Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a véleményetek arról ha...

Mi a véleményetek arról ha egy nő eltartsa a férjét?

Figyelt kérdés
Útálom apámat, mert egész életemben azt kellett látnom, ahogy anyám eltartsa őt, és hogy mennyire kihasználja.Anyám mindig arra panaszkodik, hogy kevés a pénzünk, de igazából elég sokat keres, és más családokban ennyi pénzt bőven be lehetne osztani, de nálunk.. Apámnak folyton pénz kell az autójához, mindig elromlik valami, ezenkívűl a betegsége miatt is kiadunk egy csomó pénzt.Negyed annyit keres mint anyám a betegnyugdíjával, az oké hogy beteg, de ez is csak egy kibúvó volt arra hogy többet ne kelljen még annyit sem dolgozzon mint eddig, egész nap a TV előtt tepsed, vagy a haverjait furikáztassa valahová.Én már nagyon unom, ha rajtam múlna elküldeném innen a pic sába, mégis hogy teheti ezt meg egy nővel? Nagyon kiszolgáltassa magát, reggel folyton azt kell hallanom, hogy: "Mire kijövök a fürdőből legyen meg a reggeli" , mégis hogy várhatja ezt ő el? És ilyen parancsoló módon? Ha még ő keresné meg a kenyeret.. de így? Nagyon sokat tud enni, sokszor nekem már alig jut étel, ez is nagyon idegesít, éjjelente is felkel egy csomószor enni.Tehát miatta ad ki anyám egy csomót gyógyszerre, kocsira, ételre.. nagyon idegesítő. És ami még ennél is idegesítőbb, hogy mennyire el tudja játszani másnak hogy ő keresi a pénzt. Hogy "a múlt héten is elköltöttem egy rakást pénzt olajcserére" , pedig azt is anyámtól kérte... mindent tőle kér.Az ő pénze semmire sem elég, de még azt is elszórakozza.. Soha egy számlát nem fizet, nem segít a házimunkában sem, semmit.. elvárja hogy anyám heti egy napon kívűl reggeltől koraestig való robotolás után még ki is takarítson, stb.. Én besegítek ahogy csak tudok, de ő soha semmit nem csinál.Egyszer megkérdeztem anyámat, hogy miért köteles ő ezt a senkiházit eltartani, mire ő mondta hogy mit tehetne szegény beteg emberrel? És már megint a betegségét használják fel.. de érdekes, hogy azt senki nem veszi észre hogy mielőtt beteg lett is ezt csinálta.Mindig ez volt.Mindig.Én már annyira gyűlölöm legszivesebben elhúznék itthonról, amilyen messzire csak tudok.És még ő vet meg engem, azért mert nem nagyon járok társaságokba és nincsenek barátaim.Mégis mit tehetnék, amikor folyton azt kell hallanom, hogy nincs elég pénzünk, és hogy anyám eltartsa a senkiházi apámat?Egyszerűen gyűlölöm.Mit tegyek?

2014. aug. 13. 13:32
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
80%
Nekem pl. az, hogy az "eltartsa" az "tartsa el!" és felszólító módban használjuk.
2014. aug. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
0%
Nálunk is így vagy. Különbség csak annyi hogy én nevelem otthon a gyereket és vezetem a háztartást :D
2014. aug. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
95%
Ők dolguk, ha egyik félnek nem tetszik nyissa ki a száját, vagy menjen dolgozni.
2014. aug. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
46%

Mi a véleményed arról, ha valaki az "eltartja" helyett azt írja, hogy "eltartsa".


Hogy értsd, leírom fonetikusan: eltarTYa és nem eltarCSa.


Éééérted?

2014. aug. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Hány éves vagy kérdező?
2014. aug. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Jó.. rosszul írtam egy szót és? Kíméljenek meg azok, akik nem egy választ szeretnének hozzáfűzni, köszönöm.
2014. aug. 13. 13:49
 7/25 A kérdező kommentje:
16 éves vagyok.
2014. aug. 13. 13:49
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy szélsőséges eset leírása. Mert olyan is van, hogy a nő szakmája vagy egyéb okok miatt sokkal jobban keres, viszont a férj ennek ellensúlyozására vezeti a háztartást, törődik a gyerekekkel, a velük együtt élő idős nagyszülővel. Tudomásul kell venni, hogy megváltozott a világ a pénzkereset tekintetében is, van, amikor a nő a családfenntartó. Az megint más kérdés, hogy a családon belli munkamegosztást a felek (és nem a gyerek !!) egymás között hogyan osztják meg. Ha egy jól kereső feleség "megengedi" a férjnek, hogy az kizárólag a saját maga hobbijával foglalkozzon, akkor csak magára vethet.
2014. aug. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
49%

Az, hogy ha az ilyen ferfi talal maganak ilyen not, akkor egeszsegere.


Arra is van szamtalan pelda, hogy a ferfi tartja el a feleseget, azon megse megy a sirankozas.


Mellesleg 16 evesen meg teged is eltartanak....

2014. aug. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
70%

"ezenkívűl a betegsége miatt is kiadunk egy csomó pénzt.Negyed annyit keres mint anyám a betegnyugdíjával,"


Szerinted egy rokkantnyugdíjas mennyit keressen? És hova menjen dolgozni ha egyszer rokkant, és beteg? És folyamatosan arról beszélsz, hogy a pénzÜNK így a pénzÜNK úgy de te mennyit is raksz a közösbe? Mert ha semmit és apukád annyival többet akkor bizony nem ő az eltartott elsősorban. Jobb lenne ha visszavennél nagyon undorító a stílusod a szüleid felé.

2014. aug. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!