Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az anyámmal és a nevelőapámmal...

Az anyámmal és a nevelőapámmal nagyon megromlott a kapcsolatom. Szerintük kiállhatatlan kamasz vagyok. Mit tehetnék ez ellen?

Figyelt kérdés

Mindenben ellenőrizgetnek, mindenben valami hátsó szándékot látnak, mindig azt feltételezik, hogy titkolózok. A bátyámnak ilyen idősen voltak merész húzásai, de vele még azok után sem csinálták ezt. Többször azt vettem észre, hogy leskelődnek utánam amikor a barátaimmal vagyok. Anyám már elrángatott fogamzásgátlóért és mindig ki is váltja, hogy szedjem, pedig még barátom sincs és nem is vagyok az a pasizós típus. Állandóan azon megy a vita, hogy biztos cigizek és drogozok pedig soha nem próbáltam ki egyiket se és nem is akarom. Két hete azt állították, hogy biztosan valami alkoholt kevertünk a gyümölcslébe, mert a barátnőimmel nagyon nevettünk egy amúgy elég bugyuta viccen és alkohol nélkül nem lehetne olyan jót derülni valamin. Szinte folyamatosan büntetésben vagyok valamiért, amit ők találtak ki. Egész évben hallgathattam, hogy tanuljak, mert meg fogok bukni, hiába mondtam, hogy 1-2 kivétellel jó jegyeim vannak.

Már a tanáraim is kérdezték, hogy mi van az anyámmal, mert napi szinten hívogatta az iskolát, hogy ott vagyok-e, mert neki gyanús, hogy nem. Most még rosszabb, mert szereztem diákmunkát, de ott is ellenőrizgetnek és már szólt a főnököm, hogy ez munkahely és nem óvoda. Amikor ezt elmeséltem itthon, anyám elkezdett kiabálni, hogy látod, a főnököd szerint sem stimmel veled valami.

Most én vagyok túlérzékeny és kiállhatatlan kamasz vagy anyámékkal van valami baj? 17/L


2013. jún. 25. 11:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem túlzottan féltenek. A fogamzásgátlót meg vedd el de ne szedd be, tedd el a dobozzal együtt, jó lesz később, csak figyeld a lejárati időt. Ha nem élsz nemi életet akkor ne szedd be. Próbáld kibírni még egy kis ideig aztán el tudsz költözni majd tőlük ha lesz munkahelyed.
2013. jún. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem is túlzottan féltenek.

Túlreagálják a dolgokat, és ez nagyon nem jó, mert nem engednek téged a magad útját járni.

Nem védhetnek meg mindig, nem állhatnak örökké melletted, ha most nem engedik, hogy önállósodj, ismerkedj az élettel, később sokkal nehezebben engednek el.


Nem vagy sem túlérzékeny, sem kiállhatatlan, ők viszonyulnak rosszul ahhoz a helyzethez, hogy felnőttél.

Szerintem, ha te beszélnél velük, az csak olaj lenne a tűzre. Ha van a rokonságban olyan nőismerősöd, aki felnőtt és aki megbízik benned, hogy valóban ilyen vagy, ahogy írtad nekünk, én a helyedben beszélnék vele.

Amiket itt leírtál nekünk, elmondanám neki, és segítséget kérnék tőle, beszéljen a szüleimmel.

Legjobb lenne valaki, aki már feleség és anya, ő jobban átlátja a mostani problémáidat.


Meg kell velük értetni többek között, hogy adjanak neked több bizalmat, szabad légteret, ne ellenőrizgessenek, ne telefonáljanak a munkahelyre, iskolába, mert azzal téged hoznak hátrányos helyzetbe.

Ha ennyire bizalmatlanok veled szemben, meg fog változni a hozzájuk fűződő kapcsolatod, és ha problémád lesz, nem mered nekik elmondani.

Azzal, hogy ennyire féltenek téged, csak rosszat tesznek.

2013. júl. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

túlféltenek. ami valahol érthető a mai világban. nagyon idegesitő lehet,de nekem is van lányom lehet én sem leszek jobb.. :(


kérdezd meg anyukádat h miért bizalmatlan veled,mi váltotta ki? lehet h történt valami,momdtál-tettél valamit,amit te már elfelejtettél de ő azóta bizalmatlan.. de az is lehet h bátyád miatt. vagy csak simán fél h elkallódsz.


mindenképpen beszélj vele

2013. júl. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Akár téveszméi is lehetnek anyudnak, vagy minimum kényszeresség az ahogy Téged kontrollál.

Nevelőapudnak nem furcsa ez?

2013. júl. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Értesd meg velük azt a tényt, hogy már nem vagy kislány!
2013. júl. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Beteg szülők.
2013. júl. 20. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!