bár én ezt az anyuka kitartásának, szeretetének tudom be. A gyerek önállóan nem nagyon akar tanulni.

Nagyon fontos az anyának a gyereke jövője, gyanítom, ha lenen verseny az anyák között, ki mit tett meg a gyerekéért, jó eséllyel az elsők között lenne. Tényleg le a kalappal előtte.

A volt férj egyáltalán nem támogatja a gyerekét, a kötelezettségeket amúgy fizeti(gyerektartás)

Kérdésem az lenne, hogy fog tudni találni magának párt az anyuka úgy hogy lesz olyan férfi, aki ezt az egészet felvállalná?

Az anyuka tényleg nagyon rendes, kitartó, szorgalmas, kedves, nagyon szereti őt mindenki. És még csinos is.

Köszi a válaszokat.



2013. júl. 12. 05:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Anyuka elbaxta.Eselyes, hogy egy ilyen gyerekkel nem talal tarsat. Majd ha vegleg kirepult.
2013. júl. 12. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Ha elmegy koliba a gyerek ott ráncbaszedik ( ha legalább olyan, mint ahol én voltam, ott aztán aenkit nem érdekel anyuci kisfia eddigi kényeztetése, leginkábba társakat nem, ott egywnlőek, majd az van amit ott saját maga letett az asztalra...


A nő eddig is talalhattt volna, akkor talán lett volna esély elköltözni, a nagyszülő pedig csak akkor kényeztette volna, amikor látogatóban van a gyerek..a férfi példa pedig talán jó lett volna neki. A nőnek meg még mindig van esélye, maholnap a fia pedig felnőtt, ha nem tud viselkednii majd a suli után csapkodhat magában... Ezt pedig addig sem szabadna hagyni, mert semmihez nemmlesz kitartása

2013. júl. 12. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

A gyereknek nagyon jót fog tenni a kollégium, ott majd letörik a szarvát!

Anyja biztos jót akar neki, de így nem tesz jót a gyereknek, így nem szabad nevelni.

Párt majd akkor talál, ha a gyerek kirepül, mert ilyen gyereket egy pasi sem fog elviselni, ha meg megpróbálja fegyelmezni, örök vita téma lesz!

2013. júl. 12. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, részemről mentek a zöldek.

Az anya amúgy pedagógus, tudja jól, hogyan kellene nevelni a gyerekeket, csak nem elég erős hozzá. Próbálná ő nevelni egyedül a fiát, de akkor meg jön a nagyszülőktől a számonkérés, hogy ellenük neveli a gyereket.

A ludas az egész nevelés történetben a nagymama volt, a férje is olyan mint egy nagy darab fa. Egy vajaskenyeret képtelen magának megkenni. Viszont annál jobban el van pofátlanodva úgymond, mindent megenged magának, ő az önkényúr a házban. Sajnos a gyerek az ő képét kezdi felvenni.

Elköltözött volna az anyuka, de a tanári fizetésből...kicsit nehézkes, a szülei meg nemhogy nem támogatták a lakáshoz jutáshoz, a nagymama majomszeretete a lánya, meg az unokája iránt oda vezetett, hogy nem engedte el maga mellől őket. Még inkább keresztbe is tett a lányának, nehogy el tudjon menni.

2013. júl. 12. 08:01
 5/15 anonim ***** válasza:

Ha te vagy az anyuka, miért beszélsz 3.személyben?

Amúgy nem kellett volna hagyd magad, más is megvan gyerekkel, egyedül, akár albérletben, segítség nélkül. De legalább úgy neveli a gyerekét, ahogy szeretné.

Hát neked most ez a kényelem ára...semmi nincs ingyen, most van egy elviselhetetlen természetű fiad, aki az elkényeztetésből kifolyólag, majd mindenhol szívni fog, nem tud majd beilleszkedni, mert sehol senkit nem fog érdekelni, hogy gyerekként lesték minden óhaját.

2013. júl. 12. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Miért lennék én az anyuka?

Ha én lennék nyilván úgy teszem fel a kérdést.

Én egy kívülálló vagyok, aki jól ismeri a családot, egy jó ismerőse vagyok a hölgynek, és próbálnék segíteni neki. Mik lehetnek az esélyei, hogy lehetne jobb az élete.

2013. júl. 12. 08:42
 7/15 anonim ***** válasza:
Miért ne találhatna párt? Értelmetlen maga a kérdés. Nehéz, de szingli 20-asoknak sem egyszerű. Viszont a gyerek hozzáállása érdekes lehet majd. Megszokta, hogy ő van középpontban, lehet, hogy utálná majd az új pasit. Ez el lett cseszve,de csak anyuka hibája.
2013. júl. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Ha lehet, akkor valamilyen pozitívabb gondolkodású, érettebb életszemléletű emberek hozzászólását várnám.
2013. júl. 12. 22:08
 9/15 anonim ***** válasza:
Én 41 éves, pozitív életszemléletű nő vagyok. De milyen pozitív válaszokat vársz? Egy ilyen mértékben elrontott fiúgyermekkel kapcsolatban? Ezt ha tetszik, ha nem, kevés pasi fogja tolerálni, szó nélkül hagyni!
2013. júl. 13. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
30 éves, diplomás, közigazgatásban dolgozó, 4 gyerekes nő vagyok. Nem elég komoly?
2013. júl. 13. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!