Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetnék az anyámmal?

Mit tehetnék az anyámmal?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 17 éves lány vagyok, és anyukámmal van problémám. 2 dolog is van:


1. Anyu állandóan beleszól a dolgaimba. Mindig olyanokat mond, hogy kövér vagyok (egyébként szerintem nem annyira, de ő úgy csinál, mintha 100 kiló lennék!!!), meg mindig mond valamit, amitől elmegy az önbizalmam. :( A tanulásba is folyton beleszól. Mindig azt mondja, hogy nem tanulok sosem, és így persze nem is megy semmi :( Amíg nincs itthon, tök jól tudok tanulni, de mikor itthon van (általában itthon van) és folyamatosan zaklat, elég nehéz leülni és csinálni. Emiatt rossz az átlagom, de szeretném, ha az érettségim jó lenne, hogy egyetemre mehessek (vidékre!). Szerintetek mit csináljak, hogy tudjak normálisan tanulni?


2. Apummal folyton lekezelően bánik. Folyamatosan megalázza, egy csomószor minden ok nélkül besértődik, mindig elvárná, hogy pont ugyanazt gondolja, mint ő, és mindent az ő kénye-kedve szerint csináljon. Ha pl. mást gondol valamiről és ezt el is mondja (egyébként teljesen kultúrált módon, nem kötekedésképpen!!), akkor rögtön kiakad és megsértődik. Ilyenkor láthatóan zsörtölődve elvonul a szobájába és puffog magába. Ha meg apu odamegy, hogy megpróbálja kiengesztelni, akkor nem mond semmit, csak tovább zsörtölődik magában. De persze, ha nem megy oda apu, akkor "már nem is hiányzik neki". Elegem van belőle, hogy ezt kell hallgatnom minden nap!! A legnagyobb baj az, hogy apum meg nem képes kiállni magáért, évtizedek óta tűri, hogy alázzák, és semmit sem szól :( Komolyan mondom, örülnék, ha elválnának!! Szerintetek beszéljek erről apunak? meg arról, hogy mi miatt nem megy a tanulás? Mert ő láthatólag nem veszi észre, hogy mi folyik, meg hogy én mennyire szenvedek ettől.


2014. aug. 12. 18:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Mintha csak az én szüleimről beszélnél! Nálunk egy az egyben ugyanez van! Csak én már lemondtam róluk teljes mértékben menthetetlenek. Anyám már nem változik, apám meg továbbra is engedni fogja hogy anyám kihasználja. Egyébként milliószor beszéltem már mindkettővel, de nem változott semmi, így letettem az egészről.


Szerintem mindenképp beszélgess apukáddal, főleg hogy nem is igazán tud mindenről, ahogy írtad. És egy higgadt pillanatában akár anyukáddal is megpróbálhatsz beszélni, hogy neked mi esik rosszul, meg hogy tudod, hogy csak segíteni akar neked, de akkor sem így kellene intéznie a dolgait feléd.

Az, hogy apukáddal hogyan bánik, abba nagyon ne menj bele, inkább csak abba a részbe, ami téged érint.


u.i.: Ha gondolod, írj privátba, szívesen beszélgetek veled, ha szeretnéd. :)

2014. aug. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
73%
A sulyoddal tenyleg nem szep dolog hogy bant. A tanulast hogy csinalod mert ha latja hogy hazajosz es nem tanulsz jo hogy szol. A szuleid kapcsolataba meg milyen jogon szolnal bele. Ha apad velevan akkor biztos szereti es elviseli a rossz tulajdonsagait is.
2014. aug. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

1. Köszönöm a gyors választ! Majd megpróbálok beszélni apummal. Amúgy írtam privit!


2. De nem igaz, hogy nem tanulok!! Csak mielőtt elkezdek, szeretnék fél órát pihenni, tekintve, hogy 1 órát metrózom meg buszozom haza. És ha 1 percen belül nem kezdem el, akkor utána egész este nem hagy békén :(

Amúgy nem beleszólni akarok az apummal való kapcsolatába, csak rossz, hogy mindezt előttem csinálják :(

2014. aug. 12. 19:23
 4/14 anonim válasza:

Az első fele,akár rám is illene.Pont ma beszélgettem erről valakivel,és azt a tanácsot kaptam,hogy úgy próbáljam meg megkérdezni anyumtól,hogy mi a baja velem,hogy közben nem az ő hibáit hozom fel.Tehát a kérdés ne ez legyen:Mi a bajod velem?

Hanem valahogy így:Úgy vettem észre,hogy mostanában sosem csinálok semmit jól,mert mindig mérgesnek látlak.Miattam van?

Gondolom,anyud is hirtelen haragú-legalábbis én azt gondolom.Enyémmel is megpróbáltam leülni és beszélgetni,de képtelenség:D

Egyébként anyudnak vannak hobbijai?Szokott eljárni otthonról?Mondjuk hébe-hóba kolléganőivel vagy valami?

A probléma forrása ez is lehet,hogy a plusz energiáit nem tudja máshol levezetni,csak otthon tudja.És ilyenkor rajtad csattan az "ostor".

2014. aug. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Sajnos mindig otthon ül :( 4 órában dolgozik, de nem szereti a kolleganőit. Elmenni sehova nem szokott, mert szociális fóbiája van. :(
2014. aug. 12. 19:27
 6/14 A kérdező kommentje:
Egyébként köszönöm a tanácsot, majd megpróbálom!
2014. aug. 12. 19:28
 7/14 anonim válasza:
Valószínű pont ez a gond.Ha lenne egy kisebb társaság vagy egy új hobbi,ami elterelné a gondolatait és a figyelmét,biztosan abbahagyná a szekálást.Orvoshoz sem jár a fóbiája miatt?
2014. aug. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
De igen, jár, az mindenképp jó neki. Viszont az a baj, hogy képtelen belefogni bármibe is :( Még egy újságot sem olvas végig. Elkezdi, de 1 perc múlva le is teszi. Nincs türelme semmihez. Gondolom, ha találna valamit, amit szeret csinálni, akkor jobb lenne neki is meg nekünk is, csak az a baj, hogy mindig, ha ezt szóbahozom (vagy apu szóbahozza), rögtön megsértődik. Pedig csak azt szoktuk mondani, hogy szerintünk jó lenne neki, ha találna egy hobbit, és még azt is felajánlottuk, hogy segítünk neki (pl. megtanulni internetezni, vagy ilyesmi), de mindentől elzárkózik :(
2014. aug. 12. 19:34
 9/14 anonim ***** válasza:

Tanulj könyvtárban, ott nem tud beléd kötni.


Ha megint a súlyoddal jön, mutass neki egyértelműen anorexiás lányokról készült képet, s mond, hogy ők a példaképeid, és tudod mennyire örülne, ha ilyenre fogynál. Sokaknál beválik az ilyen "pofon".


Pszichológushoz jár az anyád?

2014. aug. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Igen, jár. Amúgy a könyvtárba csak úgy be lehet ülni tanulni?
2014. aug. 12. 19:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!